Průlom v módním světě: Na obálce slavné módní bible je poprvé muž, Timothée Chalamet

Timothée Chalamet a jeho módní styl mění svět pánské módy. Z herce učinil prvního muže na titulce módní bible
Zdroj: Profimedia/koláž: Lifee
Timothée Chalamet, americko-francouzský herec, svým stylem určuje směr, kterým se udává pánský módní styl současnosti. Premiéru svého nejnovějšího snímku Wonka Timothée Chalamet pojal jako poctu své postavě, Willymu Wonkovi. Sametový oblek s leskle lemovanými klopami by stejně tak dobře padl jeho filmovému hrdinovi. Jeho předchůdcem mu ve ztvárnění stejné role nebyl nikdo jiný než stejně charismatický i osobitý Johnny Depp.Timothée Chalamet doplnil fuchsiový komplet unikátním šperkem, na jehož výrobě se sám podílel. Náhrdelník z luxusního klenotnictví Cartier měl připomínat ústřední motiv nového snímku Wonka, cukrovinku. „Šperky Cartier jsou dlouhá léta mým oblíbeným doplňkem pro zvláštní příležitosti. Mladý Wonka je plný barev, ambiciózní a geniální a tento náhrdelník je poctou této postavě i její vynalézavosti,“ řekl ke spolupráci s Cartier Timothée Chalamet.Vkus sedmadvacetiletého amerického herce definuje i novátorský způsob oblékání klasického obleku či smokingu. Večerní a slavnostní varianty dovede obléci na holé tělo a v kombinaci s netradiční volbou obuvi. Přesto neustupuje ze zadání dress codu, vždy vypadá dokonale.+ 7 fotek+ 8 fotek

V novém filmu Wonka, který bude mít v Česku premiéru už 14. prosince, pomyslně převzal žezlo po nenapodobitelném Johnnym Deppovi (60). Timothée Chalamet (27) ale disponuje podobně osobitým charismatem a neméně podmanivý je i jeho módní styl. Pojďme si tedy společně projít jeho módní evoluci až k současnému úspěšnému looku, který vyvolává vlnu nelíčeného obdivu zástupů jeho fanynek a způsobuje rozruch i na poli módní kritiky současnosti.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 30. 11. 2023 18:00

Jak už jeho jméno napovídá, Timotheé Chalamet je francouzsko-americký herec, jehož tvář se do povědomí filmových fanoušků výrazněji vpisuje od roku 2014, kdy se po sérii drobnějších seriálových rolí představil v hlavní roli snímku Muži, ženy a děti. A ruku v ruce s dalšími ztvárněnými filmovými postavami (ve snímcích jako Duna nebo K zemi hleď atd.) a jejich propagací napříč světovými metropolemi začal postupně Chalamet pracovat také na své vlastní vytříbené image.

Timothée je historicky první muž na titulce britské Vogue

Přestože se styl sedmadvacetiletého rodáka z New Yorku stále vyvíjí, mnohé už přesvědčil, že ovládá jedinečné kouzlo překvapivých kombinací a cit pro módu mu rozhodně nechybí. Lehký a hravý styl postavený na neotřelých kreacích, absenci důležitých prvků módně diktovaných dress codů, i volbě jedné luxusní značky za druhou, jimž se stále častěji stává i reklamní tváří, to je eklektická podívaná kudrnatého krasavce s dnes již ikonickým účesem, který dobývá srdce milionů žen po celém světe právě i díky svému odvážnému a nenapodobitelnému šatníku.

Přitom neplýtvá provokativními prvky, ani se nesnaží za každou cenu zaujmout. Vsadí na minimum materiálu v různých partiích, potrpí si na třpytivé tkaniny, flitry nebo nebývale troufale zvolené doplňky a takřka každá jeho kreace se ihned zařadí mezi nejkreativnější outfity současnosti. Není tedy náhoda, že je Timothée od loňska prvním mužem v celé historii britské mutace módní bible Vogue, který se objevil na její obálce.

Willy na plátně i mimo něj

Nedávná londýnská premiéra očekávaného snímku Wonka, ve kterém si zahrál po boku Hugha Granta (63) nebo Rowana Atkinsona (68), tak vlastně nepřinesla nic překvapivého. Timothée opět zazářil. A to doslova, když zvolil sametový oblek v ostře růžovém tónu, pod který si opět nevzal košili a hrdě tak vystavil světu svou nahou hruď. V kontextu promovaného snímku, jemuž se stal hlavním hrdinou, ale důmyslný trik, jak propojit Willyho Wonku s Timothéem i mimo filmové plátno, vyšel dokonale.

Chalamet a jeho odvážný styl

Ať už tedy vyrazí na červený koberec v oslnivě dokonalém společenském outfitu nebo se vydá do ulic oblečen ve stylu grunge, nezávisle na tom, zda ten právě kraluje módním žebříčkům, Timothée Chalamet zanechává v módním světě současnosti velmi výraznou stopu, aniž by se o pozici ostře sledované módní ikony nějak přehnaně snažil. Jakoby mu osobitost a jedinečný rukopis jeho šatníku byl dán do vínku odjakživa. Nejen v jeho nenapodobitelném stylu lze najít úzkou podobnost s jeho hereckým předchůdcem, zmíněným Willym Wonkou minulosti Johnnym Deppem. Jeho styl sice nevykazuje tolik vytříbené elegance jako ten Chalametův, přesto jsou si v mnoha ohledech tito dva Wonkové tolik podobní. Spojuje je především smysl pro jedinečnost a odvaha jít si (a to nejen v módě) svou cestou.

Průřez nejikoničtějšími looky Timothéea Chalameta najdete ve fotogalerii níže.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články