Naďa (52): Sestěhovali jsme se s přítelem i dětmi. Pak jsme zjistili, že moje dcera a jeho syn spolu spí

Naďa (52): Sestěhovali jsme se s přítelem i dětmi. Pak jsme zjistili, že moje dcera a jeho syn spolu spí
Zdroj: Freepik

Naďa se bála, aby dcera přijala jejího nového partnera i jeho syna. Laura to zvládla na výbornou. "Bratříčka" dokonce přijala až příliš dobře – tvrdí, že se do sebe zamilovali!

Michaela Hájková
Michaela Hájková 06. 08. 2023 07:00

Nastěhovali jsme se s dcerou Laurou (16) k mému partnerovi a brzy se ukázalo, že jeho syn Tobiáš (17) má s Laurou poměr. Žít jako dva párečky pod jednou střechou se mi moc nelíbí, Standa (55) to bere na lehkou váhu. 

Dělala jsem si starosti, jak spolu budou děcka vycházet

Se Standou nám to skvěle klapalo. Jediné, co mi dělalo vrásky na čele, byl vztah našich dětí. Chtěli jsme se sestěhovat, Standa měl prostorný dům s velkou zahradou a já po rozvodu jen malý krcálek, kde jsme se s Laurou tísnily. Jenže jak celou situaci zvládnou naši dva puberťáci?

Když došlo na stěhování, moje obavy se rozplynuly. Vše probíhalo skvěle. Laura s Tobiášem sice skoro nemluvila, ale netvářili se nikterak nešťastně. Moje dcera navíc získala krásný pokoj s oknem do zahrady. Pár měsíců nato jsem jednou v noci narazila na Tobiáše, jak se plíží z venku. Měl na sobě jen pyžamo a na tváři provinilý výraz. 

Vtrhla jsem k dceři do pokoje, okno měla ještě dokořán a u postele plápolaly svíčky. Laura měla na sobě jen sexy košilku a pohled mi padl na zem, kde ležel otevřený balíček kondomů. Práskla jsem dveřmi a běžela do ložnice, abych se uklidnila. Standa se to celé snažil bagatelizovat a to mě štvalo ještě víc. 

Vrtá mi hlavou, co se bude dít, až se rozejdou

„Nevím, jak ty, ale já měl v tomhle věku taky holku,“ uklidňoval mě Standa. „Jo, ale asi jste spolu nebydleli. Přece jim nebudeme dělat z domova bordel?“ zlobila jsem se. 

Navíc mi připadá dost nemístné, abychom spolu žili ve dvou párech jako nějací spolubydlící. Ovšem s tím rozdílem, že já budu osobní uklízečka i kuchařka našich mladých hrdliček a Standa je bude sponzorovat. „No, ale zakázat jim to nemůžeme, asi se mají rádi,“ připustil Standa a já si jen povzdechla. Laura mi totiž druhý den v pláči vysvětlovala, že je do Tobiáše zamilovaná.

„Jenže tohle nemůže dopadnout dobře! Co až se rozejdou a jeden bude mít zlomené srdce? Budeme pak dál rodina, umíš si to představit?“ jako obvykle jsem dokázala předpokládat více variant toho, co se může stát. Uvažovala jsem dokonce i nad tím, že se znovu odstěhujeme. 

Nechci brát Lauře iluze, ale je dost nepravděpodobné, že jim láska vydrží a já se nehodlám dívat na to, jak se pod stolem osahávají. A už vůbec nechci poslouchat nějaké noční zvuky. Nehledě na to, co by tomu řekli příbuzní a známí – že jsme se snad naprosto zbláznili. 

Začínám celého stěhování litovat

Když se mi o tom zdá, bývají to noční můry. Zpravidla se tam objevuje svatba, dítě a já jsem babičkou. Probouzím se pak zpocená hrůzou. Zatím nevím, co uděláme, a doufám, že se třeba ti dva rozejdou. Standa zatím trvá jen na tom, aby se před námi nelíbali. Hrozí jim, že to začneme dělat taky.

Z takového humoru mi jde hlava kolem a začínám celého stěhování litovat. Necítím se už dobře, mám strach o dceřiny city a nedokážu si v klidu užívat svůj zatím ještě nový vztah se Standou. 

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články