Radek (35): Přítelkyně se úplně zbláznila. Naši dcerku zahrnuje luxusem a po mně chce, abych to sponzoroval

Opravdové příběhy čtenářů: Přítelkyně se úplně zbláznila. Naši dcerku zahrnuje luxusem a po mně chce, abych to sponzoroval
Zdroj: Freepik

Otázka financí je ve vztahu často velký strašák. Málokdy se na penězích partneři shodnou. Každý k nim má jiný vztah a představuje si společné hospodaření jinak. Radek byl vždy spíše spořivý, jeho současná partnerka ale věci vidí jinak.

Natálie Volfová
Natálie Volfová21. 10. 2023 17:00

Jsou to už dva roky, co spolu s Klárou (30) sdílíme domácnost. Nikdy by mě nenapadlo, že věci dopadnou tak, jak dopadly. Znali jsme se necelé tři měsíce, když přítelkyně otěhotněla. Přišlo to jak blesk z čistého nebe.

Máme s přítelkyní roční holčičku

Klára brala antikoncepci a ani jednoho z nás nenapadlo, že by bylo vůbec možné, aby otěhotněla, ale když se to stalo, rozhodli jsme se k tomu postavit čelem a teď spolu máme nádhernou roční holčičku Vivien. Jsem nakonec rád, že to tak dopadlo, kdybych si to všechno plánoval, nemohlo to vyjít lépe.

Jenže ne všechno v našem životě je růžové. Od chvíle, kdy jsme se s Klárou sestěhovali, začaly problémy. Přítelkyně je v otázce peněz úplně jiná než já. Málokdy na ně bere ohled. Když se jí něco líbí, prostě si to bezmyšlenkovitě koupí. Šetřit opravdu neumí. Když ke mně přišla, měla skoro nulu na účtu. Nedokázal jsem to pochopit. „Ty si opravdu nic z výplaty neušetříš?“ zeptal jsem se tehdy. Klára jen zavrtěla hlavou.

Přítelkyně stále za něco utrácí

A věci se rozhodně nelepšily. Věděl jsem, že mít dítě nebude levná záležitost, ale to, co provádí Klára, je už i nad moje chápání. Vivien musí mít jen to nejlepší. Od narození nás stála opravdu hodně peněz. Věci, které jí Klára kupuje, jsou drahé, značkové a vždy nové.

Když před pár dny přišla, že chce Vivien zase něco koupit, už jsem to nevydržel. „Nechceš se pro jednou podívat, jestli to neprodávají z druhé ruky? Určitě to bude funkční a stejně hezké,“ navrhl jsem. Ale to jsem neměl dělat, hned byl oheň na střeše.

Přítelkyně nechápe, že dcera nemusí mít vše značkové

„Ty chceš, aby tvoje holčička měla věci z druhé ruky? To nemůžeš myslet vážně. Vyděláváš dost peněz, dovolit si to můžeš,“ řekla mi Klára naštvaně. „To sice ano, ale někdo z téhle domácnosti musí myslet na budoucnost. Musíš se trochu krotit,“ jen jsem dodal a doufal, že hádka skončí.

Ale ne, zatím to byla naše největší hádka. Co mám dělat, aby Klára konečně pochopila můj úhel pohledu, že zbytečně rozhazovat peníze ničemu nepomůže? Musí přece sama uznat, že její utrácení je přes čáru. Proč se nedokáže uskromnit? Bojím se, že to s ní takhle dlouho nevydržím. Chci, aby se obě měly dobře, ale čeho je moc, toho je příliš.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články