Jako od Itala: Jak na chutnou domácí pizzu?

20. února 2019
Pixabay
Pixabay

Pizza, jedno z nejoblíbenějších jídel na světě. Milují ji malí i velcí. Připravit ji lze na bezpočet způsobů a každý si najde tu svou. Základem je vždy však dobré těsto. Jak na tu nejkřupavější pizzu jak od profesionála?

Pizza je tradiční italské jídlo a výroba tohoto pokrmu se řídí jistými pravidly. Po stovky let se receptura pizzy příliš neměnila. Základem je kynuté těsto, česnek a olivový olej. Jakmile se však objevily nové přísady, jako různé typy sýrů nebo rajská jablka, rozšířila se i nabídka.

Připravit si domácí pizzu může být dobrou rodinnou zábavou na nedělní zimní podvečer. Děti se nejen něco naučí, ale zabaví se, pomohou vám a jistě ocení, že si na pizzu mohou dát jen to, co mají rády.

Suroviny:

600 g hladké mouky
1 sáček sušeného droždí
100 ml olivového oleje
1 lžička soli

Na potření:

250 g rajčatového pyré
100 ml olivového oleje
2 stroužky česneku, drceného
1 lžička přírodního cukru
sůl
sušené nebo čerstvé bylinky (bazalka, tymián, saturejka, oregano)

Příprava:

Hnětení

V míse smíchejte prosátou mouku, droždí, olej a sůl a prohněťte. Měli byste získat měkké, vláčné těsto – podle potřeby do něj můžete přidat trochu vlažné vody. Vytvarujte kouli a nechte na teplém místě kynout 45 minut na dvojnásobný objem.

Válení

Zatímco těsto kyne, připravte si rajčatovou omáčku a suroviny na oblohu. Smíchejte pyré s česnekem, cukrem, solí, olejem a bylinkami. Zeleninu očistěte a nakrájejte na tenčí kolečka. Vykynuté těsto rozválejte na obdélník o velikosti plechu.

Zdobení

Hlubší plech vyložte pečicím papírem a na něj rozprostřete těsto. Pomocí mašlovačky ho potřete rajčatovou směsí. Jemně osolte a navrch naklaďte očištěné a pokrájené suroviny na oblohu dle vlastního výběru. Oblíbené jsou sýry, šunky, salámy, ale i kukuřice, tuňák, slanina nebo třeba kuřecí maso. Záleží prostě jen na vás, jakou variantu pizzy zvolíte.

Pečení

Předehřejte troubu na 180 °C. Obloženou pizzu zakapejte olivovým olejem a dejte asi na 45 minut do vyhřáté trouby. Pokud se shora připéká, zakryjte ji pečicím papírem. Po upečení posypte parmazánem a podávejte.

Pokud hledáte inspiraci, jakou pizzu si připravit, podívejte se na ty nejoblíbenější do naší galerie.