Vlasta (57): Syna jsem asi nevychovala nejlépe. Překvapilo mě, že se neumí chovat k ženám

Vlasta (57): Syna jsem asi nevychovala nejlépe. Překvapilo mě, že se neumí chovat k ženám
Zdroj: Unsplash

Udělali jsme pro naše děti opravdu vše, co jsme mohli? To je otázka, která trápí většinu rodičů. Paní Vlasta zjistila, že ve výchově svého syna asi udělala chybu. Šokovalo ji, že se neumí chovat k ženám.

Natálie Volfová
Natálie Volfová15. 03. 2023 07:00

Vychovala jsem dvě děti - syna Mariána (27) a dceru Elišku (24). Dlouho jsem si myslela, že jsem v ničem nepochybila. Teď ale zažívám nepříjemný pocit, že jsem na syna nebyla dost přísná a neukázala mu, jak se má správně chovat k ženám.

Vyrůstal bez otce

Marián byl vytoužené miminko. S manželem jsme se o dítě dlouho snažili a když přišel Marián, byli jsme nadšení. Poté se narodila Eliška a já si bláhově myslela, že jsme konečně úplná rodina. Byla jsem šťastná. Bohužel mi to nevydrželo dlouho. Když byly Elišce tři roky, můj manžel zemřel při autonehodě.

Bylo to pro mě obrovská rána. Velmi dlouho mi trvalo vzpamatovat se z toho. Myslela jsem si, že spolu zestárneme, ale teď byl najednou pryč. A já se musela starat sama o všechno. Bylo to pro mě náročné a pro děti obzvlášť. Mariánovi chyběl mužský vzor. Někde jsem asi udělala chybu. Měla jsem se mu víc věnovat. Moje tehdejší výchova se začala v jeho chování odrážet až teď.

Zjistila jsem nepříjemnou věc

Marián není schopný udržet si přítelkyni. Málokdy je s ním dívka déle než měsíc. Pak se vždy něco stane a je zase sám. Celou dobu jsem si myslela, že má na ženy prostě smůlu. Nedávná událost mi ale ukázala, že si za to spíš může sám. Měli jsme rodinný oběd. Pozvala jsem Elišku i Mariána a chtěla jsem si s nimi užít společné chvíle.

Po jídle jsem začala sklízet ze stolu a Eliška s Mariánem šli ven. Z okna v kuchyni jsem na ně viděla a byla svědkem děsivé scény. Evidentně se o něčem hádali. Vtom Marián velmi hrubě strčil do Elišky. Spadla na zem a ještě na ni něco křičel.

Kde jsem udělala chybu?

Celá scéna mě dost vyděsila. Nikdy by mě nenapadlo, že bude schopný chovat se takovým způsobem k ženě. Měla jsem něco říct. Měla jsem zakročit a povědět mu, že tak se ke své sestře chovat nebude. Ale já jenom mlčela a koukala.

Kromě Mariánova chování jsem byla zklamaná i sama ze sebe. Nemohla jsem pochopit, kde jsem udělala chybu, že můj syn nemá problém vztáhnout ruku na ženu. Špatně jsem ho vychovala, to je mi jasné. Dá se s tím ještě něco dělat? Nebo se mám smířit s tím, že můj syn je surovec?

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Související články

Další články