Žofie (22): Zdědila jsem po babičce zvláštní rostlinu. Když někomu vyprávím, co mi květina provádí, má mě za blázna

Žofie (22): Zdědila jsem po babičce zvláštní rostlinu. Když někomu vyprávím, co mi květina provádí, má mě za blázna
Zdroj: Unsplash

Žofie dostala po babičce zvláštní rostlinu a je přesvědčená, že má vliv na její úspěchy i nezdary. Zprvu si Žofie užívala pozitiva, pak ale zjistila, že květina může být i zrádná. Nesmí se o ni nikdy přestat starat.

Michaela Hájková
Michaela Hájková11. 09. 2023 17:00

Po babiččině smrti se mi dostala do rukou její květina, kterou měla snad celý život. Byla krásně vzrostlá a mně se od té doby ve všem překvapivě dařilo. Pak jsem ji zapomněla zalít a děly se divné věci.

Babička té květině říkávala „štěstíčko“, už vím proč

Tu krásnou kytku v modrém květináči si u babičky pamatuji ještě z dětství. Babička se o ni příkladně starala, sousedka musela její rostlinku zalévat, kdykoliv byla babička mimo město. Vozila si ji pak s sebou na léto i na chalupu. Když jsem ji po babiččině smrti dostala já, cítila jsme velkou zodpovědnost.

Tou dobou jsem úspěšně dokončila státnice, dostala vysněnou práci a přítel mě požádal o ruku. Tolik štěstí najednou jsem vůbec nechápala. Přicházelo stále další! Vyhrála jsem v soutěži na rádiu zájezd, vybrali mě v práci do týmu, který pojede na měsíc do mé vysněné Anglie.

Když jsem babiččinu květinu zalévala, vzpomněla jsem si, že ji babi pojmenovala „štěstíčko“, a napadlo mě, že je kouzelná. Na čáry ale nevěřím, a tak jsem to pustila z hlavy. Když jsem byla pracovně v Anglii, nikdo kytičku nezaléval a ke konci pobytu se mi začaly dít nepříjemné věci.

Do letadla jsem raději nenastoupila

Nejprve mě málem zajel v Londýně autobus, protože jsem se neustále dívala na opačnou stranu. Pak se mi povedlo smazat soubor, na kterém jsem celou dobu pracovala. Přítel se se mnou na dálku rozcházel kvůli naší nesnadné komunikaci a já se celá zoufalá vracela domů.

Na letišti hlásili poruchu letadla a zpoždění. Už jsem nechtěla víc riskovat a odmítla nasednout do jakéhokoliv letadla. Domů jsem se vrátila autobusem. Květinu jsem našla ve zbědovaném stavu! Tušila jsem, že je to celé moje chyba. Dala jsem tu chudinku do sprchy a modlila se, abych ji nezničila docela.

Dala se dohromady až za několik dní, jako by mi chtěla dát za vyučenou. Pak konečně napřímila listy a mně se opravdu ulevilo! Babička mi měla dát k té podivné kytce nějaké instrukce. Přítel se se mnou usmířil a vše dopadlo dobře. Když někomu vyprávím, co mi květina provádí, má mě za blázna.

Půjčila jsem kytku kamarádce, ta mi ji málem přelila

Jedna moje zoufalá přítelkyně naopak potřebovala notnou dávku štěstí, a tak jsem jí květinku vypůjčila. Tolik se snažila, aby se jí dařilo, že mi kytku vracela celou přelitou, a tak jsem si usmyslela, že už ji nedám nikdy z ruky.

Vozím si ji na chatu, stejně jako babička, a málokomu dovolím, aby se mi o rostlinu postaral. Nedávno mi poprvé vykvetla a možná to bude tím, že jsem těhotná – splnil se mi další sen!

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Nástupkyně Dády Patrasové o vztazích: Klukům jsem se nelíbila, nosila jsem krunýř, říká Karolina Neuvirthová Gudasová

Nástupkyně Dády Patrasové o vztazích: Klukům jsem se nelíbila, nosila jsem krunýř, říká Karolina Neuvirthová Gudasová

Související články

Další články