Sandra Bullock o Slečně zamilované: ”Kdybyste ten film viděli a pochopili ho, tu Zlatou malinu byste mi nedali!”

Slečna zamilovaná
Zdroj: Prima Max
Slečna zamilovanáSlečna zamilovanáSlečna zamilovanáSlečna zamilovaná+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Čas od času se každý z nás setká s člověkem, který je prostě jiný. Ať už kvůli svému stylu oblékání, chování či koníčkům. Jinými slovy je nepřehlédnutelný. Taková je i Mary Horowitzová (Sandra Bullock) ve filmu Slečna zamilovaná, jenž získal nejedno ocenění, avšak ne takové, jaké by stálo za pochvalu.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 28. března 2020

Co se stane, když se jedna žena bezhlavě zamiluje do muže, který ovšem její lásku neopětuje, a navíc ji považuje za stalkerku? O tom vypráví ztřeštěná komedie Slečna zamilovaná. Bláznivá Mary se po schůzce naslepo nehodlá vzdát kameramana Steva, jenž jí ihned padne do oka. On to ale vidí jinak. Aby se jí zbavil, nabídne jí, že by ho mohla doprovázet při jeho zpravodajských cestách. K jeho údivu mu na to kývne. A tak se od něj Mary nehne ani na krok.

 

Na film Slečna zamilovaná se můžete podívat dnes ve 20:00 na Prima Max

Je to poděs

Co nelze Sandře upřít, je její nezapomenutelná vizáž a potažmo celý charakter postavy. Odbarvená blondýna v červených kozačkách, živící se psaním křížovek? To se hned tak nevidí. Ale i takoví lidé mají právo na lásku, a Mary hodlá tohoto privilegia plně využít.

Když totiž začne svého vysněného muže nahánět, stane se pro něj doslova noční můrou. Každopádně i tento zdánlivě vážný případ s sebou přináší prostor pro spoustu komických situací a zvratů. Přece jen se jedná o romantickou komedii, či chcete-li road movie, a ne o thriller zabývající se tématem stalkingu.

28 dní je americký komediálně-dramatický film z roku 2000 režisérky Betty Thomas.
Mohlo by Vás zajímat:

Film 28 dní vypráví o nekončícím mejdanu Sandry Bullock: Na scény s třesem pila trojité espresso

Věděli jste, že…

V době natáčení filmu bylo Sandře Bullock čtyřicet čtyři let. Musíme uznat, že vypadala o hodně mladší.
Herečka strávila dětství v Německu, do Ameriky se přestěhovala až ve svých dvanácti letech. Rodná zem v ní však zanechala trvalou stopu. Dodnes hovoří plynně německy.

Pronásledovaného kameramana si zahrál tehdy třiatřicetiletý Bradley Cooper, jehož jméno se v minulém roce nejvíce skloňovalo v souvislosti se známou zpěvačkou Lady Gaga a jejich zprvu profesním vztahem, který měl posléze přejít i v partnerský.

Číslo 23 je thriller s Jimem Carreym v hlavní roli. Film režíroval Joel Schumacher. Film vypráví příběh odchytávače zvířat Waltera Sparrowa, který podlehne posedlosti číslem 23 na základě četby darované knihy. Děj filmu nakonec vyústí ve zločin.
Mohlo by Vás zajímat:

Thriller Číslo 23 s Jimem Carreyem: Kolik si za hlavní roli vydělal a kde můžete ve filmu najít osudové číslo?

Špatná interpretace

Při předávání Zlaté maliny, což je cena, která se každoročně udílí těm nejhorším filmům, Sandra Bullock řekla: “Ten film jste jednoduše špatně pochopili. Všem vám bude rozdáno DVD s filmem, a až se na něj znovu podíváte, garantuji vám, že příští rok tu cenu vrátím!” Nevrátila, ale za svůj proslov sklidila veliký potlesk.

A aby mohla držet něco i v druhé ruce, dostala, kromě ceny za nejhorší herecký výkon, i Zlatou malinu za nejhorší filmový pár, který se jí podařilo s Bradleym Cooperem vytvořit. Na druhou stranu, cenu hned tak někdo nedostane, musí si ji opravdu zasloužit. O tom, zda filmová porota rozhodla o udělení maliny skutečně zodpovědně, se můžete přesvědčit v sobotu večer na Prima Max.

NA FOTKY Z FILMU SLEČNA ZAMILOVANÁ SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Zdroje textu: TV Prima, csfd.cz
Zdroj fotek: Prima Max

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články