Petra (29): Na třídním srazu jsem zjistila, kdo byl na střední mým tajným ctitelem. Udělalo se mi zle

hádka
znechucení
nesouhlas
Zdroj: Freepik

Petra měla na střední škole velkého obdivovatele. Deset let netušila, o koho šlo. Pak na třídním srazu zjistila, že psal básničky více spolužačkám. Když zjistila, kdo to byl a že je na třídním srazu také, musela odejít.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 28. 05. 2024 10:00

Na třídní sraz se mi nechtělo, ale byla jsem zvědavá, zda odhalím svého dávného ctitele. Měla jsem od něj schovaných mnoho dopisů a básniček. Tajemství vyšlo na povrch, ale moc mě nepotěšilo. Bylo to spíš nechutné zklamání.

Chtěla jsem na třídním srazu odhalit svého ctitele

Na třídní sraz se mi vůbec nechtělo, přemluvila mě kamarádka. Připadalo mi patetické bavit se někde u piva po deseti letech o svých profesorech a podobně. Částečně jsem ale byla i zvědavá a chtěla vědět, jak všichni vypadají. Nebo jestli si plní sny, jaké měli v pubertě. A tak jsem šla, přestože moje nálada byla na bodu mrazu.

Já si totiž sny neplnila. Školu jsem nakonec nedodělala, pracuji v úplně jiném oboru, než mě tehdy zajímal. Navíc nemám partnera a tři bývalé spolužačky jsou už vdané a mají dítě. Napadlo mě, že mě budou ostatní jen litovat. Pak jsem si ale vzpomněla na svého tajného ctitele. Od prváku mi od něj chodila vyznání, básně a kytky. Musel to být někdo ze třídy. Mám od něj zamilované dopisy z lyžáku i z třídních výletů.

Dlouhou dobu jsem si myslela, že jde o tichého spolužáka Pavla, který po mně pokukoval. Po maturitním plese se mě odvážil pozvat do kina, nic víc z toho ale nakonec nebylo a pak jsme se „rozprchli“ každý jiným směrem. Možná bych mohla na srazu s Pavlem promluvit a zjistit, jak to tenkrát bylo. Pokud tedy přijde, což nebylo jisté.

Spolužačka mi prozradila, kdo byl tím ctitelem

Ukázalo se, že se všichni za těch pár let naučili pořádně „pařit“. Dokonce i známí šprti nebo největší introverti. Dozvěděla jsem se spoustu informací, a že jsem nezadaná, celkem nikoho nezajímalo. Všichni jsme se opili, zatančili si a byla větší sranda než na lyžáku. Dost mě to překvapilo, myslela jsem, že tam bude nuda k uzoufání. Pak se objevil Pavel, který byl stále nesmělý. Já mu povzbuzena alkoholem padla kolem krku.

Neseš mi psaníčko, nebo už jsi na mě zapomněl?“ začal jsem na něj zhurta, pořádně zrudl. Vysypala jsem na něj, že vím, kdo byl můj tajný ctitel. Snažil se vykoktat, že o ničem neví. Jen tak jsem se nedala, ale slyšela mě spolužačka a vložila se do toho. Jí totiž taky chodily podobné dopisy, básně a květiny.

Nakonec se ukázalo, že nás bylo víc. Jestli jsme měly tehdy něco společného, pak bujné poprsí. Náš obdivovatel měl jasný typ a jedna z nás věděla, o koho šlo. Když nám to řekla, úplně se mi zvedl žaludek. „Jednou jsem v šatně viděla fyzikáře, jak mi dává psaníčko do bundy. Nikomu jsem to neřekla. Bylo mi ho líto, ale už jsem si na něj pak dávala pozor. Netušila jsem, že je nás víc,“ ozřejmila.

Nemohla jsem se z toho šoku vzpamatovat

Byl to neškodný chudák,“ konstatoval Pavel. Ale já s ním nesouhlasila a připadalo mi to zvrhlé. Tehdy jsem k celkem mladému učiteli chodila po škole na doučování do kabinetu a naprosto jsem mu věřila. Uvědomila jsem si, jak byl tehdy blízko a dost zíral. Někdy jsme byly v kabinetu tři holky, ale párkrát jsem tam byla sama.

Pak najednou všichni ztichli, neboť mezi nás zavítala profesorka na češtinu a zmíněný pedagog, co posílal holkám básničky. Ti dva byli navíc svoji! Museli jsme se rychle vzpamatovat z šoku a ze slušnosti s nimi prohodit pár slov. Podle mě byla ale party v tu chvíli pokažená a já se vzápětí vydala radši domů.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články