Radka (30): Mám doma potížistu a rváče. Je to nesnesitelné, nemůžu s ním nikam jít

muž a žena
Zdroj: Freepik.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Radky přítel Mirek pro ránu nejde daleko. Nejdřív ho hájila a myslela si, že byl v právu, ale postupně jí došlo, že ho to baví a nepříjemné situace schválně vyvolává. Dá se s takovým člověkem žít?

Tereza Procházková
Tereza Procházková 25. listopadu 2020

Když jsem potkala Mirka, byla jsem okouzlena tím, jak je romantický. Každý týden mi nosil květiny, rád se se mnou mazlil a nejednou mu ukápla slza u filmu.

Krásná zralá žena
Mohlo by Vás zajímat:

Ilona (52): Načapala jsem manžela se ženou. Byl to šok, protože byla nafukovací. Nevím, co dělat

Dvě povahy

Jenže pak jsem poznala i druhou stránku jeho osobnosti. Ze začátku to bylo hlavně v hospodě, kde se často špičkoval s ostatními chlapy. Říkala jsem mu, ať se s nimi nebaví, že to je jen ztráta času, ale vždycky to dopadlo tak, že ho ten druhý nakonec sprostě urazil a Mirek se neudržel a jednu mu vrazil.

krásná žena
Mohlo by Vás zajímat:

Michaela (29): Partner mě neustále uráží a sprostě mi nadává. Ale bojím se zůstat sama

Jak kdyby se přestal ovládat

Z první bitky jsem měla smíšené pocity, měla jsem o něj strach, ale zároveň jsem si říkala, jak je silný, a ten večer mi imponovalo, že byl takový drsňák. Jenže když se to dělo každý víkend, zprotivilo se mi to. Míra mi sliboval, že se nenechá vytočit, ale stejně se s někým pohádal a alespoň do něj strkal a provokoval ho.

Myslela jsem si, že na něj má špatný vliv hospoda a celkově to prostředí, tak jsem ho jednou v pátek vytáhla do kina. Byla to hrůza. Seřval jednoho pána jen proto, že podle něj hlasitě jedl popcorn. Brzdila jsem ho a prosila, aby ostatní nerušil, ale už se zvedal směrem k němu se slovy: „Chceš to vysvětlit jinak?“ Hanbou jsem se málem propadla. Bohužel takové chování časem předváděl i v restauraci, na výletech nebo v obchodě. Doma se ale choval hezky, byl na mě vždycky hodný.

žena v brýlích
Mohlo by Vás zajímat:

Naťka (28): Šest let jsem žila s despotou a manipulátorem. Věřila jsem, že jsem ošklivá, neschopná a mohu za vše

Vypadalo to, že se změní

Loni jsme se strašně pohádali na Silvestra, protože už jsem z jeho chování byla vyčerpaná. Řekla jsem mu, že to nebudu déle snášet a chci se rozejít. Míra brečel na zemi a prosil mě, abych mu dala šanci, a já si říkala, že v něm je pořád ta romantická duše, tak jsem neodešla. Pár měsíců to bylo všechno dobré a já v květnu zjistila, že jsem těhotná.

Šli jsme spolu k doktorovi a scény začaly nanovo. Míra byl sprostý na jednoho pána, který tam čekal se ženou, posléze si dovoloval i na doktora. Všichni na mě koukali, jako bych byla týraná žena, přitom na mě si nikdy nic nedovolil. Nechci s ním chodit ani do obchodu, protože si pokaždé někoho najde a začne na něj útočit kvůli roušce nebo rozestupům.

Minule držel lahev vína a vyhrožoval staršímu pánovi, že ho praští, jestli ho dál bude ohrožovat koronavirem. Musela jsem utéct pryč. Doma se vždy uklidní a normálně se baví, ale jinde je to peklo. Ke konci roku mám termín porodu a děsím se, jestli tam bude dělat scény.

těhotná žena
Mohlo by Vás zajímat:

Jindřiška (26): Přítel řekl, že si dáme pauzu. Jsme dva týdny od sebe a já zjistila, že jsem těhotná

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články