Evelína (32): Zatímco já můžu pracovat z domova, manžel musel zůstat doma bez práce. Zažívám peklo

žena, muž
Zdroj: Freepik.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Evelína nyní zažívá nepříjemné poznání o svém manželovi. Dokud chodil do práce, všechno u nich fungovalo. Jakmile se ale ocitl doma, kvůli covidu, Evelíně postupně docházelo, že je vlastně zcela neschopný. Čekala, že ji nechá pracovat a on obstará domácnost. To se ovšem spletla. Jak to u nich funguje?

Šárka Žižková
Šárka Žižková 26. října 2020

Stalo se to nejhorší, co se ve spojitosti s covidem stát mohlo. Lukáš se živí jako kuchař, ale jeho restaurace je teď kvůli nově zavedeným opatřením zavřená. Já jako IT specialista jsem se zařídila a pracuji z domova. Bohužel, doma to vůbec nefunguje.

zmatená žena
Mohlo by Vás zajímat:

Kamila (37): Manžel mi nadával kvůli guláši. Ukázalo se, že ztratil chuť, protože má koronavirus

Manžel mi nepomáhá

Lukáše jsem chápala, že je z toho velmi frustrovaný. Nebyl nikdy zvyklý trávit tolik času doma. Doufala jsem, že si dočasně své role vyměníme. On bude ta domácí hospodyňka a mě nechá pracovat. Možná už jen proto, že bylo nutné zachovat alespoň jeden příjem. Jenže už první dny se ukázalo, že netuší, co je třeba doma dělat.

Máme dceru Lenku (7), která se musí denně pomocí distanční výuky učit. Očekávala jsem, že to bude právě Lukáš, kdo jí bude pomáhat. Výuka jí začíná v osm hodin ráno, ale to panáček ještě spí. První hodinu jsem u Lenky já, ale pak ho musím jít budit. Je velmi nepříjemný a otrávený, že se po něm něco chce.

Já potřebuji každý den pracovat a být podpora pro svůj tým. Zhruba pátý  den, kdy bylo třeba objednat nákup, zaťukal na mě, abych to udělala. Dala jsem mu jasný návod, jak na to, že to zvládne i sám. Trvalo to tři hodiny, než to udělal. Lenka chodila do pracovny za mnou, že potřebuje pomoc.

Lubomír (40): Koronavirus vzal manželce zdravý úsudek. Jsme zabarikádovaní doma, šílím z toho
Mohlo by Vás zajímat:

Lubomír (40): Koronavirus vzal manželce zdravý úsudek. Jsme zabarikádovaní doma, šílím z toho

Nesmí se mu nic říct

Nedalo se v tom pracovat. Manžela jsem jasně požádala, aby byl Lence po ruce, když bude potřebovat pomoci. Když byl čas oběda, zase přišel zaťukat, co budeme jíst. ,,Uvař, co chceš, jsi přece kuchař,“ řekla jsem naštvaně. To jsem netušila, že přijde za minutu znovu, že nemůže najít škrabku a brambory.

Byla jsem z něj na prášky. Ve vlastní domácnosti nevěděl, kde co máme. Místo toho, aby se snažil být soběstačný, rozhodl se, že vytáhne pizzu z mrazáku. ,,Panečku, to je jídlo pro malé dítě jak dělané,“pronesla jsem. ,, Tak si uvař sama, když se ti to nelíbí,“ odpověděl velmi podrážděně.

Doma začalo peklo. Prosila jsem ho, aby vypral nebo doma něco poklidil. Nic náročného, stačilo vyluxovat a jednou týdně vytřít. Jenže mě u toho vždy tak zaměstnal, že bylo rychlejší, abych to udělala sama. Nevěděl, kde máme kýbl a saponát na podlahu. Jak se myje záchod, to také netušil.

žena v depresi
Mohlo by Vás zajímat:

Vlaďka (38): Kvůli koronaviru žije manžel v garáži. Šílím z toho a myslím na rozvod

Tchyně nám vaří

Do toho mi volala učitelka, která mi naznačila, že je nutné se s Lenkou více učit. Super, pomyslela jsem si. Já nevím, kde mi hlava stojí, protože můj manžel je neschopný a líný. Lukáš se za mými zády domluvil se svojí matkou, aby nám vařila. Takže mám teď nálepku neschopné manželky.

Lukáš do práce půjde bůh ví kdy. Do té doby si myslím, že náš vztah dostane pěkně na frak. Já dělám úplně všechno a musím stíhat i svoji práci. To by mě zajímalo, jak by to vypadalo, kdyby měl možnost pracovat z domova. Zavřel by se na celý den do pracovny s cedulkou nerušit.

žena
Mohlo by Vás zajímat:

Eliška (31): Manžel kvůli pandemii pracuje z domova. Chce, abych mu podstrojovala, už aby to skončilo

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz. 

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články