Miluše (40): Stěhování měl být nový začátek. Dcera si ale chtěla vzít život. Mohl za to její pokoj

nešťastná žena, pláč
Zdroj: Unsplash.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Miluše má dvě děti a je rozvedená. Nedokázala dále snášet chování svého muže a rozhodla se odstěhovat. Měl to být nový start, ale dceři se začaly dít šílené věci.

Tereza Procházková
Tereza Procházková 20. října 2020

Můj bývalý manžel Standa byl o dvanáct let starší, měl už dítě z předchozího vztahu, ale to pro mě nebyla překážka. Měla jsem ho ráda a myslela jsem si, že spolu budeme šťastní.

Milada (34): Babička šla vynadat ženě, kterou viděla za oknem. Z toho, co se stalo, jsem se rozklepala strachy
Mohlo by Vás zajímat:

Milada (34): Babička šla vynadat ženě, kterou viděla za oknem. Z toho, co se stalo, jsem se rozklepala strachy

Změnil se

Jak se nám narodila Lenka (15), začal ke mně být odtažitý. Pak se nám narodil Honzík (12) a to už se Standa změnil úplně. Začal pít, sprostě mi nadával a několikrát mi dal facku. Když šlo jenom o mě, snažila jsem se to ještě ustát, ale jak začal být časem hrubý i na děti, požádala jsem o rozvod.

žena v dešti
Mohlo by Vás zajímat:

Beáta (29): Chtěli jsme pomoct ženě, která stála na viaduktu. Dodnes z toho mám husí kůži

Nový začátek

Bylo to hodně těžké. První dva měsíce jsme bydleli u mých rodičů, pak jsem konečně našla byt, který by nám vyhovoval, a hlavně jsem ho utáhla finančně. Měl to být nový začátek pro nás všechny. Byly tam dva pokoje, plus obývák a kuchyň. Já ložnici nepotřebovala, oddělila jsem si obývák skříní a za ni dala postel.

Do většího pokoje se nastěhovala Lenka, aby měla svoje holčičí království a já se těšila na božský klid. Ten ale nepřišel. Lenka se začala totiž chovat divně. Začala mi odsekávat, byla sprostá, vůbec si s námi nepovídala a byla jen zavřená v pokoji. Přisuzovala jsem to rozvodu a změně bydlení.

pár a kočka
Mohlo by Vás zajímat:

Tomáš (38): Partnerka přinesla kočku. Myslí si, že to je její převtělená maminka, která zemřela

Už to nikdy nechci zažít

Lenka odmítala jíst a kdykoliv jsem za ní přišla, měla v pokoji skoro tmu a křičela, ať odejdu. Byla jsem z toho špatná a chtěla jí dát ještě čas. Takovou jsem ji neznala. Jednou jsem vešla do jejího pokoje a ona stála na římse okna a dívala se dolů. V mžiku jsem ji stáhla dovnitř a celá jsem se rozklepala. Obě jsme brečely a já začala shánět psychologa.

Pak jsem se dozvěděla od sousedky, že v našem bytě žila rodina s dětmi a jejich dcera skočila z okna a zabila se, byt je totiž v pátém patře, proto se odstěhovali. Bylo to okno u Lenky v pokoji. Měla jsem z toho husí kůži a nařídila jí, aby spala se mnou v obýváku, než si zase sbalíme a odstěhujeme se pryč. Honzíkův pokoj a zbytek bytu byl v pohodě, tam jsme se cítili všichni normálně, ale ten Lenčin, z něho šla opravdu negativní energie. Nikdy jsem takovým věcem nevěřila, dokud jsem je sama nezažila.

muž a žena
Mohlo by Vás zajímat:

Hanka (26): Měli jsme se postarat o strejdův dům během jeho dovolené. S brekem jsme utíkali pryč

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články