Marek (45): Tušil jsem, co je moje exmanželka zač. Jakých křivd se ale dopustí na naší dceři, to jsem opravdu nečekal

Marek (45): Tušil jsem, co je moje exmanželka zač. Jakých křivd se ale dopustí na naší dceři, to jsem opravdu nečekal
Zdroj: Unsplash

Hádky rodičů by se nikdy neměly odrážet na dětech. Pokud se tak někdy stane, není to ani pro jednu stranu dobré. Velmi to může pokazit vztah mezi rodiči a dětmi. Marek má svoji dceru moc rád, ale v poslední době mu přijde, že se jejich vztah rozpadá. A to kvůli exmanželčinu nepřístojnému chování.

Natálie Volfová
Natálie Volfová17. 09. 2023 13:00

S bývalou ženou Pavlou (43) máme dceru Alici (14). Náš vztah se rozpadl v době, kdy Alice začínala chodit do školy. Udržet naše manželství bylo nad naše síly, a proto jsme se oba rozhodli pro rozvod.

Rozvod nám prospěl

A bylo to správné rozhodnutí. Nemuseli jsme se dál trápit v nefunkčním vztahu. Já si brzy našel přítelkyni a Pavla také dlouho nezůstala sama. Ideální konstelace, dalo by se říct, ale to by Pavla nesměla být tak nenávistná a nepřející. Bohužel je to s ní těžké a každá věc, která se jí nějak dotkne, jí dlouho leží v žaludku.

Myslím, že vše jsem rozpoutal já, když jsem jí oznámil, že s přítelkyní čekáme miminko. „Nejsi na to už moc starý? Víš, kolik ti bude, až dodělá maturitu?“ řekla mi, když jsem jí novinku oznamoval. Její poznámku jsem nechal plavat. Jako vždy, když se naplno projevila její osobnost.

Dcera ke mně odmítá jezdit

K mé smůle to ale mělo daleko horší následky, než jsem čekal. Alice ke mně o prázdninách odmítá jezdit. Vždy si najde nějakou výmluvu, jak se víkendu se mnou vyhnout. Jednou je to domluvená akce s kamarádkami a podruhé zase rande s přítelem. Velmi mě mrzí, že ji nevídám, a Alice to ví. Mám pocit, že mě trestá, a myslím, že je to vina Pavly.

Určitě jí říká, že až budeme mít miminko, nebudu mít na Alici čas. To je totiž přesně ten styl, který Pavla vyznává. Kvůli pomlouvání za zády a očkování lidí nenávistí jsme se ostatně rozešli. A teď to zkouší na naši dceru.

Chci to napravit

Nevím, jak celou situaci napravit a jak docílit toho, aby ve mě měla Alice zase důvěru. I když se na miminko moc těším, neznamená to, že Alici odsunu na druhou kolej. Bude to navždy moje holčička, kterou budu za každou cenu ochraňovat. Rád bych jí tohle všechno řekl, ale Alice mi k tomu nedá příležitost.

Snad se to časem vyřeší samo. Zásadní ale bude, aby se Pavla konečně umoudřila a přestala na mě házet za všechno špínu. Pomlouvat mě před dcerou je totiž opravdu nehezké. Jaký si pak ke mně to dítě může vytvořit vztah, když bude takto narušený?

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Související články

Další články