Fit a krásnátestovánísoutěže

Rádia, která by vám záviděl i Oldřich Nový: Retro kousky jsou opět v módě

Rádia, která by vám záviděl i Oldřich Nový: Retro kousky jsou opět v módě
Zdroj: pigabay.com
+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Zavřete oči, odcházím… při té představě se tklivá melodie line z prastarého radiopřijímače. Také máte rádi nostalgii? Můžete si ji připomenout špičkovou elektronikou překrytou perfektně provedeným retro šasi.

Jana Šulcová 25. září 2020

retro a vintage výrobky jakoby se v poslední době roztrhnul pytel. Pořizujeme si jako bubliny nafouknuté chladničky, rozsvěcíme porcelánovými vypínači a hudbu posloucháme pěkně postaru z poctivého radiopřijímače. Co na tom, že dokáže také přehrávat CD, má USB vstup, chytá wi-fi signál a kdoví co ještě. Ten vzhled, ten je prostě nadevše.

Jaké rádio si přejete

Rádia lze rozdělit do několika základních typů podle konstrukce a je jedno, jestli vzhled je high-tech, nebo retro:

Klasická neboli univerzální rádia lze postavit kamkoli do prostoru, jsou dekorativní a v interiéru nezaniknou. Zpravidla mívají i další funkce, například gramofon.

Bezdrátová rádia mají napájení z baterie, jsou poměrně robustní a nepotřebují zapojení do sítě.

Přenosná rádia jsou lehká a konstrukčně uzpůsobené pro pohyb. Užijete si je i na cestách a dovolené. Dříve takový tranzistor patřil k základní výbavě správného „páska“ stejně jako hřeben v kapse a vlasy po ramena.

Retro mobilní telefony: S čím v ruce jsme trávili mládí my?
Mohlo by Vás zajímat:

Retro mobilní telefony: S čím v ruce jsme trávili mládí my?

Co nesmí rádiu chybět

Kromě klasických funkcí a standardního ovládání by moderní rádia, i ta převlečená za retro, měla umět mnohem víc. Měla by mít bluetooth možnost propojení s mobilním telefonem, tabletem nebo počítačem, vstup USB a paměťové karty, Wifi/LAN, kterým lze propojit rádio s jinými zdroji za pomoci internetové sítě a poslouchat internetová rádia. Samozřejmě také CD mechaniku pro přehrávání hudby. A další nezbytnosti, jako je například budík, který vás vzbudí zvukovým signálem v předem nastavený čas, hodiny nebo funkce Sleep, jež rádio automaticky vypne v předem nastavené době.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu