Jana (33): Manžel chce změnit zaměstnání. Já jsem proti, v nouzovém stavu to není dobrý nápad

žena
Zdroj: Freepik.com

Jana se velmi bojí o svoji rodinu. Manželovi se v práci změnilo vedení a jeho nadřízená je žena. On má problém s tím, aby ženy byly na vyšších místech. Rozhodl se, že z práce odejde. Jana se mu to snaží rozmluvit. Jak to nakonec dopadne?

Šárka Žižková
Šárka Žižková01. 11. 2020 10:00

Manžel Jarda dělá v jedné veliké korporátní firmě skoro devět let. Před časem se změnilo jeho vedení a on je velmi nespokojený. Počkal si na ten nejhorší čas, kdy změnit práci. Bojím se, co bude dál.

Nová šéfová

Jarda ve firmě začínal od nuly. Byl řadovým pracovníkem, bral minimální peníze. Po těch letech se ale velmi vypracoval a dostal se na manažerskou funkci. Na té bude myslím třetím rokem. Dostal poměrně dost přidáno, což se nám hodilo. Máme spolu tři děti a vysokou hypotéku.

Já do rodinného rozpočtu sice taky něco přinesu, ale jeho příjem je ten hlavní, jsem stále na mateřské. Po novém roce ale došlo k velikým změnám. Jardovi najednou dělá šéfa někdo jiný, je to žena a v tom podle mě bude zakopaný pes. Neuznává ženy na vyšších místech. Navíc si na dané místo brousil zuby on sám.

Když na jaře mluvil o tom, že si začne hledat jinou práci, snažila jsem se mu to rozmluvit, že to není dobrý nápad. Přišla pandemie a nikdo nevěděl, co bude. Přeci jen ve velké korporátní firmě je ta jistota trochu větší. Navíc tím, že tam manžel pracuje dlouhé roky, nemusel by se o svoji židli tak bát.

Začal hledat jinou práci

Podařilo se mi mu to rozmluvit. Domluvili jsme se, že s tím ještě počká. Zdálo se, že sklopil uši a že vydrží to, že mu šéfuje žena. Občas doma něco utrousil, jak mu leze na nervy a že své práci nerozumí. Chlácholila jsem ho, aby vydržel, že se to určitě zlepší. Vnukla jsem mu myšlenku, že si na sebe jen musí zvyknout.

Jenže jakmile přestal dělat z domova a zase jezdil do práce, zhoršilo se to. Domů jezdil podrážděný a nebyla s ním řeč. I my jsme se denně doma hádali. Házel ženy do jednoho pytle. Žena prý patří za sporák a k pračce, ne na vysokou pozici. Znovu otevřel téma, že si najde novou práci.

Lekla jsem se, protože současně v tu chvíli se mluvilo o tom, že přijde další nouzový stav. Pořád jsme slyšeli, kolik lidí přijde o práci. On už byl ale rozhodnutý a začal posílat životopisy. Ozvaly se mu asi tři firmy. Některé pohovory byly online, na jeden musel dojet osobně. Když mu to týdnu z jedné firmy volali, že ho berou, byl šťastný.

Zbytečný risk

O mně se to už říct nedalo. Nedokázal si spočítat, že když dojde na eliminaci pracovníků, on jako nový půjde jako první. Pro nás by to byl konec. Teď bere skutečně dost peněz, je schopen vše utáhnout sám. Můj přivýdělek je spíš pro mě. Je jak umanutý. Nedá se s ním mluvit.

Velmi se bojím. Odejde z práce, kde má jistotu a dost peněz. Půjde do neznáma a v době, kdy je to veliký risk. Dokonce přišel s tím, že až podepíše smlouvu, pořídíme si druhé auto na splátky. Mám pocit, že vůbec nepřemýšlí. Tajně doufám, že třeba nakonec nový zaměstnavatel cukne dřív, než bude pozdě.

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz. 

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články