Jennifer Aniston trpí náměsíčností: Během manželství s Bradem Pittem jí kvůli ní šlo o život

Jennifer Aniston trpí náměsíčností: Během manželství s Bradem Pittem jí kvůli ní šlo o život
Zdroj: Profimedia
Herečka Jennifer Aniston se netají tím, že je náměsíčná.Během vztahu s Bradem Pittem (viz foto) chodívala ve spánku hodně často. Oba vzpomínají na epizodu, kdy herečka jednoho dne opustila dům. Tehdy nechybělo moc a mohla si vážně ublížit.Jennifer přiznává, že v mládí nebyl kvalitní spánek její prioritou, což vedlo ke zhoršení náměsíčnosti.Dnes, v 54 letech, herečka dbá, aby kromě zdravé stravy a cvičení měla i dostatek spánku. I proto vypadá mnohem mladší, než kolik jí je ve skutečnosti let.+ 1 fotka+ 2 fotky

Herečka Jennifer Aniston (54) je krásná, talentovaná, úspěšná, inteligentní a bezpochyby také zábavná osobnost. Žít s ní má ale jistá negativa. Jak v archivním rozhovoru magazínu Hello! prozradil její bývalý manžel Brad Pitt (59), seriálová Rachel se po nocích ráda toulá. A neví o tom.

Tereza Švandová
Tereza Švandová 01. 12. 2023 06:00

Brad Pitt a Jennifer Aniston byli manželé v letech 2000-2005, než se miláček žen zakoukal během natáčení snímku Mr. & Mrs. Smith do kolegyně Angeliny Jolie (48). A jak přiznal, společné bydlení s Jennifer Aniston bylo kolikrát dramatičtější než zápletka jeho nejslavnějšího akčního filmu. Sympatická blondýnka je totiž náměsíčná.

Chybělo málo a mohla spadnout z útesu, prozradil Brad Pitt

"Když spí, má toho hodně na práci. Jednou v noci mě například vzbudil alarm a Jen jsem našel před domem. Musela projít tři nebo čtyři místnosti, než se dostala ven," poukázal Pitt. A Jennifer mu dala za pravdu. "Jednou mě vzbudil alarm, když jsem byla venku. Stála jsem vzadu u bazénu a netušila, jak jsem se tam dostala. Ten alarm mě každopádně k smrti vyděsil," citoval herečku web Madam Noire.

I když se tato příhoda jeví jako komická a Brad ji i tak vylíčil, rozhodně nejde o záležitost bezpečnou. Herec navíc vzápětí připustil, že tehdy bydleli nedaleko útesu, a tak stačilo málo, aby se z něj Jennifer zřítila. V tu chvíli prý pochopil, jak je situace vážná.

"Nebo slyším, jak někdo ve vedlejší místnosti otvírá a zavírá šuplíky. Tak si říkám, klid, hochu, spi dál, to má jen Jen nějakou práci," vzpomínal ještě s tím, že herečka si také ze spánku ráda povídala. "Mluví opravdu hodně, vedli jsme spolu v této fázi některé z našich nejlepších rozhovorů," poznamenal hrdina filmu Sedm let v Tibetu.

Náměsíčnost spouští stres, nemoc, ale i nevyspání

Náměsíčnost, ač působí komicky nebo strašidelně, je přitom jen jednou z mnoha poruch spánku. Podle The Sleep Charity, společnosti zabývající se kvalitou spánku, ji často vyvolává nedostatek odpočinku, stres, horečka nebo nemoc. Jednotlivé epizody trvají od několika sekund po půlhodinu a dochází k nim během hlubokém spánku zpravidla v první polovině noci.

"Lidé během těchto epizod mívají otevřené oči a skelný pohled. Typicky nereagují na oslovení nebo otázky a často vás ani nepoznají," vysvětluje pro Hello! Lisa Artis, ředitelka The Sleep Charity. "Po probuzení si nepamatují, co dělali, a také bývají zmatení. Přes den se pak cítí unavení, čímž se ocitají v začarovaném kruhu spánkové deprivace."

Spánek Jennifer Aniston dlouho neřešila

Jennifer Aniston o svých problémech se spánkem promluvila loni v sérii osvětových videí. "Spánek byl léta to poslední, co jsem řešila. Jenže později zjistíte, že k tomu, abyste byli zdraví, potřebujete tři nosné pilíře - odpovídající jídelníček, cvičení a spánek. Stačí, když jedno vypadne, a sesypete se jako domeček z karet," poukázala herečka.

"Akorát ve třiceti nebo dříve vám to tak nepřijde. Cítíte se neporazitelní," svěřila se pro změnu listu People herečka, která se o sebe po padesátce pečlivě stará. Snad tedy ubylo i náměsíčných epizod.

Zdroje informací:
Hellomagazine.com
Madamnoire.com

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články