Bizarní a smutné dětství Marilyna Mansona: Úchylný děda, přiškrcená máti a sny plné násilí

Bizarní a smutné dětství Marilyna Mansona: Úchylný děda, přiškrcená máti a sny plné násilí
Zdroj: Profimedia

Marilynu Mansonovi se musí jedno uznat - má tuhý kořínek a umí povstat z popela jako mytický Fénix. Po řadě obvinění ze sexuálního zneužívání, která dodnes působí přinejmenším sporným dojmem, se vrací na pódia. Přetrvat těžké období se zřejmě naučil v dětství, které bylo pořádně bizarní.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 18. 06. 2024 16:00

Mansonovi rodiče (vlastním jménem Brian Hugh Warner) se rozhodli své jediné dítě dát do křesťanské školy v Ohiu, kde si vypěstoval odpor k náboženství, což ve své tvorbě dává hlasitě najevo. "Vytvořil jsem si falešný svět možná proto, že se mi nelíbil ten, v němž jsem žil," prozradil v reakci na to, kým se později stal.

Podivný dědeček a soused Mark

"Nejošklivější, nejtemnější, nejodpornější a nejzvrhlejší" postavou Mansonova dětství měl být jeho dědeček. Jmenoval se Jack a rád masturboval ve sklepě plném vláčků, se kterými si během uspokojování hrál. Zpěvákovi se tak měly kvůli tomu zdát opakovaně sny o sexuálním násilí. A to nebylo vše. S bratrancem našel dědovu sbírku pornografických fotografií, jenž se daly označit pouze jedním slovem - "bestiální".

V devíti letech se začal stýkat se sousedem Markem, jehož upřímně obdivoval. Z Markovy strany pak měl vzejít pokus o tělesné sblížení. Když to Marilyn řekl svým rodičům, šli si to s jeho rodiči vyříkat. Ti sice tvrdili, že Manson lže, přesto Marka poslali do vojenské školy. Od té doby spolu nepromluvili. Když se poté vrátil, žil Manson nějakou dobu v strachu, že se bude chtít pomstít buď jemu, rodičům nebo psovi.

Kdyby mohl vrátit čas...

Mansonův otec Hugh bojoval ve válce ve Vietnamu, dlouhou dobu tak nebyl doma. A když se vrátil, byl chladný a odtažitý. Trpěl totiž posttraumatickou stresovou poruchou. Poté začal pracovat jako prodavač nábytku, což se také neslo ve znamení dlouhých pracovních cest. Jeho matka Barbara ho tak začala oslovovat otcovým jménem, tím si kompenzovala manželovu absenci.

Měla také trpět takzvaným Münchhausenovým syndromem v zastoupení. Neustále svého syna vodila na vyšetření, kde tvrdila, že trpí nesčetným množstvím alergií. Rovněž úzkostlivě pozorovala jeho ušní lalůčky. Dle jejího názoru byly příliš velké. A to nevěstilo nic dobrého. Marilynovi tak měla dojít trpělivost a nechal si je chirurgicky zkrátit.

Jednou se v rozhovoru pro Rolling Stone svěřil, že by rád vrátil čas a choval se ke své matce lépe. Býval k ní opravdu hrubý. Neměla nad ním žádnou kontrolu. Nejvíce mu vadilo, že ho staví do otcovy pozice. Také se ji měl pokusit "tak trošku přiškrtit", když pojal podezření, že má románek.

Děsivé sny Marilyna Mansona

Poté, co byl Manson svědkem dědečkova podivného chování ve sklepě, měl začít vyřezávat genitálie a ňadra na obrázcích nahých žen. Pak se mu údajně ve snech zdálo, že to dělá skutečným lidem. Z opakujících nočních můr byl velmi znepokojený, což vyústilo až ve strach usnout. Za to mohl lupič, který se vloupal do jejich domu a pokusil se Marilyna udusit polštářem. Tak mu to alespoň vyprávěla matka, on si nepamatoval. Od té doby usnul jen se zapnutou televizí, což přetrvalo až do dospělosti. A nejen to. Při sexu si má vždy nechat alespoň boxerky. Kdyby náhodou začalo hořet, nechtěl by ven vyběhnout jen tak na Adama.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Marilyn Manson
Grunge.com: Grim Details About Marilyn Manson's Childhood

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články