Do ledničky ne: Jak skladovat česnek, aby vydržel co nejdéle?

6. Října 2018
Lucie Trávníčková
Česnek je přírodní antibiotikum, které je mnohdy lepší než kterýkoliv chemický lék.
Zdroj unsplash.com
Ráda byste se vyhnula nachlazení a chřipce? Nechce se vám v lékárně utrácet za pilulky, které si stejně každé ráno zapomenete vzít? Existuje mnohem jednodušší a efektivnější způsob, jak se bránit proti bacilům, které nyní číhají na každém rohu. A nemusíte se kvůli tomu nijak extra namáhat.

Pokud vás obtěžuje i cesta do obchodu, přírodní zabiják bacilů si vypěstujte doma. Je jím „obyčejný“ česnek. Připravte si z něj tak oblíbenou česnečku, vyrobte si pastu nebo ho naložte a vylepšete s ním svůj salát. Přírodní antibiotika budete tak konzumovat přirozeně a nebudete muset ráno ve spěchu cupitat v botách z předsíně do kuchyně pro prášky z lékárny.

Koupí česneku v obchodě chybu neuděláte, ale je jasné, že když si ho vypěstujete sama doma, chuť bude výraznější. Jeho opečovávání není nijak náročné, nepotřebuje pravidelně zalévat a je schopný se takříkajíc postarat sám o sebe. Kromě toho, že obsahuje spoustu antioxidantů, díky kterým je výborným parťákem do chladného počasí, se vám bude hodit i jako běžná surovina v kuchyni.

Podzim se hlásí! Co dělat, abyste posílila svou imunitu?


Česnek má rád tmu a sucho. Nejvhodnějším místem pro uchovávání je tedy komora nebo sklep, kde je teplota mezi 15 a 20 °C. Není proto nejideálnější dávat ho do lednice, kde je vysoká vlhkost. Jestliže nemáte jinou možnost, alespoň jej proložte papírem, který onu vlhkost nasaje a vložte jej do uzavíratelné nádoby. Rozhodně však ne do igelitového pytlíku, paličky potřebují alespoň trochu dýchat.

Další možnou variantou je papírová krabice. I do ní však udělejte pár dírek, aby měl česnek přísun vzduchu.

Pokud chcete česnek sušit, nakrájejte ho na tenké plátky. Ty pak jednoduše dejte k radiátoru nebo do sušičky.

Máte-li doma celý cop, je možné jej v komoře zavěsit. Cop ale pověste kořenem nahoru. Vydrží pak déle a nebude mít tendenci dále růst. Suché prostředí také zabrání plesnivění a díky tomu vám česnek vydrží až do jara.

Diskuze

Reklama