Dvacet nejnovějších parfémů na podzim: Vůně, kterým vévodí vanilka, mandle, ale i káva a kandované citrony

parfémy, podzim
Zdroj: Freepik/Oficiální materiály prodejce/koláž Lifee
Zlatá bohyně od značky Burberry voní po vanilce a levanduli. Burberry Goddess, 50 ml, 2 300 Kč v MarionnaudDior J´adore l´Or v sobě snoubí nejen jasmín, který je pro originální vůni typický, ale parfumér značky Francis Kurkdjian přimíchal tóny pomerančového květu a absolue z růže stolisté. Dior J´adore l´Or, 100 ml, 4 390 Kč, SephoraVůně českého původu s názvem Whispering Fields v sobě snoubí ingredience jako pražený ječmen, osmanthus, vetiver, kurkuma, whisky, jahoda, kůže, pačuli, zázvor, helichrysum, jasmín, kopretina, tuberóza, fialka, iris, hruška, absinth a angelika. Namíchaná šarže parfému obsahuje pouze 60 kusů. Ručně malovaný flakon od značky Space Fluid vyjde na 540 euro, klasický černý obal na 190 euro. Parfémy Maison Margela Replica vždy evokují nějaké místo či zážitek. Novinkou je Under The Stars, který evokuje vzpomínky na hvězdnou noc strávenou v přírodě. Parfém má hřejivé tóny a najdete v něm pryskyřici, labdanum a další přírodní dřeviny spolu s esencí černého pepře. Replica Under The Stars, 30 ml, 1 430 Kč, Sephora + 16 fotek+ 17 fotek

Patříte také mezi ženy, kterým jeden parfém na celý rok nestačí a rády jej měníte podle sezony? Připravili jsme pro vás tipy na nejžhavější novinky mezi parfémy na nadcházející období. S příchodem chladnějšího počasí se můžete zahalit do hřejivé vanilky, ale i akordů santalového dřeva.

Kristina Vodičková
Kristina Vodičková22. 10. 2023 18:00

Parfémy jsou pro nás ženy určitou třešničkou na dortu, která dotváří celý její look, a proto nám tak dlouho trvá vybrat si ten správný. Ať už jste zastánkyní jedné vůně na celý život, nebo raději parfémy střídáte, určitě jednou za čas zajdete do parfumerie a ovoníte aspoň flakonky, které vás zaujmou na pohled. I design nás přece musí bavit. Tentokrát jsem vyrazila za vás a podívala se na letošní podzimní novinky, a že je z čeho vybírat.

Řecká bohyně od Burberry

Sladce a hřejivě jako slunce, které nám teď bude chvíli chybět, voní nový parfém od ikonické britské značky Burberry. Vůně Goddess, tedy v překladu bohyně, má do zlata laděný flakon a velkou výhodou je i možnost opětovného plnění. Tato vůně hlásá vanilku, kterou ucítíte na první ovonění, a doplňuje ji levandule a trocha dřevitých tónů.

Vylepšená klasika od Dioru

Ikonický parfém J’adore jistě znáte a možná jste jej v životě již vyzkoušely. Jeho hlavní ingrediencí je jasmín a flakon s nádherným kovovým náhrdelníkem navrhl samotný Christian Dior.

Letošní podzim přichází hlavní parfumér značky Francis Kurdjian s lehkých vylepšením a ke stále silně vonícímu jasmínu přidal absolue z růže stolisté a tóny pomerančového květu. Po přivonění se z vás stane femme fatale jako Charlize Theron, která je tváří parfému.

Originální české parfémy od Markéty Baňkové

Originálním parfémem může být také dílo české spisovatelky Markéty Baňkové. Autorka se pustila do dalšího projektu, který nazvala Space Fluid. Jde o niche unisexovou parfémovou řadu, která dává přednost přírodě před chemií. V nabídce najdete čtyři nádherné vůně, které mají i velice zajímavé obaly, přičemž můžete zvolit obyčejný černý, nebo ručně malovaný s podpisem. Zároveň jsou opětovaně plnitelné.

Nás v redakci zaujal parfém s názvem Whispering Fields, mezi jehož hlavní ingredience patří: pražený ječmen, osmanthus, vetiver, kurkuma, whisky, jahoda, kůže, pačuli, zázvor, helichrysum, jasmín, kopretina, tuberóza, fialka, iris, hruška, absinth a angelika. Jestli chcete vyniknout a mít něco, co nenosí každý, rozhodně doporučujeme tuto kolekci ovonět.

To ovšem nejsou všechny novinky letošního podzimu, inspiraci na další vůně najdete v naší galerii.

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Související články

Další články