Tajemství krásné pleti Terezy Maxové: Maminka mi vštípila dva základní kroky, které dodržuji

Tajemství krásné pleti Terezy Maxové: Maminka mi vštípila dva základní kroky, které dodržuji
Zdroj: Herminapress
Topmodelka Tereza Maxová si v poslední době oblíbila korejskou kosmetiku.Topmodelka Tereza Maxová patří mezi nejkrásnější Češky.Topmodelka Tereza Maxová si prý běžně vystačí jen s hydratačním krémem, řasenkou a zdravíčkem.Topmodelka Tereza Maxová nosila v minulosti krátké nebarvené mikádo.+ 9 fotek+ 10 fotek

Topmodelka Tereza Maxová (52) popisuje v rozhovoru pro magazín Lifee.cz svoji denní kosmetickou rutinu, ale přidává také zajímavé srovnání své kosmetické skříňky v porovnání se svou dcerou Mínou (15). Které produkty si Maxová v poslední době oblíbila? A které babské rady na suroviny ze spíže podle ní fungují na vlasy, aby vypadaly jako od moře?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 20. 06. 2024 05:00

Topmodelka Tereza Maxová (52) má v padesáti letech dokonalou pleť o kterou se také díky svému povolání pečlivě stará už od mládí. Na plastické operace ji ale neužije. "Jsem pro přírodní neinvazivní péči o pleť. Mám za to, že u žen je rozhodujícím faktorem také to, kolik chci za kosmetiku utratit. Do hry také přichází vaše životospráva, jak se věnujete sportu, co jíte, jak spíte a jestli se stresujete," zamýšlí se v našem rozhovoru jedna z našich nejznámějších topmodelek, která dnes se svou rodinou částečně žije v Turecku.

Tereza Maxová má krásu v krvi

Terezo, v rozhovorech říkáte, že krásu jste podědila po své mamince Aleně.
Ano, skutečně si myslím, že geny jsou základ. Citlivost pleti a její kvalita, to je geneticky dané. Maminka mi také vštípila, že je důležité pleť denně odličovat a hydratovat. Dnes máme nepřeberné množství produktů, ale v době mé mamči tohle nebylo. Měli nubian, po kterém pleť vypadala tmavší a lehce opálená, a indulonu. My dnes máme štěstí, že je tak obrovský výběr, byť pro mladší generaci to může být zároveň neštěstí, protože vlastně neví, po čem sáhnout a pleť zahltí vším možným. Říká se, že mladší generace toho v tutoriálech používá zbytečně moc a že méně mnohdy znamená více. Vím to, protože mám patnáctiletou dceru a vidím, čím ona a její vrstevnice žijí.

Jak se liší vaše kosmetické skříňky? Vy versus vaše dcera?
Mám svůj malinký koutek a většinou tam jsou opravdu jen produkty, kterým dávám své jméno. Věřím tomu, co chci promovat a je to něco, co mám dobře vyzkoušené. Moje dcera má vanity table, toaletní stolek s velkým nasvíceným zrcadlem, a tam má několik plných šuplíků. Když jdu na nějakou společenskou akci, tak je schopná mě nalíčit a udělat mi také vlasy. Má to dobře naučené ze sociálních sítí. Na můj vkus bohužel tráví zbytečně moc času v koupelně. Řekla bych, že jsem z naší rodiny nejrychlejší.

V létě jsem si do vlasů dávala citrón

Jak tedy vypadá vaše denní kosmetická rutina?
Ráno se umyju a pozdravím v zrcadle. Když je čas, probíhá to jinak, než když čas není. Když je čas, tak nejprve sport, potom sauna a studená sprcha, v závěru přidám meditaci – to ale musím celé dopoledne pro sebe volné. Běžně se jen umyju, vyčistím si zuby, nanesu hydratační krém a řasenku, k tomu zdravíčko. Můžu vyrazit.

Jaké produkty jste si oblíbila?
V poslední době mě zaujala korejská kosmetika Korika – Korejky mají dokonalou pleť a nepoznáte, jestli jim je třicet nebo šedesát. Začíná si toho všímat i Evropa a korejská kosmetika se i u nás stává populární. Výborné jsou jejich pleťové masky, které jsou výživné. Ale zlepšuje se také technologie – do krémů se začínají dávat růstové proteiny, nebo zde máme kyselinu hyaluronovou, ošetření laserem, plazmou. Žena dnes v padesáti letech může vypadat stejně jako v pětatřiceti. Vzpomínám na svoji babičku z jižních Čech, když jí bylo padesát – vypadala skutečně jako babička, měla šedivé vlasy, nosila zástěru a na péči o svůj zevnějšek neměla čas. Měla pět dětí a vařila v prádelním hrnci, měla úplně jiné starosti. My jsme dnes více rozmazlené a můžeme si vybírat.

Máte ve spíži něco jedlého, co používáte také na pleť nebo na vlasy?
Na vlasy si člověk v létě dával citrón a vlasy potom vypadaly jako od moře. Dávala se do nich také cukrová voda – vlasy byly sice ulepené, ale kudrnaté, takové beach wave. Dnes mi stačí Kerastase. Jako čtrnáctiletá jsem se opalovala za pomoci oleje, a tím jsem se potírala. Sluníčka moc nebylo, k moři jsem se do té doby nikdy nedostala.

Jako modelka jistě později ano.
Ano, později ano. Jsem ročník 1971 a k moři jsem se poprvé dostala, když mi bylo čtrnáct let. Naši dostali výjezdní doložku a jeli jsme do Jugoslávie. Byl to pro mě největší zážitek, podívat se k moři. To jsem netušila, že k němu budu jezdit několikrát do roka a nakonec u něj budu i bydlet. Trendy se rychle mění – pijte mléko a choďte na solárko, aby později mohli varovat před mlékem a solárkem. Myslím, že člověk by měl používat hlavně svůj selský rozum a zjistit si, co mu vyhovuje. Jsem pro přírodní neinvazivní péči o pleť. Mám za to, že u žen je rozhodujícím faktorem také to, kolik chci za kosmetiku utratit. Do hry také přichází vaše životospráva, jak se věnujete sportu, co jíte, jak spíte a jestli se stresujete.

Na archivní fotky topmodelky Terezy Maxové, které exkluzivně poskytla Lifee, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články