Blahodárný vliv jógy na tělo: Zpevní postavu a pomůže proti stresu

Materiály, z nichž se podprsenky na sport vyrábějí, jsou ale zároveň i pružné a prodyšné, takže se nemusíte bát, že se v podprsence budete cítit příliš stažená.
Zdroj: pixabay.com
Cvičení jógy zbavuje stresu.Kvůli józe nemusíte docházet do fitness centra. V klidu si ji zacvičíte i doma.Díky józe posílíte svalstvo.Jóga je skvělá pro protažení celého těla.+ 1 fotka+ 2 fotky

V dnešní hektické době, která jako by nás snad ani nechtěla nechat vydechnout, je nesmírně důležité udělat si čas jen na sebe. Jak ale spojit příjemné s užitečným? Pusťte se do cvičení jógy, která nejen že prospěje vašemu tělu, ale také vaší mysli.

Petr Jirsa
Petr Jirsa 17. srpna 2020

Historie cvičení jógy sahá až do 10. století našeho letopočtu, její správné označení zní Hatha jóga, neboť slovo jóga jako takové označuje skupinu fyzických, duševních a spirituálních disciplín, která vznikla ve starověké Indii. Cvičení jógy by se tak nemělo plést s vedením jogínského stylu života. 

Cvičení jógy přináší hned několik benefitů pro naše tělo. Co je ovšem nejdůležitější, je pocit uvolnění mysli, ke kterému právě při cvičení dochází. Pravidelným oddáváním se józe si však začne cvičící všímat hned několika benefitů.

Síla

Byť se spousta lidí, která se vrhá do posilovny na silové stroje, vysmívá józe kvůli její nemožnosti vypracovat pevné svaly, opak je pravdou. Při józe se totiž zapojuje velké množství svalů, čímž dochází k jejich zpevnění. Pravidelným cvičením tak rozhodně naberete na síle.

Flexibilita

Jóga je prakticky založena na protahování těla. Pokud jste však při jejím cvičení nováčkem, nemusíte mít strach. Zpočátku pro vás může být velmi těžké, v některých případech dokonce nemožné některé cviky praktikovat. Postupným cvičením se však dostanete do úplně nových poloh pro vaše tělo, a to bez rozdílu váhy či věku.

Cvičení bez kompromisů v pohodlí domova
Mohlo by Vás zajímat:

Cvičení bez kompromisů v pohodlí domova

Držení těla

Jedna z věcí, která je v současné době, kdy pořád sedíme u počítačů a máme hlavy sklopené do mobilních telefonů, nesmírně důležitá. Posilováním krčních a zádových svalů se totiž naučíte, jak správně držet tělo.

Hubnutí

Ano, řeč je o faktoru, který zajímá většinu  lidí a je pro ně číslo jedna. Je to tak, jóga při správné životosprávě dopomáhá k dosáhnutí ideální váhy. Pro lepší výsledky se však doporučuje zapojit i některá z kardio cvičení. Například běh.

Začněte se hýbat
Mohlo by Vás zajímat:

Dopřejte svému zdraví dostatek pohybu: Jaká cvičení můžete provádět i v práci?

Stres

Protože cvičení jógy vyžaduje plnou koncentraci a hlídání dechu, v hlavě už nezbývá prostor na přemýšlení nad každodenními strastmi, a tak je skvělým pomocník v boji proti stresu.

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová radí, jak na rychlý denní make-up do školy či do práce

Další články