Čert a unesená žena: Vodní hrady a zámky lákají na tajemné pověsti i krásné scenérie

Červená Lhota je prý červená kvůli krvi.
Zdroj: www.zamek-cervenalhota.cz
K známému zámku se pojí děsivá pověst.Červená Lhota je jeden z nejkrásnějších českých zámků.Hrad Švihov nabízí nádherné scenérie.Červená Lhota je prý červená kvůli krvi.+ 2 fotky+ 3 fotky

Současná situace okolo epidemie koronaviru ovlivnila trávení letošního léta drtivé většiny z nás. Spousta lidí se stále bojí cestovat do zahraničí, a tak přemýšlejí, jak si horké dny zpestřit výlety po naší vlasti. Možností je hned několik. A jednou z nich je například návštěva některého z nádherných vodních hradů a zámků.

Petr Jirsa
Petr Jirsa 7. srpna 2020

Zahraniční dovolené jsou v letošním roce pro spoustu lidí tabu. Díky tomu se však naskytla skvělá možnost pořádně prozkoumat krásy České republiky. A můžete třeba začít u jedinečných vodních hradů, což jsou stavby s vnějšími zdmi obklopenými vodou. Právě voda hradům v tomto případě sloužila jako ochranný prvek před nepřáteli. První takové stavby se začaly stavět už na začátku středověku. Obklopující vodní plocha také sloužila jako zdroj vody, ryb či kanalizace. V pozdějším čase byly hrady přeměněny na zámky, paláce, hotely a velké rezidence určené k pobytu hostů či bydlení.

Červená Lhota

Mezi nejznámější české vodní stavby patří rozhodně zámek Červená Lhota. Nachází se na Jindřichohradecku u stejnojmenné vsi. Původně se jednalo o gotickou tvrz, avšak v 16. století byla přestavěna na pohodlnější renesanční zámeček zvaný od té doby Nová Lhota. Název Červená Lhota se začal objevoval až na počátku 17. století a souvisel s barvou zámku. Traduje se, že zámek získal svou červenou barvu přitom, když čert unesl nevěřící zámeckou paní a její krev pokryla stěny nesmazatelnou barvou. Lokální prameny však nezmiňují žádné události, se kterými by mohla legenda souviset. 

Cestování s dětmi v autě: Jak je připravit na delší cestu?
Mohlo by Vás zajímat:

Cestování s dětmi v autě: Jak je připravit na delší cestu?

Nejfotogeničtejší vodní památka

Okres Klatovy nabízí gotický vodní hrad Švihov, který je jednou z nejfotogeničtějších památek u nás. Kdysi z něj bývala téměř jen ruina, v 50. letech minulého století byla však hrad zrestaurován. Na území České republiky se nachází spousta vodních hradů a zámků, ovšem voda, která je kdysi obtékala, je dávno pryč.

Nová studie: Cestování v lidech vyvolává větší pocit štěstí než svatba nebo narození dítěte
Mohlo by Vás zajímat:

Nová studie: Cestování v lidech vyvolává větší pocit štěstí než svatba nebo narození dítěte

Česká republika nabízí velké množství nejrůznějších turistických atrakcí, které rozhodně stojí za objevování. Ať už se jedná o přírodní parky, hrady či zámky, způsob, jak se zabavit a užít si krásné léto, najde každý.

Otevřená zpověď dcery herečky Aleny Mihulové: Jsem vděčná, že jsem na holky, říká Karolína Kachyňová

Otevřená zpověď dcery herečky Aleny Mihulové: Jsem vděčná, že jsem na holky, říká Karolína Kachyňová

Další články