Lída (32): Svého muže miluji, ale chybí mi romantika, svádění a předehra

Lída (32): Svého muže miluji, ale chybí mi romantika, svádění a předehra
Zdroj: Unsplash

Lída je v manželství spokojená, jen by ocenila trochu víc romantiky a vzrušení. Za posledních deset let se jim do vztahu vetřela nuda a Lídě chybí alespoň malá jiskra. Jak ji znovu zažehnout?

Michaela Hájková
Michaela Hájková08. 05. 2023 07:00

Ani si nepamatuji, kdy jsme s Davidem (36) měli naposledy večeři při svíčkách nebo tančili u nějaké příjemné hudby. Toužím po tom, abychom se k sobě zase chovali jako na začátku vztahu. To bych ale asi chtěla příliš.

Všechno to začalo návštěvou kamarádů

Moje dobrá kamarádka Táňa (33) nás pozvala k sobě domů na večeři, aby nám představila nového přítele. Když jsem ty dva viděla, jak něžně se k sobě chovali, zastesklo se mi. S Davidem už si na romantiku nepotrpíme, o předehře ani nemluvím. A je to velká škoda.

Nechtěl bys mi někdy přinést třeba kytku? A co kdybychom se jednou týdně doma oblékli jako lidi? V těch teplákách si připadám děsně,“ začala jsem doma tlačit na Davida. Ten mě ale prokoukl. „Jedna návštěva hrdliček a ty jsi hned nostalgická... Pozvu tě v pátek na rande, stačí?“ nadhodil.

Na rande jsem se moc těšila a pořádně se vyfikla. David nad mým outfitem kroutil hlavou. Vzal mě do místní pizzerie a pak jsme skončili na pivu u fotbalového hřiště. Všichni se ptali, jestli jdeme z divadla. Doma na mě David mrkl a řekl větičku, která znamenala, že něco asi bude: „Jdu do sprchy, kočko.

Stereotyp mě ubíjí, chci něco nového!

Tu noc jsem si neužila. Celou dobu jsem myslela na to, že to takhle bude vypadat už navždy. Podle mě jsme na život bez romantiky, nebo aspoň občasného vzrušení, ještě mladí. Proto jsem zkusila experimentovat.

David se vrátil domů z práce a našel mě v minišatech u plotny. Jenže si musel jít zaběhat, pak ještě něco vyřizoval s kamarádem ohledně oprav našeho domu. Potupně jsem se převlékla zpátky do domácího oblečení.

O víkendu jsem zkusila vymyslet něco opravdu romantického. Připravila jsem sushi, zapálila svíčky a pustila klidnou hudbu. David tajně pokukoval po mobilu, jelikož běžel nějaký důležitý zápas, na který si vsadil. To mi mírně kazilo náladu, přesto jsem ho chtěla nalákat k tanci. Zavřela jsem oči a snažila si opravdu užít ten moment. Pak se David začal smát.

Možná ještě není všem dnům konec

Když najednou od svíčky „blafla“ záclonka, David se záchvatem smíchu skočil pro hasicí přístroj a zničil zbytek večeře. „A je po romantice,“ prohlásil a ještě mu cukaly koutky. Já se rozplakala a utekla na zahradu.

David přišel za mnou, pohladil mě po ramenou a podal mi sklenku šampaňského. Nakonec jsme si v altánu při měsíčním svitu užili docela milý moment. Pak jsme šli dovnitř a já řekla: „Jdu do sprchy, kocoure.“ Někdy možná smysl pro humor pomůže víc než romantická gesta...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články