Fúrie se zlatem v hrdle: Operní pěvkyně Lydia Locke uštvala sedm manželů. Buď se jich zbavila, nebo je dostala do blázince

Lydia Locke
Zdroj: Wikimedia Commons, unknown author, Public domain

Lydia Locke byla operní pěvkyní, která se však neproslavila jen díky svému talentu, ale také úctyhodným počtem manželů. Bylo jich sedm a ani jeden z nich neskončil dobře. Znamená to snad, že byla černou vdovou?

Kamil Šivák
Kamil Šivák 03. 06. 2024 11:00

Zatímco pozdější Lydiyn život mohl být okouzlující, v dětství k tomu měla daleko. Narodila se v roce 1884 v Missouri a již odmala své rodiče terorizovala "operním" zpěvem. Ječela na ně prakticky neustále, i když měla třeba jen žízeň. Rodiče jí ale nic neřekli. Rozmazlovali ji. Naštěstí se v pubertě vydala hledat štěstí na velkých jevištích, což se jí také podařilo. Už ve dvaceti se stala uznávanou umělkyní.

První manželství Lydie Locke

Locke se poprvé vdala ve dvaadvaceti za Reginalda W. Talbota. Byl o 21 let starší, a navíc holdoval hazardu. Jiným ženám by se v tu chvíli spustil v hlavě velký červený maják, Lydii ale ne. Ta s ním měla jiné plány. Jakmile Talbot zjistil, že z ní domácí puťka nebude, začali se pravidelně hádat. Vše vyvrcholilo tím, že ji brutálně zmlátil. Druhý den ráno se oba sešli v kanceláři rozvodového právníka.

Opět se začali hádat a opět na ni chtěl vztáhnout ruku. Tentokrát byla ale připravena. Z rukávu kožichu vytáhla pistoli. Talbot jen mávl rukou - určitě blafuje. V ten okamžik na něho třikrát vystřelila. Zdálo se, že soud nebude mít dlouhého trvání. Důkazů bylo dostatek. Žalobci se kromě toho snažili z Locke udělat narkomanku a prostitutku. Dostala trest smrti? Nikoli.

Její právník přivedl do soudní síně i sluhy z jejich domácnosti, kteří dosvědčili, že měla hrozný život. Pak na svědeckou lavici posadil Lydii. Její sladký hlas a krása porotu uchvátila. Nakonec jí celá porota tleskala. Samozřejmě byla zproštěna všech obvinění.

Získala potřebnou praxi

V roce 1913, čtyři roky po Talbotově smrti, se seznámila s ženatým Orvillem Haroldem. Stejně jako ona se věnoval opeře. Předtím se ale živil jako funebrák. Jelikož mu nová známost vyhovovala více, rozvedl se. Na líbánkách v Itálii s novou chotí se střílelo znovu. Tentokrát ale vedle, naštěstí. Přesto od ní neodešel.

Mezitím si vybila svou frustraci na zaměstnanci lékárny, který jí přinesl objednané prášky na spaní. Jejich cena byla 25 centů. Měla však jen padesát centů a nebohý muž neměl na vrácení. Strhla se hádka, nejprve nic netušícímu muži vrazila pohlavek, pak ho knockoutovala pantoflem. Jakmile s ním skončila, začala hrozit železnou tyčí své pokojské, že jí nezaplatila nájemné. Dokonce se pak obě porvaly. V tu chvíli se zrovna domů vrátil manžel Orville. Když uviděl tu spoušť po rvačce, zmlácené návštěvníky a svou manželku třímající železnou tyč, požádal o rozvod. Souhlasila.

V té době už motala hlavu bohatému obchodníkovi Arthuru Marksovi, který prodával varhany. Adoptovali spolu chlapce. Po šesti letech se ale Arthur dobrovolně přihlásil do blázince. Jeho stav se ale nezlepšoval. Locke na něho řvala alespoň přes telefon. Když její výlevy náhodou zaslechl jeho lékař, řekl mu, že nepotřebuje sanatorium ale rozvod. Pokoj mu ale nedala ani pak. Zase mu začala volat. Nikdy nevěděl den ani hodinu. Nakonec z něho vytřískala 300 000 dolarů a dalších 100 000 za to, že celý rok nevytočí jeho číslo. Vydržela to půl roku, než vše utratila. Pak mu oznámila, že s ním má dítě.

Když požadoval důkaz, pozvala ho k sobě. Viděl dítě, čestné prohlášení i rodný list. Přesto si najal soukromé detektivy, aby vše prověřili. Ti pak došli k šokujícímu závěru - Locke dítě pod falešným jménem ukradla z porodnice. Co na to úřady? Ukecala je, že prostě udělala chybu.

Na obzoru byl manžel číslo čtyři. Stal se jím Harry Dornblaser, její osobní asistent. Během líbánek v Evropě ale utekl neznámo kam. Jeho tělo našli až později v Clevelandu. Vrátil se do Ameriky, aby si vzal život. Proč? To nikdo nevěděl. Locke se tak opět zaměřila na Markse. Naštvalo ji totiž, že si vzal její kamarádku. A tak napsala do novin dopis, kde vylíčila všechny její údajné sexuální choutky. Samozřejmě to nevytiskli. Něco tak sprostého ještě nikdo nikdy nečetl.

Nová Marksova žena se ale zachovala nečekaně a Locke zažalovala. Ta zase okamžitě zahájila kampaň, kde coby obět "monstra" Markse, pro něho požadovala "spravedlivý" trest za vše, co jí udělal. Neuspěla, ani nebyla potrestána. Časem to vyšumělo.

Popáté se provdala za balkánského hraběte Carla Marinovice. Když však jednou viděl, jak na jeho účet nestydatě nakupuje, vyhodil všechny věci z okna a odkráčel.

Pan Neznámý a developer

Manžel číslo šest zůstává dodnes neznámý. Existoval vůbec? Developer Irwin Rose tvrdil, že ano. Vzali se v roce 1954. Usadili se v šestadvacetipokojovém sídle v Yorktownu. Součástí komplexu byl i hostinec, který spolu začali provozovat. Zdálo se, že se Locke na stará kolena usadila a zklidnila. Jedno je jisté, už tolik nevyváděla, ale když měla možnost, nechala se svým řidičem vozit po městě. Na tom by nebylo nic zvláštního, jen kdyby na sobě neměla jen kožich a pod ním vůbec nic.

Dožila se 82 let. Bez rozvodu. Ale i tak odešla ve velkém. Po její smrti zachvátil sídlo obrovský požár. Že by se takto rozloučil její duch? Nebylo by nic divného, kdyby vstávala z mrtvých, vždyť je pohřbena na hřbitově, jenž se v překladu jmenuje Ospalá díra.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Lydia Locke
Factinate.com: Demented Facts About Lydia Locke, The Scandalous Soprano

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články