Satan na návštěvě: Bývalá mučírna čarodějnic připravila nové majitelce mrazivé překvapení

Satan na návštěvě: Bývalá mučírna čarodějnic připravila nové majitelce mrazivé překvapení
Zdroj: Profimedia.cz

Městečko St. Osyth vypadá jako další ospalá obec v anglickém hrabství Essex. Kdyby v něm nebyl dům s přezdívkou Klec, byla by to i pravda. V šestnáctém století tady ale fungovala mučírna čarodějnic. O spoustu let později se v Kleci prý její majitelce Vanesse Mitchell zjevil sám Satan.

Kamil Šivák
Kamil Šivák30. 01. 2021 17:00

Když si Vanessa Mitchell dům kupovala, nevěděla, jak moc temnou historii má. Byla si jistá jen tím, že je to její vysněný domov. Ten se však záhy změnil v nejhorší noční můru, které se dokázala zbavit až po dlouhých patnácti letech.

Po stopě Ursuly Kemp

Negativní energie se v domě začala hromadit již v šestnáctém století. To se v Kleci ocitla i jedna z nejznámějších anglických čarodějnic – Ursula Kemp. Přesněji řečeno, černé magii se měla věnovat dle obyvatel St. Osythu. Ve skutečnosti to byla bylinkářka a porodní bába. Záhy se začaly šířit zvěsti, že Ursula dokáže dle libosti léčit, nebo naopak přivolat nemoc. Toho se ihned chytil místní lovec čarodějnic Brian D’Arcy, který donutil ke křivé výpovědi jejího vlastního syna Thomase. Místo popravy Ursuly není doposud známo, ví se jen, že byla souzena v Chelmsfordu. Pohřbená však měla být v rodném St. Osythu.

Putování jedné kostry

Její kosterní pozůstatky měl v roce 1921 najít na své zahradě Charles Brooker. Zajímal se o historii procesů s čarodějnicemi a o pravosti svého nálezu byl přesvědčený natolik, že začal kostru vystavovat u sebe doma. Samozřejmě za úplatu. Jenomže v roce 1932 lehl jeho dům popelem. Údajné pozůstatky Ursuly tak byly raději vráceny zpět do země. O třicet let později však došlo k opětovné exhumaci. Ostatky byly prodány muzeu čarodějnictví v Boscastlu, jehož majitel Cecil Williamson před svou smrtí všechny exponáty rozprodal. Tedy až na Ursulu, ta skončila v rukou excentrického umělce Roberta Lenkiewicze, který byl posedlý okultismem. Klidu se dočkala až v roce 2007, kdy dokumentarista John Worland vyjednal její návrat do rodné hroudy.

V tom domě žije zlo

Vanessa Mitchell se z Londýna do St. Osythu přestěhovala už jako malé dítě. Kolem nechvalně proslulého domu chodila každý den a měla pocit, jako by ji k němu něco přitahovalo. Když pak o spoustu let později uviděla ceduli s nápisem na prodej, neváhala a dům koupila. To bylo v roce 2004. Sama na duchy věřila, neboť se s nimi prý setkávala po celý život. Jenže to, co se začalo dít po nastěhování, předčilo i její nejhorší noční můry. Vždyť předchozí majitel se měl ze zoufalství v domě oběsit.

Mrazivé události

Jednou v létě se Vanesse zjevil vrásčitý muž s rozcuchanými černými vlasy. Nebyl starý, měl však nezdravě vyhlížející kůži, jako po dlouhém pobytu ve špinavém vězení. Cítila z něj pozitivní energii, proto se ho nebála. O pár dní později ji přišlo navštívit několik přátel. Tehdy jako hrůzná předzvěst věcí příštích měla ze zdí v chodbě kapat krev. Neúnosnou se však situace stala až v roce 2007, kdy se Vanesse narodil syn Jesse.

„Zabarikádovala jsem se v jednom pokoji,” uvedla žena pro web Essexlive.com. Byla jsem zrovna v posteli se svým synem, když se na schodech ozvaly kroky. Najednou se začala na dveřích hýbat západka. Myslela jsem, že mi vyskočí srdce z hrudi. Jindy jsem zase žehlila v místnosti, kde bývalo vězení. Nevím, odkud se to tam vzalo, ale najednou mi začal do nohy narážet synkův tank. Všechny hračky přitom měl u sebe v pokoji. Na nic jsem nečekala a vyběhla jsem po schodech nahoru. Když jsem rozrazila dveře, uviděla jsem před sebou stát muže v bílém tričku a kalhotách. Jedno vím jistě, nepocházel z minulosti. To byla poslední kapka. Odstěhovali jsme se.” 

Zjevení Satana

Ještě předtím, než se odstěhovala, měl Vanessu navštívit i samotný vládce pekel. Podivné zjevení zachytily bezpečnostní kamery, které byly instalovány po celém domě. Že jde právě o Satana, začali tvrdit senzibilové a paranormální vyšetřovatelé, kteří dům hojně navštěvovali. Měli pravdu? Někteří lidé totiž tvrdí, že je to celé výmysl. Vanessa se díky svému příběhu stala celebritou. Začali ji zvát do televizí, nabídli smlouvu na knihu a reality show. Nejde tak ve skutečnosti spíše o byznys?

Když se loni v lednu Klece po 12 letech neúspěšných pokusů konečně zbavila, vydělala jen na samotném prodeji nemovitosti asi 80 000 liber. Ale klid, který má teď, je k nezaplacení.

Zdroje informací:

Wikipedia.org: Ursula Kemp

Ursulakemp.co.uk

Essexlive.news

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Související články

Další články