Lucie (31): Partner mě nutí vycházet se svojí bývalkou. Tím, co spáchal posledně, mě totálně odrovnal

frustrace
zklamání
naštvání
Zdroj: Freepik

Lucie je naštvaná na partnera. Vyčítá jí, že nerespektuje jeho bývalou ženu, s níž má malé dítě. Měla by s ní prý vycházet alespoň ze slušnosti a neztrapňovat ho.

Michaela Hájková
Michaela Hájková04. 11. 2023 13:00

Dan (33) se rozvedl s Pavlou (35), když měli dvouleté dítě. Zůstali přáteli, aby pro synka mohli zachovat dobré rodinné vztahy a já jim fandím. Nicméně to pro mě neznamená stát se součástí jejich rodiny, jak by Danovi asi vyhovovalo.

První rok jsem si vymezovala hranice

Když jsem se seznámila s rozvedeným „taťkou“, neměla jsem moc čas přemýšlet, zda je to dobrý nápad. Byla jsem zamilovaná a Dan evidentně taky. V té době již pětiletého syna vychovával s bývalou ženou střídavě a všichni spolu vycházeli.

Jak to tak bývá, jakmile jsem se objevila já, Pavla se snažila dát mi najevo, že jsou stále něco víc - opravdová rodina. Občas se u Dana zdržela na večeři nebo slavili společně narozeniny malého Davídka. Neměla jsem z toho extra potěšení, ale nahlas jsem nic neřekla.

Všímala jsem si, jak se k mému příteli Pavla chová. Dávala mu drahé dárky k Vánocům, dobírala si ho a objímala ho při loučení. I já si tedy stanovila hranice, a když se ke mně Dan nastěhoval, odmítla jsme u nás Pavlu hostit. To se Danovi nelíbilo.

Nechápu, proč bych se měla přátelit s jeho ex

Davídka si tedy předávali před domem, netoužila jsem po tom, aby se Pavla producírovala v mém teritoriu. Všechny moje kamarádky v tom se mnou souhlasily. Pak jsem ale pořádala oslavu pro pár přátel a Pavla se jakoby náhodou nachomýtla poblíž.

Davida měla mít až do rána, ale zrovna ho nutně potřebovala odvézt ještě ten večer. Na večírku se vyskytovalo pár lidí, kteří se s Pavlou znali, a tak se spolu začali vybavovat. Byla mi to nepříjemné – nechtěla jsem vypadat jako semetrika.

Pak jsem si ale všimla, že Pavla bez ptaní přišla do obýváku a nalila si sklenku vína. Podívala jsem se na Dana a ten se začal rychle věnovat výrobě jednohubek. Ta ženská mě tak nakrkla, že jsem se na hodinu odporoučela, šla uložit Davida a přečíst mu pohádku. Když jsem se vrátila, byla už ta ženská pryč.

Přítel se za mě omluvil a to mě dorazilo

O pár dní později mi Dan po nekonečném mlčení vysvětlil, že jsem se chovala jako malá holka. Prý jsem utekla a vystavila jeho bývalou ženu trapné situaci. Musel se za mě prý omluvit! Nikdy mu to neodpustím.

Podle jeho názoru jsem měla s Pavlou prohodit aspoň pár konverzačních vět a nabídnout jí jídlo. Já ji však ani nepozdravila. Balím si věci a dávám Danovi ultimátum – tohle jsem musela snášet naposledy. Nemůže po mně nic takového chtít. Jeho bývalá ho má očividně stále omotaného kolem prstu a tím, že se za mě omluvil, mě velmi ponížil.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Související články

Další články