Výčitky Joyce Dahmer: Dávala si za vinu synovy vraždy. Chtěla si vzít život, protože porodila monstrum

Výčitky Joyce Dahmer: Dávala si za vinu synovy vraždy. Chtěla si vzít život, protože porodila monstrum
Zdroj: Profimedia
Rodina Dahmerových. Jeffrey je první zleva.
Na střední škole propadl alkoholu a temným sexuálním představám.
Své oběti nejprve zdrogoval, pak usmrtil. Ukájet se začal až nad jejich mrtvými těly.
O něco později začal mladíkům vstřikávat do mozku kyselinu. Myslel si, že se tak stanou povolnějšími. 
+ 2 fotky+ 3 fotky

Když se vyšetřovatelé pokusili pochopit případ Jeffreyho Dahmera, vraha a kanibala, obrátili se kriminalisté na jeho matku, aby jim v tom pomohla.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 24. 06. 2024 16:00

Vytvořila doma prostředí, které takové chování podporovalo? Mohla udělat něco jinak? Sehrála v tom roli její vlastní závislost? Toto je skutečný příběh Joyce Dahmer - ženy, která porodila monstrum.

Matka a syn

Joyce Flint se narodila 7. února 1936 v Columbusu ve Wisconsinu. Její rodiče, Floyd a Lilian, měli německé a norské kořeny. Vyrůstala spolu s mladším bratrem Donaldem, který zemřel v roce 2011. Přesné datum svatby s Lionelem Dahmerem není známo, Jeffrey ale přišel na svět 21. května 1960.

Klasifikovat Dahmerovy jako typickou americkou rodinu by bylo zavádějící. To by museli sršet patriotismem a dobrou náladou, že žijí v "nejlepší" zemi na světě. Dle otcových memoárů tomu ale tak nebylo. Byli všechno možné jen ne šťastní. Ostatně sám Lionel doma moc nepobýval, byl plně zaměstnán doktorským studiem. Ani Joyce nebyla o nic lepší. Během těhotenství užívala léky na předpis. Po porodu se stala psychicky labilní. Lionel měl na to ale jiný názor. Prý byla hypochondr utápějící se v depresích. Jeffreyho se dotýkala jen velmi sporadicky. Měla strach, že ji nakazí bacily a nemocemi.

Ukazovalo něco z chlapcova chování na to, čím se v budoucnu stal? Dle Joyceiných slov ne. Po svém odsouzení se stal navíc velmi apatickým. Bylo mu jedno, co se stane. Byl smířený s tím, že ve vězení nepřežije.

Pocit viny

Dahmerův život vyprchal 28. listopadu 1994, kdy ho jeho spoluvězeň a taktéž usvědčený vrah Christopher Scarver ubil k smrti kovovou tyčí. Scarver tvrdil, že Jeffrey přijal svůj osud. To se ale nedá říct o jeho rodičích. Zvláště Joyce si to dávala za vinu. Sužovala ji jeho minulost. Nikdy ho ale neuměla přestat milovat. Otec to zase považoval za rodičovské selhání. "Jak se mohl náš syn takto vymknout kontrole?" ptal se sám sebe.

Joyce měla se synem udržovat kontakt každý týden, když byl ve vězení. Když se ho zeptala, zda má pořád vražedné nutkání, souhlasil. Měl být rád, že je pod zámkem a nemůže ublížit dalším lidem. Po jeho vraždě vedla Joyce s Lionelem u soudu válku. Ona chtěla aby byl Jeffreyho mozek důkladně prostudován, zda na něm není nějaká "vražedná anomálie". On zase požadoval okamžitou kremaci. Zvítězil. Poslední tečkou za celým soudem bylo vyjádření forenzního psychiatra Carla Wahlstroma, jenž řekl, že Jeffrey mluvil oo svých rodičích vždy jen hezky. Tvrdil, že ho oba milovali. Dávat jim tak za vinu, co udělal, je absolutní nesmysl.

Pozdější život Joyce Dahmer

Přestože soudní znalec odmítl vinu rodičů na vrahově chování, Joyce se pokusila o sebevraždu. Cítila se velmi osamělá. Mladší bratr Jeffreyho, David, si raději změnil jméno a odstěhoval se daleko od rodičů i rodného města. Než zemřela, pracovala s lidmi nakaženými HIV. To moc nekoresponduje s Lionelovým tvrzením, že se měla bát každé bakterie a nemoci.

Zemřela v roce 2000 ve věku 64 let. Nikdy se s vraždami svého syna nesrovnala. Výčitky svědomí ji trápily až do posledního dne.

Na fotografie z rodinného alba vraha Jeffreyho Dahmera se podívejte do galerie. 

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Jeffrey Dahmer
Allthatsinteresting.com: Inside Jeffrey Dahmer's Childhood And The Tragic Life Of His Mother, Joyce Dahmer

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články