Amulety pro štěstí českých hvězd: Ewa Farna věří v moc prstýnků, Peroutka nosí vojenskou známku a Jitka Boho čichá k tajné vodičce

Amulety pro štěstí našich celebrit: Ewa Farna věří v moc prstýnků a Jitka Boho čichá k tajné vodičce
Zdroj: Herminapress/Lifee/Veronika Nováková/koláž Lifee
Zpěvák Milan Peroutka nám ukázal svůj amulet pro štěstí - vojenskou známku s logem jeho kapely.Milan Peroutka nosí svoji známku stále u sebe - i na divadelních pódiích.Modelka a zpěvačka Jitka Boho prý kvůli zmírnění trémy čichá k lahvičkách, které jsou součástí barevné terapie.Mimo to se nám Jitka pochlubila přívěsky, které dostala od své kamarádky.+ 15 fotek+ 16 fotek

Každý s trémou bojuje trochu jinak a talismany nebo amulety pro štěstí u sebe nosí i známé osobnosti. Zpěvačka Ewa Farna (30) nám ukázala své důležité prstýnky, zpěvák Milan Peroutka (33) vojenský odznak s logem své kapely a modelka Jitka Boho (32) přiznala, že ji trémy zbavuje čichání ke speciální vodičce. Které další předměty nosí celebrity po kapsách?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 12. 02. 2024 12:00

Tréma se nevyhýbá ani známým osobnostem a každý s ní bojuje po svém. Někteří mají své zajeté rituály, další zase spoléhají na magickou moc amuletů či talismanů. "Člověk je v tu chvíli vystresovaný, nervózní, a to věří i v Poseidóna," skvěle vystihla známé mravenčení před důležitým okamžikem naše nadějná paralympionička Anna Luxová (26). Mnohé známé osobnosti také tvrdí, že mít trému vlastně znamená, že vám na něčem záleží. A pokud byste trému vůbec neměli, vlastně by to bylo podezřelé...

Ewa Farna věří v moc prstýnků

Zpěvačka Ewa Farna (30) nám v rozhovoru přiznala, že na koncertech čerpá energii z rodinných fotek, které má v telefonu, a také ze svého týmu. "Mám s sebou své oblíbené lidi, to jsou mé talismany. Vždycky, když se podívám na svůj tým a vidím, že nikdo nechybí, tak vím, že je všechno v pořádku. No a jinak to asi budou prstýnky, snubní mám pořád u sebe," ukázala nám Ewa svoji sbírku drahých prstenů. "Není to žádná řehole, po koncertu se vždycky vracím domů. Ale kdybych byla dva roky na turné, tak bych to musela nějak vymyslet. Asi bych tahala celou rodinu s sebou," zamyslela se zpěvačka.

Jitka Boho čichá speciální vodičku na uvolnění stresu

Modelka a zpěvačka Jitka Boho (32) se nově pustila do muzikálu a od února ji můžeme vidět živě v pražském Divadle Broadway. Přiznala ovšem, že je velká trémistka, takže dlouho hledala prostředek, díky kterému by se jí před výstupem ulevilo. "Mám takovou vodičku, kterou si kapu a čichám k ní, je na uvolnění stresu. Je to součást barevné terapie, doporučila mi to kolegyně Michaela Štiková. Praktikuji to a přijde mi, že to funguje," popsala nám Jitka svůj talisman.

Milan Peroutka nosí vojenský odznak

Zpěvák Milan Peroutka (33) u sebe už pár let nosí stříbrný plíšek s logem své kapely Perutě, který mu zároveň slouží jako talisman. "Zatím se mi ho podařilo propašovat do všech muzikálů, ve kterých jsem účinkoval, protože vypadá jako vojenský odznak, známka. A když už ho nemůžu mít na krku, klidně ho nosím v kapse. Pomáhá mi jenom vědět, že ho mám u sebe," svěřil se nám Milan, který nám s přívěskem také rovnou zapózoval. Na fotografii se můžete podívat v naší galerii.

Jana Koptová chodí s papírkem od zkoušek

Zpěvačka Jana Koptová (22), dcera herce a moderátora Václava Kopty (58), u sebe talismanů nosí hned několik. "V peněžence mám kamínek a andílka od mamky, kterého jsem dostala k přijímačkám na konzervatoř. Ten už je prověřený a má toho hodně za sebou. A dokonce mám pořád u sebe číslo, které jsem si před těmi šesti nebo sedmi lety vylosovala," pochlubila se nám mladá zpěvačka. "Mám na to speciální kapsičku a nosím to pořád s sebou. Před každým vystoupením to musím mít u sebe. Už to ani nevyndávám, abych to neztratila."

Anna Luxová dostala šperk od náhodného cizince

Paralympionička Anna Luxová (26), naše úspěšná vrhařka koulí, má před důležitým sportovním výkonem rituály, které nerada mění. "Začínala jsem jako sprinterka, a když jsem běhala, dávala jsem před závodem pusu tretře. Pusinkovala jsem botu. Dnes, když vrhám koulí, tak kouli nepusinkuji, to by vypadalo divně. Ale potřebuji svůj vlastní hadr. Jsem nesvá, když v soutěži nemám vlastní hadr," svěřila se nám v rozhovoru.

Mimo to má Anna také svůj talisman pro štěstí. "Mám přívěsek, který vypadá jako jeden z olympijských kruhů. Dal mi ho jeden Belgičan na paralympiádě: „Tohle si vezmi. A když si to vezmeš, tak vyhraješ!“ Člověk je v tu chvíli vystresovaný, nervózní, a to věří i v Poseidóna. Tak jsem si ho od něj vzala a skutečně se mi podařilo vyhrát – o jeden jediný centimetr," popisuje sportovkyně svůj amulet. "Od té doby se ho snažím nosit, což si vybralo svoji daň a nedávno se ten přívěsek přetrhnul. Teď je v opravně, ve zlatnictví, tak aby byl na další sezonu připravený. Bez přívěsku nebudu závodit," tvrdí Anna.

Maxim Habanec s přítelkyní namísto maskota

Skateboardista Maxim Habanec (31) nám v rozhovoru přiznal, že mu štěstí nosí přítelkyně, influencerka Naomi Adachi (28). "Na pár závodech se mnou byla přítelkyně a bylo to super, byla vlastně mým živým talismanem. Přijde mi, že jsem docela nervák a umím se docela hodně vztekat. Ale moje přítelkyně mě dokáže hezky uklidnit. Tohle mi občas dost pomůže. Žádný jiný talisman nemám," zamýšlí se náš úspěšný sportovec. "Občas mi nechává papírky se vzkazy, „hodně štěstí“, a to potom nosím po kapsách. Ale to se mění, není to pořád jeden a ten samý papírek."

Nikola Ogrodníková dostala šperk od nevlastního syna

Oštěpařka Nikola Ogrodníková (33) je maceškou osmiletého chlapečka Lea, který je synem ovdovělého hokejisty Petra Vrány (38). A právě malý Leo jí daroval jeden z nejvzácnějších talismanů. "Mám pár talismanů, které jsem dostala od Peti nebo od Lea. Je to bílé srdíčko z kamínků, které mi Leo koupil, když byl na výletě," pochlubila se nám sportovkyně. "Nevím, jestli to bylo z jeho kapesného, nebo jestli mu na to půjčil děda. Po tom jsem se nepídila. Dostala jsem také panenku Strachu, je to panenka, kterou dostávají i děti nebo dospělí. Dáte si ji pod polštář a ona do sebe vstřebá všechny vaše strachy. Tu mám s sebou v batohu také," prozradila Nikola.

Na některé z amuletů a talismanů našich známých osobností se můžete podívat v naší velké fotogalerii.


Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články