Jak zklidnit spálenou pokožku? Jedině mlékem a aspirinem

7. Června 2018
Pavel Dvořák
Ne vždy jsou produkty z drogerie ti nejspolehlivější pomocníci.
Zdroj pixabay
Přestože je na trhu k dostání nespočet přípravků proti spálení sluncem, miliony lidí každoročně úpí bolestí. Pokud se s tímto nepohodlím potýkáte právě teď a čtete tento článek, těšte se na úlevu!

Neboť server Tech Insider oslovil dermatoložku, doktorku Erin Gilbert, aby se rozdělila o pár rad na zčervenalou a bolestivou kůži. Rada číslo jedna – schovejte se pod střechu. A týden nevylézejte z domu. Nebo alespoň na sluníčko.

Získáte navíc zázemí pro léčivou mléčnou kúru. Podle dermatoložky je ručník nebo osuška namočené do mléka vychlazeného v lednici perfektním zklidňujícím přípravkem. Přiložte je na popálené místo a úleva se dostaví.

Studené mléko odčerpá horko a pomůže sejmout svrchní odumřelé vrstvy kůže. Pokud se vám tedy na těle vytvořily puchýře, s mléčnou procedurou se zahojí rychleji.

Mléko vám navíc propůjčí vzhled bohyně. Nebo spíš Kleopatry, která se v něm koupala.

Jste ranní ptáčata? Tak pozor! Můžete si přivodit alkoholismus, cukrovku nebo i obezitu

Rozpálenou pokožku utišíte rovněž aloe vera nebo podobnými přírodními produkty. „Svým klientům také doporučuji vzít si aspirin nebo jiné obyčejné protizánětlivé činidlo,“ uvedla doktorka ve videu. „To proto, že je vaše kůže zanícená. Zlobí, je červená, bolestivá, takže jediné, co chcete udělat, je vzít si cokoliv protizánětlivého – ať už motrin, tylenol nebo aspirin.“

To vše účinkuje lépe než přípravky z drogerií, překvapila dermatoložka. Podle ní sice mohou poskytnout úlevu, ale jen co účinky odezní, začne vás popálená pokožka pálit s ještě větší razancí. „Proto tyto produkty nerada používám,“ uzavřela téma.

Diskuze

Reklama