Patricie (32): S kamarádem jsem na jeho žádost spala, i když jsem byla zadaná. On mi dal kvůli holce kopačky

Patricie (32): S kamarádem jsem na jeho žádost spala, i když jsem byla zadaná. On mi dal kvůli holce kopačky
Zdroj: Freepik

Patricie měla jistotu, že se na svého kamaráda může spolehnout. Ten byl k „dispozici“ pokaždé, když byla sama a měla chuť si trochu užít. Stejně tak mohl on počítat s Patricií a takové přátelství jim fungovalo roky – dokud se Ruda nezasnoubil. 

Michaela Hájková
Michaela Hájková10. 08. 2023 17:00

Ruda (35) a já jsme se znali skoro deset let a měli jsme blízký vztah. Je to můj kamarád s výhodami, mohli jsme se na sebe vždycky spolehnout a nikdy jsme se nezapletli do žádných velkých citů. Jenže on se zasnoubil a s benefity je teď šlus. 

S Rudou jsem spala, i když jsem byla zadaná

Ruda mě přitahoval dlouho, ale nechtěla jsem s ním chodit. Na to byl moc velký „frajírek“ a neměli jsme stejný pohled na vztahy jako takové. V posteli nám to ale klapalo a dokázali jsme si i skvěle pokecat jako kamarádi. Setkání v posteli jednou za pár měsíců se tak stala naším pravidelným rituálem.

Byla jsem spokojená, protože Ruda mě nikdy neodmítl. Kdykoliv jsme navrhla nějaký víkend ve dvou, byl pro. Stejně tak jsem mu vycházela vstříc já, přestože byly momenty, kdy se mi to moc nehodilo. Například v dobách, kdy jsem byla zadaná. Co bych ale pro dlouholetého kamaráda neudělala. Příště ho zase budu potřebovat já. 

Musím přiznat, že jsem naše radovánky ani nepovažovala za nevěru, ačkoliv bych to žádnému partnerovi pochopitelně nepřiznala. Já měla ale čistý štít – věděla jsem, že Rudu nemiluji a netoužím s ním v budoucnu žít. Myslela jsem, že to máme oba stejně – on se pak ale do jedné ženy zamiloval a požádal ji o ruku. 

Přestal se se mnou stýkat kvůli snoubence

Jelikož jsem neměla tušení, že vztah Rudy a jeho přítelkyně dosáhl dalšího levelu, ozvala jsem se mu jako obvykle. „Teď na tebe asi nebudu mít čas, promiň. Plánujeme svatbu, je to vážný,“ vysvětlil mi Ruda. Zajímavé bylo, že se mě nikdy předtím neptal, zda nejsme ve vážném vztahu. Připadalo mi to dost nespravedlivé. 

Jak se mi to rozleželo v hlavě, měla jsem potřebu Rudovi říct, co si myslím. Ale nechtěl se se mnou vidět, zřejmě abych si nemyslela, že dojde na sex. A tak jsem mu napsala, jak se cítím a co si o něm myslím. Jako kamarádku mě zradil, vystrnadil ze života. Navíc dal najevo, že moje vztahy nebyly podstatné a díky tomu jeho se pro nás mění pravidla. 

Na moje zprávy nereagoval, nevím, zda je vůbec četl. Kdo si je ovšem přečetl, byla jeho snoubenka. Dozvěděla jsem se pak, že to jejich vztahem dost zamávalo. Ne, že bych mu to přála, ale má si dávat pozor na telefon. 

Rudu už nechci ani vidět

Od společných známých jsem se dozvěděla, že z plánované veselky zatím sešlo. Rozhodla jsem se, že kdyby se mi čistě teoreticky v budoucnu Ruda ozval, asi bych ho už vidět nechtěla. Nejsem zhrzená, ale teď vidím, že jsem si naše přátelství malovala po svém. 

Rok se s rokem sešel a můj kamarád s benefity mi po dlouhé době zavolal, telefon jsem nezvedla a čekala, co mi napíše. Prý ho mrzí, že se ke mně nezachoval fér. Doufá, že mě neztratil navždy. Dalo se to čekat a jak jsem si slíbila, zprávu jsem smazala a nehodlám v tom pokračovat. Ledaže bych snad měla hodně dlouhou chvíli...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články