Fit a krásnátestovánísoutěže

Filmový horor Ospalá díra: Snímek provázely úrazy a potměšilé vtípky na adresu Johnyho Deppa

Zdroj:Prima Cool

+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Film režiséra Tima Burtona má za sebou již dvacetileté výročí, přesto se nejedná o jediné zpracování pověsti o bezhlavém jezdci. Poprvé jsme je mohli vidět v roce 1922 jako němý film. O 17 let později se tématu dokonce ujal samotný Walt Disney. A konečně nejnovější seriálové zpracování stanice Fox s Tomem Misonem v hlavní roli.

Kamil Šivák 8. května 2020

Mladý konstábl Ichabod Crane si libuje v moderním přístupu k vyšetřování, což není po chuti jeho nadřízeným. Ti ho proto naschvál pošlou do vesnice Ospalá díra, kde se staly již tři záhadné vraždy. Místní mají za to, že to má na svědomí bezhlavý jezdec, hessenský voják, jenž byl za války zabit v nedalekém lese. Legenda praví, že dokud nenajde svou hlavu, nespočine ve vraždění. Crane však na babské povídačky nevěří a začne hledat vraha. Jenomže ještě téže noci je usmrcen další muž.

Na horor Ospalá díra se můžete podívat dnes ve 20:15 na Prima Cool.

Zlomený prst

Herec Casper Van Dien měl bohužel tu smůlu, že ve filmu nepřežil. A navíc se musel potýkat se zraněním. Nehoda se udála během jednoho z úplně prvních natáčení bitvy mezi ním a bezhlavým jezdcem. Jelikož ale zvítězila profesionalita, nedal na sobě Van Dien nic znát. Šlo mu totiž o to, aby se tato scéna nijak nekrátila.

Mlýn z filmu o Frankensteinovi

Architektura je v Ospalé díře bezesporu sugestivní. Má za úkol v divákovi vyvolat nepříjemné, možná až úzkostlivé pocity. Na druhou stranu působí také jako připomínka starých hororových filmů. Kdo viděl snímek Frankenstein z roku 1931, tak si jistě pamatuje památnou scénu, kde vesničané zaútočí na monstrum a podpálí mlýn. “Je to o symbolech,” prozradil Burton. “Nevím proč, ale když jsme točili Ospalou díru, pořád jsem na ten film myslel. Rozhodl jsem se tedy, že své pocity zprostředkuji i divákům. A lepší způsob, jak to provést, mne nenapadl.” 

Thumbnail # 5 úžasných rolí Johnnyho Deppa. Tento skvělý herec rozhodně není jen Jackem Sparrowem
Mohlo by Vás zajímat:

5 úžasných rolí Johnnyho Deppa. Tento skvělý herec rozhodně není jen Jackem Sparrowem

Darth Maul

Role bezhlavého jezdce sice připadla herci Christopheru Walkenovi, ale jen v sekvencích bez boje. Při potyčkách se v kostýmu hessenského vojáka ukrýval Ray Park. Kdo to je? Přece Darth Maul z Hvězdných válek. Stačilo jen, aby si během natáčení navlékl na hlavu modrou masku a postprodukce se již postarala o to, aby mu zmizela a zbyl jen prázdný límec.

Vtípky

Režisér Tim Burton bude zřejmě pěkný vtipálek. Nenechal si totiž ujít jediný okamžik, kdy si mohl z Johnnyho Deppa vystřelit. Celá sranda spočívala v tom, že kdykoli to bylo alespoň trochu možné, nechal na herci vystříknout umělou krev. Samozřejmě šlo ale o přátelské popichování. Režisér spolupracoval s Deppem již několikrát, kupříkladu na Střihorukém Edwardovi, a vždy ho chválil za jeho herecké výkony.

Thumbnail # Seriálové skvosty HBO: Humanoidi na Divokém západě, Marilyn Manson se Svatým otcem i posedlost okultismem
Mohlo by Vás zajímat:

Seriálové skvosty HBO: Humanoidi na Divokém západě, Marilyn Manson se Svatým otcem i posedlost okultismem

Strach z jízdy na koni

A ještě jednou, a naposled, bezhlavý jezdec. Christopher Walken určitě nepatří mezi milovníky jízdy na koni. Ale copak by to bylo za vojáka, kdyby to neuměl? Navíc je kůň jeho poznávacím znakem. Walkenovi tak nezbylo nic jiného, než koukat na westerny a snažit se něco pochytit. Měl prý hlavně strach, aby onen čtyřnohý a frkající dopravní prostředek nepoznal, že se jej ve skutečnosti bojí.

NA DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI O FILMU OSPALÁ DÍRA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Zdroj textu: screenrant.com, Prima TV
Zdroj fotek: Prima Cool

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu