Lada (29): Přítele nemůžu vystát, ale ani od něj odejít. Miluju totiž jeho psa

Lada (29): Přítele nemůžu vystát, ale ani od něj odejít. Miluju totiž jeho psa
Zdroj: Freepik

Lada nemůže svého přítele vystát, neustále se hádají. Mají ale společného psa a on ho nedá z ruky, tudíž Lada ve vztahu zůstává. Kamarádky ji nechápou, ale ona je na psa hodně fixovaná.

Michaela Hájková
Michaela Hájková21. 09. 2023 07:00

Když jsme si s Rudolfem (40) pořizovali psa, platil ho a napsal na své jméno. Teď se s ním chci rozejít a on mi psa nechce dát, dokonce ani půjčovat. A tak zůstávám s Rudolfem, nic jiného mi nezbývá, svého psa miluju. 

Nikdy to nebyla idylka, pes nás měl udržet pohromadě

S Rudolfem jsme měli pár krizí a jednou se rozhodl zažehnat jednu z nich tím, že si pořídíme pejska. Vybrali jsme „papírové plemeno“, nebyl nejlevnější. Rudolf ho zaplatil, nechal napsat na sebe a to se mi už v té době nelíbilo. 

To jsem ještě netušila, jakou to bude mít dohru. Pes Roník našemu vztahu pomohl jen částečně a krátkodobě. Pak se všechno vrátilo do starých kolejí a my se pořád hádali. Kdykoliv jsem chtěla odejít, Rudolf mě upozornil, že pes je jeho.

Já už byla na psa fixovaná a nikdy bych ho neopustila. Nelíbilo se mi dokonce ani to, jak se k němu Rudolf chová. Byl na něj buď hodně přísný, nebo ho strašně rozmazloval. Psa to akorát mátlo. Přítel navíc neměl na psa skoro čas, starala jsem se o něj hlavně já. Svůj odchod jsem začala řešit s právníkem. 

Pes je prostě přítelův a já mám smůlu

Právník mi poradil sbírat důkazy o tom, jak se o psa starám. Sbírala jsem veškerá potvrzení o platbě veteriny, jídla nebo výcviku. Bohužel to nestačilo, protože když jsem chtěla konečně odejít, Rudolf byl rovněž připravený a pořídil si právníka. 

Byla jsem bez sebe zlostí, bylo jasné, že celý ten nápad se psem měl můj manipulativní přítel dobře promyšlený. Jednou jsem se prostě sebrala, vzala si věci i pejska a odjela ke kamarádce na chatu. Rudolf přijel pro psa s policií. Kamarádka mě pak přemlouvala, ať se na to zvíře vykašlu. Jenže to já nedokážu.

Vrátila jsem se k příteli s prosíkem a on mě vzal spokojeně zpátky. Hraju si na hodnou přítelkyni a to jen proto, abych nepřišla o psa. Vím, že je to absurdní. Proč mi vlastně Rudolf tak vadí? Tak třeba proto, že nechce děti, dokonce ani sex. Zároveň mě ale touží vlastnit. 

Až pejsek zemře, půjdu si po svých

Moje kamarádky mě považuje za patetickou a asi mají pravdu. Já ale opustím přítele hned poté, co pejsek odejde do věčných lovišť. Zatím doma žijeme jako nějací spolubydlící. Nedávno jsem potkala na procházce s Roníkem dalšího pejskaře, dali jsme se do řeči. Byl mi moc sympatický.

Pozval mě na rande a já bych tak ráda šla! Jenže jsem mu vysvětlila svou zoufalou situaci a on se tvářil dost zděšeně. Když mě pak v lesoparku znovu potkal, raději se mi vyhnul. Asi ho chápu, také bych se nerada zapletla do tak podivného problému.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články