Čekají vás single Vánoce? Netruchlete, sama zdaleka nejste

16. Prosince 2018
Beatrice Dandová
Kevin si na Vánoce sám doma užil spoustu legrace. Kevin je chytrý. Buďte jako Kevin.
Zdroj facebook
Témata: Vánoce , single , svátky , dovolená
Přepadá vás úzkost sotva někdo začne mluvit o Vánocích? Cukroví nepečete, protože víte, že byste ho musela sníst všechno vy. Důvody, proč trávíte Vánoce sama, mohou být různé, může se tak stát i znenadání. Jak nepropadnout depresi a naopak si svátky vychutnat ve vší parádě?

Cítíte se jako Grinch a všechny ty zpropadené věci kolem Vánoc byste nejraději přeskočila alespoň k silvestru, kde do sebe budete nalívat jednu sklenku za druhou a říkat si, že tento rok bude zaručeně lepší? Dejte Vánocům šanci a zkuste si je užít i sama. Jde to, a budete překvapená, jak to může být super.

Někdy je lepší být na Vánoce sama už jen z toho důvodu, že budete mít svatý klid. Nikdo nebude ohrnovat nos nad vaším bramborovým salátem, nad kterým jste strávila hodiny času a pak se ještě dočkáte nevděku. Můžete si v klidu hodit „fajfky“ na stůl a přepínat z Popelky na Třetího prince.

5 knih, které nadělit malému čtenáři pod stromeček


Trápí-li vás fakt, že jste sama, nezoufejte. Sama zdaleka sama nejste. Podle statistik je v České republice přes 1,2 milionu jednočlenných domácností. A to nejsou jednočlenné jen z důvodu, že by byli dotyční sirotky.

Což nás přivádí k další myšlence, a to k té, že je dost pravděpodobné, že se ve vašem okolí nachází někdo, kdo bude na Vánoce také sám. Tedy se nabízí spojit síly dohromady a cpát se cukrovím třeba s  kamarádkou, co má rodinu na druhém konci republiky a na svátky zůstává „doma“.

Pokud vás ani jedna z předchozích variant neuspokojila a stále Vánoce nenávidíte, sbalte si svůj grinchovský kufřík a vyrazte na dovolenou. Spousta lidí tráví Vánoce v exotice, oblíbenou destinací je například Thajsko. Žádný sníh, žádné koledy, jen tiché šumění moře, relax na pláži s drinkem a jemné šimrání sluníčka místo štiplavé zimy a studeného větru. S tím větrem ale počítejte i v peněžence.

Diskuze

Reklama