Eva (24): Přivezla jsem si od kamarádky starodávnou truhlu. Hned další noc se mi začaly dít podivné věci

zamyšlená, smutná, zasněná
Zdroj: Unsplash

Eva se dostala ke starodávné malované truhle a hned si ji vzala domů. Netušila, že si tak přivodí nemalé trápení. V noci se z truhly ozývá klepání a škrabání, jako by v ní byl někdo zavřený. 

Michaela Hájková
Michaela Hájková18. 09. 2023 17:00

Už chápu, že zkrátka nemůžeme mít všechno. Já když něco viděla, hned jsem to chtěla – ale to už se změnilo. Díky malované truhle, co jsem si vyprosila u kamarádky na chatě. Ta věc byla prokletá a já teď nemůžu v noci spát. 

Chata byla plná pokladů, všechno jsem si chtěla vzít

Kamarádka si koupila chatu a já jí ji pomáhala vyklízet. Mohla jsem si vzít nějaké poklady, a protože miluju staré věcičky, byla jsem jako u vytržení. Sebrala jsem spoustu harampádí, jak by řekl můj přítel, a vše nacpala do překrásné malované truhly. 

Kamarádka mi ji nejprve nechtěla dát, ale přemluvila jsem ji. To jsem ovšem neměla dělat! Hned první noc mě vzbudily podivné zvuky. Myslela jsem, že někdo klepe na dveře, v chodbě ale byla tma. Pak jsem slyšela škrabání, procházela jsem po bytě a nemohla najít místo, odkud by ten divný zvuk vycházel. 

Ráno byla truhla otevřená a všechno leželo venku. Že bych si v polospánku prohlížela svoje úlovky? Nic takového jsem si nepamatovala. Další noc u mě spal přítel a budilo ho úplně to samé. Tvrdil mi, že je v truhle červotoč. Jenže to by musel být opravdu velikánský druh. 

Odjeli jsme na víkend a nechali doma kočku

Kočku jsem běžně nechávala doma ze soboty na neděli samotnou. Tentokrát jsem měla ale divný pocit, a tak jsme se vraceli v neděli o dost dřív. Ještě, že tak! Kočku jsme našli úplně vyděšenou v truhle, nechápala jsem, jak se tam mohla dostat! 

Přestože byla truhla překrásná, začala jsem se jí bát. V noci jsem se opět nevyspala. Někdo klepal na truhlu, tentokrát jsem si byla jistá. Posvítila jsem si na dřevo zevnitř a na víku jsem našla vydlabaná písmenka. Slova mi ale nedávala smysl. Když jsem druhý den na návštěvě u sestry ukazovala fotku, moje neteř tvrdila, že je to nějaká přesmyčka. 

Podle ní šlo o volání o pomoc. Po zádech mi přejel mráz, ta holka měla pravdu! Třeba do truhly někoho zavírali nebo se tam někdo udusil! Nechtěla jsem tu věc už mít doma ani minutu. Kamarádka truhlu zpátky nechtěla, a tak jsem ji s přítelem odvezla na skládku. Druhý den jsem ji našla zpátky před domem!

Truhla byla venku, ale noční můry zůstaly

Začínala jsem se opravdu hodně bát a budily mě noční můry. Zase to ťukání a škrabání. Přítel mě musel několikrát za noc uklidňovat. Pak mi navrhl, že pojedeme truhlu spálit. Přišlo mi to jako dobrý nápad! Když pak truhla u známého na zahradě hořela, cítila jsem kolem sebe zvláštní chlad i přes horké plameny. 

Pro jistotu jsem vyházela i zbytek věcí z chaty a slíbila si, že už si nikdy nebudu brát domů cizí starý nábytek, o kterém nic nevím. Brzy se nám ozval kamarád, u něhož jsme truhlu spálili. Děti se prý v noci budí, že jim někdo klepe zvenku na okno!

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Související články

Další články