Andrej (39): Moje manželka je beznadějný případ. Myslel jsem, že na 150 kilech dostane rozum, ale ona se cpe dál

Opravdové příběhy čtenářů: Moje manželka je beznadějný případ. Myslel jsem, že na 150 kilech dostane rozum, ale ona se cpe dál

Andrejova manželka Dana si doslova libuje v tom, že má spoustu kil navíc. A on se bojí, že číslo 150 ještě není konec. Pochopí Dana někdy, že to není správné?

Jana Jánská
Jana Jánská01. 10. 2023 13:00

Když jsem Danu (35) poznal, byla trochu při těle. Ale mně se takové ženy líbí, takže mi to vůbec nevadilo. Byl jsem rád, že ji mám za co chytnout. Jenže v posledních letech její váha letí strmě vzhůru. A to, co mě na ní kdysi přitahovalo, už se ztratilo v záhybech tuku.

Moje žena hrozně přibrala

Dana pochází z rodiny, kde se vždy hodně vařilo a všechno se dojídalo. Když jsme spolu ještě jenom chodili, věděl jsem, že den před návštěvou její rodiny nesmím jíst. A pak jsem to další dva dny trávil. Z celé rodiny ale jenom na Daně bylo vidět, že se přejídá. Ostatní asi měli dobré trávení.

Ale jak jsem už říkal, ženy s nějakými kily navíc se mi líbí. A Dana byla přesně můj typ. Navíc to je pohodová holka, která nezkazí žádnou legraci. A tak jsme se vzali, založili rodinu a dodnes jsme spolu.

Když se říká, že těhotná žena má jíst za dva, Dana to splňovala do puntíku. A možná si ještě něco přidala. S první dcerou se její váha přehoupla přes stovku, u druhého těhotenství přidala dalších dvacet kilo. To už jsem trochu znervózněl. Utěšoval jsem se tím, že jde o těhotenská kila a časem se jich zbaví. Ostatně péče o dvě děti vyžaduje tolik námahy a času, že člověk kolikrát ani nestihne nic sníst...

Manželčina váha se přehoupla přes 150 kilo

Byl jsem bláhový, když jsem si myslel, že jde o těhotenská kila, kterých se zbaví. Měla potíže nejen jít s kočárkem na procházku, ale pak už i sama se sebou. Dole v baráku máme pár schodů. Dana po nich nedokázala vytáhnout kočárek. Vždy jí musel někdo pomoct. A pak se s funěním a několika pauzami dostala na vrchol schodiště ona sama.

Měl jsem z toho všelijaké pocity, ale nechtěl jsem jí nic říkat, aby se u ní nespustila poporodní deprese nebo tak něco. Tehdy už mě vůbec nepřitahovala. Přišlo mi, že je stejně široká jako vysoká. Nosila velké hábity, které zakrývaly její postavu.

A jednoho dne jsem zjistil proč. "Pojď sem, prosím," volala na mě z koupelny. Když jsem tam vešel, spatřil jsem ji, jak se snaží stát na váze. "Co se děje?" zeptal jsem se. Nic neřekla, jen ukázala na váhu. Podíval jsem se na číslo a málem mě klepla pepka. Věděl jsem, že v posledních letech hodně přibrala, ale šokovalo mě, že má 150 kilo...

Manželka se jen cpe

Podíval jsem se na ni, ale ve tváři neměla stud ani nic jiného. Přišlo mi, že se tím dobře baví. Jak může někdo takhle brát fakt, že má 150 kilo? Já bych se na jejím místě musel propadnout hanbou. Vadí mi i to, když jdeme spolu po ulici a lidé se za námi ohlížejí. Moc takových tlouštíků prostě nepotkáte.

Daně jsem opatrně naznačil, jestli by s tím nechtěla něco udělat. Ale ona se jen zasmála a řekla, že takhle je spokojená. A šla vyluxovat ledničku. Smutně jsem odložil váhu a šel se podívat, co dělají děti. Kdoví, jak se budou koukat na maminku, až budou trochu větší. Mám totiž dojem, že Dana s tím přecpáváním jen tak nepřestane...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články