Eliška (39): Starší dcera nesnáší mého přítele. Je to čím dál horší a bojím se, jak to dopadne

žena, hory
Zdroj: pixabay.com

Eliška se před čtyřmi lety rozvedla. S bývalým manželem si rozumí a mají spolu dvě dcery. Oba však mají své životy. Eliška si našla přítele a je s ním šťastná, ale její starší dcera jí dělá ze života peklo. Eliška se nám se svým příběhem svěřila.

Markéta Bartošíková
Markéta Bartošíková 19. 06. 2020 10:00

Jmenuji se Eliška a mám dvě krásné dcery, starší Simonu (12) a mladší Sáru (9). Jsem už čtyři roky rozvedená. S manželem Romanem (41) jsme si přestali rozumět, a tak jsme šli od sebe. Vycházíme spolu ale velmi dobře a holky si bere každý druhý víkend. Je to skvělý táta. Starosti mi však dělá moje starší dcera, která nesnáší mého současného partnera.

Rozvedla jsem se a našla si nového přítele

S bývalým manželem jsme se shodli, že nás naše manželství nenaplňuje, tak jak bychom si představovali, a tak jsme se po vzájemné dohodě nechali rozvést. Holky to tehdy vzaly dobře. Ví, že mají tátu kdykoliv k dispozici, a že je miluje. Manžel se asi před rokem znovu oženil a dcery si s jeho novou ženou docela rozumí. Já si také před rokem našla partnera Jirku (38), se kterým jsem moc šťastná, ale moje starší dcera Simona má na to jiný názor.

Starší dcera se s ním prý nikdy nespřátelí

Myslela jsem, že dcery přijmou Jirku stejně jako ženu od exmanžela. Ale zmýlila jsem se. Tedy aspoň u té starší. O Jirkovi se holky dozvěděly celkem brzy. Mladší Sára si s ním ráda hraje a rozumí si spolu, ale Simona je na facku. Když je Jirka u nás, dělá naschvály, zapíná nahlas televizi, abychom se neslyšeli. A jednou na něho schválně vylila sklenici vody. Dokonce mi řekla, že ho nikdy nebude mít ráda.

Chceme žít s Jirkou spolu, ale vidíme, že to prozatím nepůjde. Simona totiž dává dost jasně najevo, že Jirku mezi nás nikdy nepřijme. Přitom se k ní chová moc hezky. Říkala jsem si, že na mě třeba žárlí, ale nevím, co mám dělat. Nechci přijít ani o jednoho z nich. Přesto pokud to bude nevyhnutelné, dám samozřejmě přednost své dceři.

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Pokud máte i vy zkušenost, která vás zasáhla, a chtěli byste se s ní svěřit, napište na redakce@lifee.cz.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články