Plastika po padesátce: Jaké zákroky nejčastěji podstupují ženy a muži

Kdo by takhle nechtěl vypadat v padesáti.
Zdroj: Profimedia
I šedesátiletá žena může vypadat skvěle bez plastik.K nejčastějším operacím patří plastika prsu.Kdo by takhle nechtěl vypadat v padesáti.Modelaci prsou podstupují většinou ženy po dětech.+ 2 fotky+ 3 fotky

Když jde o krásu, tak na věku nezáleží. Před pár lety byly plastické operace výsadou žen ve věku 20 až 30 let. Poslední dobou však roste počet zájemkyň ve věku 50 let a více a pozadu nezůstávají ani muži. Ženy mají největší zájem o procedury či zákroky na zkrášlení obličeje a nechávají si tvarovat tělo. Muži po padesátce pak nejčastěji podstupují operaci horních a dolních víček nebo liposukci břicha.

Petra Járková
Petra Járková 09. 05. 2019 10:00

Ze statistik kliniky Aesthevita za poslední tři roky vyplývá, že roste počet klientek a klientů a zároveň se mění jejich věkové složení. Většinu sice stále tvoří lidé ve věku do 35 let, ale stále více přibývá žen a mužů ve věku mezi 50. a 60. rokem.

Mladé ženy mezi 18-25 lety touží v drtivé většině po větším poprsí. Ke zvětšení prsou lze v některých případech použít vlastní tuk, tedy lipotransfer, nebo augmentaci, při které se používají implantáty. Před zákrokem si klientky musí vybrat jejich tvar a velikost. „Ženy mají při konzultaci možnost vyzkoušet si 'nanečisto', jak se budou s větším poprsím cítit. Zapůjčím jim speciální gelové vycpávky, což jsou zkušební implantáty, zvané sizery,“ vysvětluje MUDr. Pilka.

S přicházejícími lety začínají ženy řešit usazující se tuk. Většina z nich podstupuje liposukci různých problémových partií. V kategorii 35 až 45 let jsou nejčastější úpravy prsou a operace břicha. „Jde většinou o ženy po porodu, které mají povislá prsa po kojení nebo po výrazném zhubnutí. Těmto klientkám doporučuji modelaci prsou formou autoaugmentace,“ uvádí plastický chirurg a pokračuje: „V případě nevzhledného kožního převisu na břiše je řešením abdominoplastika, při které se tento převis odstraní a kůže se napne.“

Ženy po padesátce nejčastěji řeší vrásky a ochablou kůži na tváři a dekoltu. Podstupují lifting obličeje, krku nebo operaci očních víček a nechávají si vytvarovat smyslné rty. U mužů to je podobné. Nechávají si upravovat obličej, především oční víčka, a odsát tuk nejčastěji z břicha. Současně mezi muži roste také zájem o penoplastiku, tedy prodloužení a zbytnění penisu.

Režisérka Výměny manželek prozradila detaily ze zákulisí i astronomický honorář účinkujících

Režisérka Výměny manželek prozradila detaily ze zákulisí i astronomický honorář účinkujících

Související články

Další články