Úlovky z bazaru seriálu Zlatá labuť: Prvorepublikový odkládací stolek, cukřenka, brož a prsten. To vše za 2200 korun

Úlovky z dobročinného bazaru seriálu Zlatá labuť za 2200 Kč: Odkládací stolek, cukřenka, brož a prsten
Zdroj: TV Nova, Markéta Behinová/koláž Lifee
Charitativní bazar seriálu Zlatá labuť navštívila šéfredaktorka Lifee.cz Markéta Behinová.Na první dobrou se Markétě zalíbil zlatý odkládací stolek, cena byla příznivá 800 Kč.V nabídce byly také dobové šperky. Markétu okouzlila propracovaná brož za cenu 400 Kč.+ 28 fotek+ 29 fotek

Oblíbený seriál Zlatá labuť uspořádal pro své fanoušky bazar rekvizit a v pražském Mánesu se to hemžilo skvělými vintage kousky. Na místo zavítala i šéfredaktorka Lifee a odnesla si domů zajímavé prvorepublikové úlovky. Za čtyři dobové předměty zaplatila 2200 Kč.  

Markéta Behinová
Markéta Behinová 22. 04. 2024 12:30

Dobový seriál Zlatá labuť vypráví příběh rodiny Kučerových, zasazený do temné doby protektorátního Československa.

Tvůrci seriálu přišli se zajímavou myšlenkou. V rámci charitativní aukce a bazaru nabídli nejzajímavější seriálové rekvizity svým fanouškům. V pražském Mánesu tak bylo možné zakoupit skleničky s logem seriálu, dobové střevíčky, šaty, šperky, ale i dekorace a nábytek.

Unikátní akci si nenechala ujít šéfredaktorka Lifee.cz Markéta a odnesla si domů nejen dva krásné šperky, ale i odkládací zlatý stolek a cukřenku.

Charitativní bazar seriálu Zlatá labuť

Seriál vystavil dobové rekvizity a pozval své fanoušky do Art Restaurantu Mánes. Za přijatelné ceny si zde mohli vybrat z šatů, bot, kožichů, šátků, košilí, kravat, ale i prstenů a náhrdelníků. Nechybělo ani nádobí, dekorační předměty či kousky prvorepublikového nábytku.

Šéfredaktorce Lifee.cz Markétě padl do oka kulatý odkládací stolek ve zlaté barvě (800 Kč), stylová cukřenka (200 Kč), mohutný zdobený prsten (800 Kč) a brož (400 Kč). Tyto úlovky, ale i další skvosty najdete v galerii pod článkem.

Kristýna Ryška dala hlavní myšlenku

Na akci bylo možné setkat se s herci a dalšími tvůrci seriálu, kteří se svým publikem nadšeně hovořili celé odpoledne. Nechyběly herečky hlavních rolí Kristýna Ryška, Sarah Haváčová a Šárka Krausová, neboli Irena Kučerová, Linda Gruberová a Tony Adamová. Podílely se významně na organizaci akce a společně jí také vymyslely.

"Celé to spustila jedna fotka. Když do Zlaté labutě nastoupila Šárka Krausová, chtěly jsme se společně vyfotit, protože se známe dlouhou dobu. Neplánovaně vznikla fotka nás tří a když jsem se na ní podívala, přemýšlela jsem nad tím, že bychom spolu měly něco udělat. Měla jsem pocit, že nám to dohromady ladí, uvedla pro Lifee.cz Kristýna Ryška. "Asi za dva dny přišel nápad na dobročinný bazar a charitativní aukci," dodává herečka.

Temné období Protektorátu Čechy a Morava

Zlatá labuť se odehrává v období Protektorátu Čechy a Morava (1939-1945), v jednom z nejsmutnějších období našich moderních dějin. Ruku v ruce s rostoucím útlakem ze strany okupačních orgánů se zhoršovaly i životní podmínky lidí. Z pultů obchodů zmizely kromě potravin i kosmetika, látky a boty.

Temné období se dotklo také dětí. Válka připravila mnohé z nich o dětství i domov. Právě děti v nelehké životní situaci tento projekt podpoří. Veškerý výtěžek z prodeje rekvizit, a to 610 000 Kč, bude věnováno organizaci Dobré víly dětem.

Fotky z charitativního bazaru Zlaté labutě si můžete prohlédnout v naší galerii.Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články