Salátové zálivky: Jaký použít olej a proč zeleninu vždy osušit?

31. července 2019
Instagram
Instagram

Zeleninové saláty jsou na našich talířích po celé léto, jak je ale ozvláštnit, aby získaly šmrnc, než za pomoci zálivky. Jak ji správně připravit, co má obsahovat a v čem byste ji měli ideálně připravovat?

Pořadí ingrediencí

Každá správná zálivka by měla obsahovat následující ingredience. Důležité je i pořadí, ve kterém tyto ingredience mícháme. Nejprve bychom měli promíchat ocet, sůl a případné sladidlo. Pak přidat pevné části jako šalotku, bylinky a teprve na konec zašlehat olej, aby vznikla pěkná emulze.

V čem dresink připravit

Výborně poslouží uzavíratelné skleněné malé zavařovací sklenice. Stačí vložit do sklenice všechny suroviny, uzavřít a protřepat. Dresink vydrží v lednici několik dní. Před použitím ho však vždy důkladně protřepejte. Skvělým pomocníkem je i salátová odstředivka, která osuší salátové lístky úplně dosucha a díky tomu budou křupavější a zálivka na nich bude lépe držet.

Ideální olej

K přípravě zálivek na saláty se nejlépe hodí zastudena lisované oleje: olivový, dýňový, sezamový, z vlašských ořechů, mandlový, konopný nebo třeba z praženého sezamu.

Další ingredience

Zálivku můžete ozvláštnit chilli papričkami, hořčicí, nasekanými bylinkami, semínkovými nebo ořechovými másly, zázvorem, česnekem i čerstvě mletým pepřem.

RECEPTY NA LAHODNÉ SALÁTOVÉ ZÁLIVKY NAJDETE V GALERII:

Zavří­t reklamu