Tajemný obří Lovelandský žabák: Chodí po dvou, voní po mandlích a má hůlku, ze které srší jiskry

Lovelandský Žabák
Zdroj: Wikimedia Commons, Tim Bertelink, CC BY-SA 4.0

Po celá desetiletí si lidé z městečka Loveland v Ohiu vyprávějí o mýtickém humanoidním monstru zvaném Žabák. Svědkové ho popisují jako dvounohé stvoření s plovacími blánami, žabím obličejem a drsnou kůží.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 20. 06. 2024 11:00

Podobně jako Můří muž a Bigfoot, stvořilo monstrum jménem Žabák celou subkulturu věřících, skeptiků a zkušených badatelů, kteří se rozhodli zjistit, zda humanoid existuje, nebo jde jen o pouhou báchorku.

Žabák z Lovelandu

Žabák byl údajně poprvé spatřen v padesátých letech minulého století. Podle místní legendy jel jakýsi obchodní cestující po temné silnici v Lovelandu, když tu se mu naskytl pohled na děsivé kreatury. U řeky Little Miami se objevily tři humanoidní postavy, vysoké asi metr dvacet. Když se k nim přiblížil, zjistil, že jde o žáby, které se chovají jako lidé. Zajímavé na nich bylo také to, že vydávaly vůni připomínající mandle a vojtěšku.

Zdálo se, že mezi sebou komunikují. Náhle jeden z nich mávl jakousi hůlkou, ze které vylétla sprška jisker. I když se tento případ vypráví dlouhá léta, není možné najít jeden jediný důkaz, že se to skutečně stalo. Nicméně nešlo o jediné pozorování tajemných žabáků.

V roce 1972 na něho měl narazit policista Ray Shockey, a to během jedné březnové noci. Měli na sebe notnou chvíli hledět. Pak se Žabák odebral zpět do řeky. Stejný zážitek měl i jeho kolega Mark Matthews. Prý ho dokonce zastřelil. V roce 2016 se ale přiznal, že si to celé vymyslel. Ve skutečnosti to byl leguán bez ocasu. Asi něčí domácí mazlíček.

Pozorování pokračují

Mýtus o Žabákovi ožil znovu v srpnu 2016, když jeden pár oznámil, že bytost zahlédli při hraní Pokémon GO. Místní Sam Jacobs řekl, že spolu s přítelkyní šel k jezeru Isabella, kde se měl před nimi zjevit legendární Žabák. Měl nejdřív sedět, pak se postavil a odkráčel po dvou pryč. Své tvrzení doložil také několika fotografiemi, bohužel nevalné kvality. Nakonec usoudil, že to mohla být skutečně "jen" obří žába. Každopádně nikdy nic takového neviděl.

Lovelandský žabák v kultuře

Lovelandský žabák se objevil v příhodnou dobu. Zrovna totiž v kině běžely filmy s vodními monstry. Možná tak tito lidé měli jen bujnou fantazii. Ať to bylo jakkoli, tajemný žabák do budoucna inspiroval romanopisce i muzikály. Minulý rok se stal také oficiálním maskotem města Loveland. Zdá se tak, že tato legenda zůstane v mysli obyvatel ještě hodně dlouho.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Loveland Frog
Allthatsinteresting.com: Meet The Loveland Frogman, The Legendary Amphibious Monster That's Supposedly Haunted Ohio For Decades

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články