Vlasová péče slavných českých mužů: Střihavka si je myje denně, Geňa jednou za deset dní

Kamil Střihavka a Richard Genzer prozradili své triky v péči o vlasy
Zdroj: Herminapress/Profimedia/koláž Lifee
Tanečník a komik Richard Genzer o svých vlasech říká, že jsou jako garsonka - všude samý kout.Richard Genzer si dlouhé vlasy pěstuje od malička. Richard Genzer prý vlasy může mýt jednou za deset dní a stále vypadají dobře.Richard Genzer už má ve vlasech stříbro.+ 21 fotek+ 22 fotek

Magazín Lifee.cz udělal unikátní anketu mezi slavnými muži, jak pečují o své vlasy. Rocker Kamil Střihavka (59) nám přiznal, že pro dobrý pocit je musí denně mýt, oproti komikovi Richardu Genzerovi (57), který je myje jednou za deset dní. Choreograf afrického původu Yemi A.D. (42) s vlasy rád experimentuje a bere je jako součást svých exotických kořenů. Cukrář Josef Maršálek (42) pečuje o vlasy speciální kosmetikou pro kudrnaté vlasy, kterými se pyšní také muzikálový zpěvák Tomáš Löbl (38).

Veronika Nováková
Veronika Nováková 29. 05. 2024 09:00

Slavní pánové nedají dopustit na své dlouhé či polodlouhé vlasy, přičemž mnozí z nich se právě díky svým vlasům proslavili. Většina z nich se shoduje na tom, jak těžké časy zažívali na vojně, přesto si je po návratů domů nechali znovu narůst. A přestože už nacházíme v jejich vlasech stříbro, stále jsou pro nás právě díky této koruně krásy přitažliví. Jak o své hřívy pečují?

Doporučené video: Kamil Střihavka o svých vlasech

Kamil Střihavka si vlasy myje denně

Zpěvák Kamil Střihavka (59) už se v minulosti nechal slyšet, že dlouhé vlasy zatím bere ve svém věku jako jistý druh rebelie, stejně jako tomu bylo v mládí: "Že se to v mém věku nesluší? Kdybych si to myslel, tak je ostříhám," směje se v našem rozhovoru budoucí šedesátník. Toho, že by zklamal fanoušky, kdyby vlasy ostříhal, se nebojí. "Myslím, že jde hlavně o tu hudbu, kterou dělám čtyřicet let než o to, jak vypadám. A Střihavka bez vlasů? Bude to nezvyk, i pro mě, až k tomu dojde," dodává prozaicky a naznačuje, že takovou možnost v budoucnu nevylučuje.

Jak vypadá Kamilova rutina v péči o blond klenot, který fanoušci milují? "O vlasy se právě nestarám vůbec nijak a bohužel je to na nich vidět. Pravidelně ani nezastřihávám konečky. Proto se to láme a zkracuje samo," kaje se Kamil Střihavka: "Nevím, co je kadeřnictví a žádnou speciální péči nedělám, asi to mám geneticky dané po rodičích," krčí rameny jeden z našich nejznámějších rockerů.

Jasno má Kamil Střihavka v tom, jak často vlasy mýt. "Od nějakých šestnácti nebo sedmnácti let si vlasy myju každý den. Tak jako se přirozeně každý den sprchuji, tak si také myju vlasy. Co bych asi nesnesl je to, kdybych měl vlasy nějakým způsobem neupravené, mastné nebo nevzhledné. Myju si vlasy denně pro ten pocit," vysvětluje zpěvák. "90 % času ty vlasy nosím v culíku, ale i tak by mi to vadilo."

Richard Genzer vlasy myje jednou za 10 dní

Komik a tanečník Richard Genzer (57) o svých polodlouhých šedivějících vlasech říká, že si je průběžně pěstuje celý život. "Už si říkám "Vypadám jak garsonka. Samý kout!" Nějaké ještě mám, tak jsem rád. Ale nestarám se o ně! To je zajímavé," překvapuje Richard v talkshow LifeeTalk.

Pochopitelně nás zajímalo, jak vypadá Richardova denní péče o vlasy, byť tvrdí, že jim žádnou velkou péči nevěnuje. Zmiňuje, že mimo šampón používá také kondicionér a hřeben pouze, když si vlasy umyje. "Ale já si vlasy myji klidně jen jednou za deset dní. Šampon, kondicionér, rozčesat. Vím, že dcera a ženy obecně si vlasy myjí klidně obden, a tohle mi vždycky závidí. Nevím, jestli to vlasům vyloženě prospívá, ale takhle to mám," popisuje svoji rutinu Richard Genzer.

Jaké účesy nosí Richard nejčastěji? "Buď mám čelenku, nebo si vlasy dávám dozadu, anebo si udělám culík. A to je všechno, co s tím můžu dělat," vypočítává své běžné civilní účesy mimo StarDance.

Yemi A.D. ctí ve vlasech své africké kořeny

Tanečník a choreograf Yemi A.D. (42), jehož otec je nigerijského původu, si na vlasech si zakládá. "Své vlasy miluji, protože jistým způsobem vyjadřují nějakou část mých afrických kořenů. Rád si s nimi hraji, mám skvělou Martu z Martha's inspirations, kam si chodím dělat jisté typy copánků," dává tip Yemi.

"Mám vlasů hrozně moc a rychle mi rostou, takže s tím není problém." Yemi zároveň vyvrací častou obavu, že vlasy dlouhodobě a pevně stažené do copánků řídnou či vypadávají. "Vím, že holky mají strach, aby jim kvůli tomu vlasy neřídly nebo neslábly, nelámaly se, ale v naší etnicitě to takový problém není," ujišťuje magazín Lifee talentovaný choreograf s vytříbeným smyslem pro módu a design. Kreativně proto pojímá také své účesy. "S vlasy jsem experimentoval celý svůj život, v minulosti i teď." 

Kudrnáč Tomáš Löbl má za idola Aquamana

Muzikálový zpěvák Tomáš Löbl (38) nás fascinuje pravidelnými kudrlinami, které se vlní v jeho kvalitních polodlouhých vlasech. "Už mám zkušenost s tím, že si lidé myslí, že si je kulmuji a natáčím. To nedělám, jsou opravdu moje. Zjistil jsem to během pandemie covidu, kdy jsem se nechtěl stříhat, protože nic nebylo otevřené. Začalo mi to růst a začalo se to kroutit. A vlastně se mi to začalo líbit," vysvětluje v našem rozhovoru populární muzikálový zpěvák. "Řekl jsem si, že to nechám a vyzkouším, co to udělá. Je potřeba se o ně nějakým způsobem starat, to určitě, ale metodu Curly Girl neprovozuji. To už mi přijde moc pracné. Není to hloupé, protože si myslím, že kudrnaté vlasy potřebují jinou péči. Ale mít speciální ručníky a dělat se s tím... To ne!"

Tomáš má také jasno v tom, kdo ho svou vizáží inspiruje. "Strašně se mi líbil Aquaman Jason Momoa, který má vlasy podobné. Ale nakonec jsou vlasy to jediné, co máme společné. On jinak vypadá úplně jinak než já," směje se kudrnatý sympaťák. "Dlouho jsem měl krátké vlasy a teď jsem dospěl do bodu, kdy se mi ty dlouhé konečně začaly líbit. Dostal jsem se přes období, kdy to bylo ošklivé, neforemné a kdy si to dělalo, co chce. Teď už mě to poslouchá, takže jsem konečně spokojený. A navíc - krátké vlasy mají všichni!"

Josef Maršálek má dlouhé vlasy jako svoji značku

Cukrář Josef Maršálek (42) v soukromí nosí vlasy nejraději rozpuštěné, ale experimentům se nebrání, ostatně jako čemukoliv v životě. "Vím od první řady Peče celá země, že pokud mám vlasy v culíku, partneři producentů doma kolabují a jsou z toho unešení. Když jsme měli sraz ke třetí řadě, bylo mi řečeno, že takto jsem k pomilování. Řekli to tedy jinak, ale přeložil jsem to tak, aby to bylo slušné," naznačuje slavný cukrář v našem rozhovoru. "Kdyby to bylo jen na mně, mám je jen rozpuštěné. Pojďme si přiznat, že už je to můj trademark, moje značka."

Dlouhé vlasy si pěstuje od roku 2013. "Můj předchozí partner byl velmi dobrý, i když amatérský, make-up artista a také kadeřník. Byl to on, kdo mě přesvědčil k tomu, abych si vlasy nechal narůst a také mi doporučil a naučil mě tu nejlepší možnou péči. Šampon, masku, kondicionér," vyjmenovává Josef, jakou péči svým vlasům věnuje. "O mnoho let později jsem zjistil, že kudrnaté vlasy vyžadují péči specifickou. Takže jsem po letech přidal různé krémy na vlnitost, něco na kudrliny, také termoochranu. A další výživu a tak," překvapuje Josef. A portfolio jeho účesů? "Kdysi dávno jsem zvládl uplést i cop. Teď mi bohatě stačí, když je sepnu do drdolu někam doprostřed hlavy."

Na fotografie známých českých mužů, kteří se nebojí dlouhých vlasů ani vlasových experimentů se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články