Záhadná smrt Jiřího Šlitra: Našli ho otráveného s milenkou v náručí

Jiří Šlitr
Zdroj: Česká televize

Byla to nešťastná náhoda, nebo sebevražda? Oficiální závěr vyšetřování smrti Jiřího Šlitra a jeho milenky Jitky Maxové potvrdil otravu plynem. Někteří lidé se ale dodnes přou o to, zda to nakonec nebyla vražda, kterou mohla spáchat jedna ze zhrzených Šlitrových milenek.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 9. září 2020

Jiří Šlitr byl hudební skladatel, zpěvák, herec a výtvarník. Spolu s Jiřím Suchým založili divadlo Semafor. Napsal hudbu k deseti celovečerním filmům a napsal a zhudebnil tři stovky písní. V roce 1968 byl také uveden jeho vlastní muzikál Poslední štace.

Měl rád svobodu a luxus

Jako by tušil, že se nedožije klidného stáří, a tak se snažil užít si všeho, dokud to šlo. Jiří Šlitr byl veskrze svobodným člověkem. I když pomáhal založit divadlo Semafor, nikdy se nestal jeho oficiálním členem. Nespoutanost měl rád ale i v osobním životě.

Manželství mu nic neříkalo. Zato se rád obklopoval fanynkami. A čím mladší, tím lepší. Nedokázal však zůstat jen u jedné dívky. Mnohé z nich se samozřejmě pokoušely si Jiřího udržet natrvalo, ale marně. Když ztratil zájem, šel o dům dál. Potrpěl si také na luxus. Měl rád drahé obleky i auta.

Hříšní lidé města pražského
Mohlo by Vás zajímat:

Jaroslav Marvan: Ničila ho rakovina, den před smrtí vážil jen 41 kg

Zemřeli v objetí

Poslední láskou tohoto geniálního hudebníka byla osmnáctiletá Jitka Maxová. Seznámila se s ním právě přes Semafor. Byl druhý svátek vánoční a Šlitr pozval k sobě domů přátele na slavnostní oběd. Po chvilce odešel se slovy, že si musí něco zařídit a že se do hodiny vrátí.

Hodina už dávno uplynula a Jiří nikde. Jeho známým to začalo být divné, a tak se jej rozhodli hledat. Vydali se i k jeho ateliéru, před kterým bylo zaparkované auto. Tam ho našli mrtvého, a to v objetí s Jitkou Maxovou. Oficiální verdikt vyšetřování zněl otrava svítiplynem. Skutečně?

Jean Reno
Mohlo by Vás zajímat:

Jean Reno: Zprvu nechtěl o filmu ani slyšet. Střeží si své soukromí a miluje ženy z Polska

Nehoda, nebo sebevražda?

Paradoxem je, že výměna svítiplynu za mnohem bezpečnější zemní plyn začala právě v roce 1969. Kdo ví, jak by to pak celé dopadlo. Nicméně, stran nehody se hovořilo o tom, že došlo k menší odstávce dodávky, takže plamen v kamnech zhasl a nikdo si toho nevšiml. Když byl plyn znovu puštěn, běžel naprázdno a vyplnil ateliér jedovatým oxidem uhelnatým.

Po umělcově smrti se však vyrojily ještě spekulace o sebevraždě, které však vyloučil fakt, že ani jeden z nich nenechal dopis na rozloučenou. Rodina Šlitra také popřela, že by trpěl psychickými problémy. Ti odvážnější ještě hovořili o vraždě, kterou měla spáchat jedna ze zhrzených milenek. Policejní vyšetřování však případ uzavřelo jako nehodu.

Ženy v běhu
Mohlo by Vás zajímat:

Ženy v běhu: Film vydělal pohádkové jmění. Zlata Adamovská se musela naučit běhat

Zdroj: Blesk, Wikipedie, Krajské listy
Zdroj fotky: Česká televize

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová vysvětluje, jak předejít nejčastějším chybám v líčení

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová vysvětluje, jak předejít nejčastějším chybám v líčení

Další články