Iveta (33): Na ten vánoční trapas nikdy nezapomenu. Tchyně s tchánem jen valili oči, když rozbalovali dárky

Příběhy o tchánech a tchyních: Na ten vánoční trapas nikdy nezapomenu. Tchyně s tchánem jen valili oči, když rozbalovali dárky
Zdroj: Unsplash

Ivetě se loni povedl velký vánoční trapas. Při předávání dárků tchyni a tchánovi se objevila komplikace, na kterou nebyla připravená...

Jana Jánská
Jana Jánská 06. 12. 2023 15:00

Vánoce jsou pro mě vždy tím nejúžasnějším obdobím roku. Miluji vše, co s tímto svátkem souvisí - ozdobený stromeček, cukroví, tradiční štědrovečerní večeře a nesmí chybět ani pohádky v televizi. Každý rok trávím Štědrý den s manželem Petrem (36) a na Boží hod se vydáváme na návštěvu k jeho rodičům. A loni to nebylo jiné.

Dárky jsem balila na poslední chvíli

S Petrem jsme se dohodli, že se k jeho rodičům přesuneme před obědem. Vím, že jeho táta něco dobrého navařil, tak jsem nechtěla, aby na nás museli dlouho čekat. Nebydlí moc daleko, je to asi patnáct minut autem.

Dárky jsem měla připravené už od listopadu. Pro Petrovu maminku jsem vybrala sadu různých pěn do koupele. Vím, že si ráda dopřává horké koupele a tohle by ji mohlo potěšit. Všechno to bylo ekologické, na to si tchyně obzvlášť potrpí. Pro tchána jsme připravili sadu nářadí. S tím přišel Petr, protože mně tohle nic neříká.

Mezi moje slabiny patří také balení dárků. Nemám to moc ráda a obvykle si to nechávám na poslední chvíli. Když se Petr v půl dvanácté začal zvedat, že bychom měli vyrazit, já se ještě jen pustila do balení. Rychle jsem obě věci zabalila do papíru s potiskem Santy a mohli jsme vyrazit.

Tchyně s tchánem od nás dostali vánoční dárky

Petr má s rodiči výborný vztah a mě také přijali vřele. Navštěvujeme se často a já mám už dávno pocit, že patřím do rodiny. Když jsme k nim dorazili, objímali jsme se a přáli si hezké Vánoce. Tchán s tchyní mě také políbili.

Měla jsem z toho radost, takto mají vypadat pravé Vánoce. A pak jsme zasedli k hezky vyzdobenému stolu. Petrův táta je povoláním kuchař a letos se vytáhl báječnou kapustnicí. Byla tak dobrá, že jsem si musela přidat.

Po obědě přišel čas na rozbalení dárků. Já dostala hezkou šálu a Petr knihu od svého oblíbeného autora. Naštěstí jsem balíčky pro tchána a tchyni ještě doma opatřila jmenovkami, protože teď mi došlo, že jsem oba dárky zabalila stejně. A navíc mají podobnou velikost. Začali je rozbalovat najednou a u obou jsem viděla, jak jim v obličejích očekávání vystřídalo překvapení...

Spletla jsem dárky pro tchyni a tchána

Když tchán vylovil pěnu do koupele a tchyně se začala ohánět kladivem, strnula jsem. Pak se oba rozesmáli a začali si vyměňovat dárky mezi sebou. Následně se naoko začali hádat, protože tchán si chtěl nechat nějaké bubliny do koupele s vůní borovice. A tchyně je nechtěla vyměnit ani za šroubovák.

"To byl dobrý nápad, takhle si můžeme dát dárky ještě i navzájem," řekla tchyně pobaveně. A mně spadl ze srdce obří kámen. Jsem ráda, že to vzali s humorem. Byl to pro mě neobvyklý vánoční zážitek, ale nakonec vlastně jeden z nejzábavnějších. Stejně jsme se pak s Petrem rozhodli, že příště budeme dávat na balení dárků větší pozor...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články