Speciál: Hubněte s námiTestováníSoutěže

8 očekávání, které je dobré ve vztahu mít

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jsou věci, které od sebe partneři vyžadují, ale nemohou si kvůli rozdílným povahám, zvykům a chování vyhovět. Existují ale i věci, které má právo vyžadovat ve vztahu každý: city, ohleduplnost a zájem. Není to ale zdaleka všechno. Těmto 8 projevům lásky byste se měli v romantickém vztahu těšit bez pobízení.

Barbara Lorenzová 28. února 2018

1. City

Pokud jste se s mužem nespárovali z finančních či jiných důvodů, základnou vztahu jsou city. Jejich projevů je nespočet – od slovního vyjádření náklonnosti a citlivého jednání po fyzické znaky jako objímání, líbání, masáž zad a chodidel či vzájemné propletení rukou. Právě těmito projevy se partner přiznává k tomu, že se rozhodl trávit chvíle s vámi, protože jste pro něj něčím jedinečná.  

2. Soucit                                                                   

Soucit je jednou z věcí, na které vztahy mnohdy ztroskotají. Partner není schopen dát najevo, že mu záleží na tom, že se cítíte špatně. Pokud jste četli pozorně, mělo by vám být jasné, že tu nikdo nebyl obviněn z nedostatku soucitu. Ani z neschopnosti číst myšlenky nebo spoluprožívání strastí. To od spřízněné duše nikdo nevyžaduje.

Na co už ale máte právo, je partner, který vám poskytne dle slov doktora Phila McGrawa „měkké místo, do kterého můžete spadnout“. Jednoduše řečeno – soucítí s vámi v okamžicích smutku i rozčilení.

Esemesky pro spokojenější vztah. Těchto 5 zpráv byste měli zasílat partnerovi denně
Mohlo by Vás zajímat:

Esemesky pro spokojenější vztah. Těchto 5 zpráv byste měli zasílat partnerovi denně

3. Respekt

Dobrý muž by měl svůj protějšek brát jako rovnocenného partnera. Doba, kdy se rodiny dělily podle toho, zda víc připomínaly patriarchát nebo matriarchát, je pryč. Ve vztahu muž i žena vynikají svou osobností a svými názory. A pokud se neshodují, je to v pořádku.

Rozhodně ale není důvod svůj protějšek kvůli jeho pohledu na věc zesměšňovat nebo mu za něj nadávat. Dokonce ani ve jménu „škádlení“. Vyzrálý partner zná a obdivuje silné stránky jeho spřízněné duše a je shovívavý vůči těm slabým.

4. Ohleduplnost

Ohleduplný partner vnímá dopady svého chování na svou polovičku. Nemá povinnost dělat vše, co jí na očích vidí, ale měl by být natolik empatický, aby si uvědomil, jak jeho reakci přijme. Respektování jejího úhlu pohledu je samozřejmostí.

5. Čas

Neexistuje odměrka na správné množství společně stráveného času. Zda je chvil, kdy se věnujete jeden druhému, hodně nebo málo, si ve vztahu musíte určit sami. Vždy se ale musí partneři alespoň přibližně shodnout, jinak bude u jednoho panovat věčná nespokojenost. Větší než malé množství společných okamžiků má ovšem právo žádat úplně každý.

Loveirespect.org

6. Zájem

Dá rozum, že by se o vás měl partner zajímat více než o průměrného člověka. Minimálně co se týče koníčků, názorů, myšlenek a pocitů. Pokud tak nečiní, máte důvod ho oprávněně podezírat z toho, že si vztah udržuje jen kvůli strachu ze samoty. Shrnutí zní jasně: oba si zasloužíte víc.

7. Intimita

Teď nemyslíme sex či cokoliv podobného. Ale důvěrné informace ze soukromí partnera. Seriózní vztah je postaven na vzájemné blízkosti, a tedy i sdílení intimních detailů ze života.

8. Velkorysost

Skutečně velkorysý partner s radostí hledá cesty, jak potěšit svou spřízněnou duši. Nejen hmotnými dary. Tím největším je on sám, pokud se dokáže své polovičce naplno otevřít.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články