Fit a krásnátestovánísoutěže

Přepadají vás doma úzkosti a koušete se nudou? 5 tipů pro návrat k psychické pohodě

Zdroj:Unsplash.com

+ 1 fotka+ 2 fotka
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Psychologové se shodují na tom, že dlouhodobá izolace může mít nehezké dopady na psychiku. Pokud trvá dlouho, způsobuje úzkosti i deprese. Proto je velmi důležité se ve volných chvílích i doma přínosně zabavit. Přečtěte si, jak během karantény zahnat chmury a mít dobrou náladu.

Tereza Endrštová 26. března 2020

Mezi lidmi se začínají objevovat názory, že nám pandemie koronaviru umožňuje v dnešní uspěchané době přehodnotit, co je vlastně důležité. Něco na tomto tvrzení bude. Inspirujte se a využijte domácího pobytu ve vlastní prospěch.

Zpomalte, přemýšlejte a pomáhejte, když můžete

I v těžkých časech je třeba hledat něco pozitivního. Snažte se proto namísto neustálého sledování televize alespoň chvíli zamyslet, co jste se za poslední dobu naučili nového. A že pravděpodobně toho nebude málo. Konečně jste začali vařit domácí večeře namísto kupování mražených jídel nebo dovozu minutek z restaurace? Ušili jste sami pár roušek a jednu darovali starší sousedce? Výborně. Jen tak dál. Uvědomte si, kolikrát jste za poslední dobu museli překonávat sami sebe. To vše vás totiž mění k lepšímu.

Thumbnail # Domácí péče o zuby v době pandemie koronaviru: Jak na bolest a záněty?
Mohlo by Vás zajímat:

Domácí péče o zuby v době pandemie koronaviru: Jak na bolest a záněty?

Relaxujte a cvičte jógu

Ke štěstí potřebujeme pravidelný pohyb. Kromě procházek či běhání v přírodě se pusťte do cvičení i doma. Zkusit můžete třeba stále více oblíbenou relaxační jógu nebo alespoň pravidelné protažení. A co takhle udělat každé ráno 50 dřepů? Uvidíte, že se tak snadněji udržíte jak ve fyzické, tak i psychické kondici.

Pusťte se do jarního úklidu

Většina z nás se v otázce úklidu ráda vymlouvá na čas. Tyto výmluvy jsou ale u řady lidí v současné situaci značně nedůvěryhodné. Navíc kdy jindy se přimět k pořádnému jarnímu úklidu než teď? Dožeňte doma všechny resty. Nejen že se vám tam pak bude mnohem více líbit, ale pořádek v domácnosti pomáhá i neklidným jedincům nastavit psychickou pohodu.

Thumbnail # Máte ruce podrážděné dezinfekcí? Spěte v rukavičkách a vyrobte si vlastní čistící gel
Mohlo by Vás zajímat:

Máte ruce podrážděné dezinfekcí? Spěte v rukavičkách a vyrobte si vlastní čistící gel

Upečte si něco dobrého

Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. V běžném pracovním týdnu však stíhá pravidelně vařit a péct jen málokdo. To se ovšem může, pokud pracujete z domova, celkem rychle změnit. Upečte třeba chutný dezert, kterým zlepšíte náladu nejen sobě, ale i celé rodině.

Vraťte se ke svým koníčkům

Psychologové radí všem lidem v izolaci, aby se snažili doma dělat to, co je baví. Pokud jste tedy dosud neměli moc času na své koníčky, určitě neváhejte a znovu s nimi začněte. Šijte, hrajte na piano, nacvičte taneční sestavu, uvařte gurmánské menu nebo si jen pusťte oblíbený film. Zkrátka dělejte vše, co vás činí šťastné a máte na to nyní čas.

DALŠÍ TIPY, JAK SE VYPOŘÁDAT NAPŘÍKLAD S OSAMĚLOSTÍ, NAJDETE V GALERII:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu