Hana (66): Po roce jsme syna požádali, aby nám přispíval na bydlení. Se zlou jsme se potázali

zoufalá důchodkyně
Zdroj: Freepik.com

Hana je v důchodu a žije se svým manželem na vesnici. Před rokem se k nim nastěhoval jejich syn Martin, kterého teď požádali, jestli by jim mohl přispět do rodinného rozpočtu. S takovou reakcí nepočítali.

Tereza Procházková
Tereza Procházková 10. prosince 2020

Jmenuji se Hana, s manželem Oldřichem máme tři děti. Dcera Pavlína (46) žije na druhé straně republiky a syn Hynek (43) bydlí pár hodin od nás. Jediný, kdo se neodstěhoval daleko, byl Martin (40).

muž a žena v posteli
Mohlo by Vás zajímat:

Dan (34): Partnerka nechtěla experimentovat v ložnici. Pak jsem zjistil, co přede mnou skrývá

Začal jezdit naštvaný

I tak nás Pavlína s Hynkem navštěvovali, akorát to nebylo tak často. Martin ale jezdil pořád, což nám vůbec nevadilo, naopak. Dva roky zpátky k nám ale jezdil jen s dětmi a měl špatnou náladu. Bylo jasné, že mají doma problémy.

zralá žena
Mohlo by Vás zajímat:

Petra (49): Nemohu vystát svého syna. Chci, aby se od nás odstěhoval, nebo se z něj zblázním

Přijel s plným autem

Když k nám jednou dorazil a chodil tu jak lev v kleci, přiznal, že se chce rozvést. Nechtěli jsme se jim do toho míchat, ale samozřejmě jsem podotkla, aby nedělal unáhlené kroky, protože všechno se dá řešit. Bohužel neuběhl ani týden a Martin přijel jednou večer s plným autem. Dovezl obrazy, kávovar, koš na prádlo i věšák. Upřímně jsem se zhrozila: „Proboha, proč jsi jim bral věšák?“  Nedalo se s ním ale bavit.

Začal u nás bydlet a já si myslela, že to je jen přeháňka a zase se za nimi vrátí, ale nevrátil. Olda si stěžoval, že se musí dívat na televizi v ložnici, protože v obýváku je vyvalený naštvaný Martin, a já prala o to víc a vařila pro tři.

zralý prošedivělý muž na zahradě
Mohlo by Vás zajímat:

Zdeněk (51): Mám slabost pro plačící ženy. Když vzlykala za plotem sousedka, musel jsem za ní

Nechtěli jsme nic hrozného

Oldovi začalo vadit, že nákupy děláme jen my. Zejména se mu nelíbilo, že veškeré uzeniny nebo pivo Martin zkonzumoval dřív než on. Vzhledem k tomu, že to nevypadalo, že by se chtěl odstěhovat, domluvili jsme se s Oldou, že by mohl přispívat na domácnost, přece jen má výplatu větší než my dva důchod.

Normálně jsem si k Martinovi sedla a řekla mu, že máme větší výdaje za vodu, elektřinu a samozřejmě kupuji i více jídla, tak kdyby byl tak hodný a přispíval nám. Myslím, že jsem to řekla opravdu slušně, ale Martin vyletěl jak čert. „To si děláš srandu? To je vaše podpora?“  Vtom se přihnal Olda a začali na sebe křičet. Rozčílený Martin se zavřel v pokoji a Olda bušil na dveře, že když se mu to nelíbí, tak může odejít. Ráno nám oznámil, že se stejně odstěhuje, takže už s námi nic řešit nebude. Je to už dva týdny, pořád je tu a moc spolu nemluvíme.

elegantní starší žena, stáří
Mohlo by Vás zajímat:

Marie (65): Manžel se pohádal se synem a on k nám přestal jezdit. Vnuka jsem už rok neviděla

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Sexuoložka Laura Janáčková: Žena po pětatřicítce utáhne muže hlavně na vaření, atraktivita začíná klesat

Sexuoložka Laura Janáčková: Žena po pětatřicítce utáhne muže hlavně na vaření, atraktivita začíná klesat

Další články