Fit a krásnátestovánísoutěže

29 zlozvyků, na které jste po třicítce staré

Thumbnail # 29 zlozvyků, na které jste po třicítce staré

Zdroj:Profimedia.cz

Třicítka je teprve jubileum! Do našich duší se začíná vkrádat klid s urovnáním priorit v oblastech vztahů, práce, rodiny i zdraví. Nechceme opakovat chyby. Jsme vyrovnanější, i když občas uklouzneme, jako každý jiný. Těchto 29 zlozvyků je načase odstranit. Ano, jsme už na ně staré!

Barbara Lorenzová 13. září 2016

1. Rušit setkání s přáteli na poslední chvíli

I když jste vyčerpané, měly byste na schůzku dorazit. Z jednoho prostého důvodu – setkávání s přáteli zlepšuje náladu a snižuje stres.

2. Nakupovat hromady levného oblečení

Ceny jsou lákavé, oblečení, které si na sebe vezmete jednou nebo dvakrát, zbytečné a neekologické. Jistě byste vymyslely řadu rozumnějších důvodů, kvůli kterým provětrat peněženku. S pořízením několika kousků do roka se navíc začnete z nákupů oblečení opět těšit.

Thumbnail # 30 věcí, které začnete dělat po čtyřicítce (a ne vždycky se to okolí bude líbit)
Mohlo by Vás zajímat:

30 věcí, které začnete dělat po čtyřicítce (a ne vždycky se to okolí bude líbit)

3. Randit online

Nepromarněte čas čekáním na odpověď, které se vám nedostává dlouhé týdny. Pokláboste raději s pohledným mužem v kavárně – jistě se pobavíte víc. 

4. Bát se požádat o vyšší plat

Skoro 60 procent zaměstnanců nepožádá o zvýšení platu, protože se nechtějí dostat do nepříjemné situace, uvádí studie z roku 2015. Řekněte si o to, co si zasloužíte.

5. „Zapomínat“ volat starším příbuzným

Lepší pokec zřejmě zažijete s nejlepší kamarádkou než babičkou či pratetičkou. To ale neznamená, že si příbuzní zaslouží být opomíjeni. Seberte telefon a zeptejte se, co je nového. Uvidíte, jak se budou cítit lépe nejen oni, ale i vy.

6. Nadužívat slovo „promiň“

Omlouváme se, když platíme v drobných. Nebo když chceme v pátek večer zůstat doma, abychom ušetřili. Lidstvo doslova zachvátila epidemie slova „promiň“. Přestaňte se omlouvat za to, jaké jste nebo aby se ostatní nenaštvali. Pokud ano, mohou být nabroušení leda tak na svou vztahovačnost nebo nespokojenost.

Marieclaire.com

7. Šálit pleť       

Seberte poslední zbytky vůle a odličujte se před spaním. A ne, nevymačkávejte si pupínky – víte přece, jaké škody můžete na své pleti napáchat. Svůj vzhled obelhat ještě nikdo nedokázal a ani z toho neměl dobrý pocit.

8. Cítit se provinile, pokud něco dokážete

Je to jako s lichotkou – jediný správný způsob, jak se s ní vypořádat, je přijmout ji a poděkovat za ni. Přehlížejte závistivé pohledy a ubohé narážky. Rodina a skuteční kamarádi vás ve vašem počínání budou podporovat.

9. Zůstávat s partnerem, pro kterého jste všechno, jen ne božští

S partnerem byste se měli cítit milovaně, krásně, bezpečně a šťastně. Ne jako služka, lehká děva nebo oběť. Zbavte se konečně pubertálního stanoviska, že by vás nikdo jiný nechtěl.

10. Smiřovat se s „ne“ bez argumentů

Žádejte argumenty a nespokojujte se s prachobyčejným „ne“. Věci se mohou nějak jevit, ale být jiné ve skutečnosti.

Variety.com

11. Plýtvat penězi

Šetření je jedna z nejrozumnějších věcí nejen podle vaší maminky a tatínka, ale i odborníků, které může člověk po dvacítce udělat. Od 20 let se doporučuje ukrojit z výplaty 10 až 15 procent, od 30 let 15 až 25 procent.

12. Čistit sprchu v momentě, kdy je v ní plíseň

Stejně jako zdravotní prevence zkvalitňuje život, lepší předcházet nepořádku než odstraňovat jeho následky. Poličky zbavíte prachu raz dva, stejně tak vyčistíte dlaždice od zaschlého sprchového gelu i plísní.

13. Hádat se s rodiči

Někdy jsou takzvaně na pěst, zvlášť když do vás „hučí“, kdy už se usadíte nebo si vezmete hypotéku. Vědomí, že tu nebudou navždycky, je ale silnější. Posilujte toleranci. Anebo ještě lépe – předvídejte situace, kdy byste si s rodiči mohly vjet do vlasů. A zkuste se jim vyhnout.

14. Kouřit a opalovat se

Dvě věci, kterými si zkrátíte cestu do hrobu.

Thumbnail # Poznejte temnou stránku 4 každodenních činností, které se mohou zvrhnout v nebezpečnou závislost
Mohlo by Vás zajímat:

Poznejte temnou stránku 4 každodenních činností, které se mohou zvrhnout v nebezpečnou závislost

15. Čekat na vyvoleného

Pokud úzkostlivě lpíte na panu Božském s modrýma očima, metrem osmdesát a havraními vlasy, nejste zřejmě připravené na vztah. Totéž se týká mužů. Nechte svůj život přirozeně plynout a otevírejte se příležitostem. Jedině tak od sebe nedopatřením neodeženete manžela či otce svých dětí.

16. Přehlížet své vášně

V zaměstnání trávíme drtivou většinu života, řada z nás dokonce v takovém, které ho vysiluje. O to důležitější je volný čas, ve kterém se můžete věnovat svým vášním a koníčkům. Při nich se cítíme šťastní. A to je to, oč v pozemském životě běží, nebo ne?

17. Chodit znovu a znovu pozdě

Teď už vás mladická rozevlátost neomluví. Jste vyzrálé osobnosti, které jsou za sebe plně zodpovědné a načerpaly povědomí o sebedisciplíně i společenské etiketě. Včasné docházení do práce i jinam navíc zvýší vaši spokojenost.

18. Připojovat se k internetu během večeře

Ne, opravdu se neudálo za těch deset minut nic, co by překopalo váš život vzhůru nohama. Vychutnávejte si pokrm s vášní požitkáře a věnujte se svým společníkům.

Shutterstock.com

19. Hltat obsah na sociálních sítích

Nekonečné sjíždění myší dolů může symbolizovat pokles životní spokojenosti. Na sociálních sítích se objevují tuny informací, fotek i videí jiných lidí, se kterými máme tendence se poměřovat. Snadno si tak navozujeme stavy méněcennosti. Žijte svůj život, ne životy ostatních. Soustřeďte se na realitu a její okolnosti, na své cíle, touhy, schopnosti.

20. Posílat esemesky po druhé ranní

Ani omluvné, ani vášnivé a už vůbec ne ty v opilosti. Posílat jakékoliv esemesky po druhé ranní celkově není ani trošku dobrý nápad.

21. Kašlat na cvičení

S třicítkou se metabolismus zpomaluje a vůle snižuje – nic moc kombinace, že? Pravidelný pohyb vám ale pomůže k ranní čipernosti, lepšímu zažívání i duševní pohodě díky endorfinům. Důležitá poznámka: vyzkoušejte tolik činností, dokud nenajdete tu, co vás bude bavit. V opačném případě si můžete cvičení znechutit a definitivně si zavřít vrátka k aktivnímu stáří.

22. Stěžovat si na stárnutí

Třicítka na krku znamená, že máte před sebou alespoň šedesát let – tak byste ke svému jubileu měly přistupovat. Na stařecké deprese máte ještě čas.

Thumbnail # 11 zvyků nejrůznějších národů světa, které stojí za krádež
Mohlo by Vás zajímat:

11 zvyků nejrůznějších národů světa, které stojí za krádež

23. Stravovat se pouze venku

K snídani lívance v bistru přes ulici, k obědu kachnu a k večeři vyhnané kuře z fastfoodu. Zatímco tento životní styl krátkodobě nenapáchá fatální škody, dlouhodobě může přivodit zdravotní problémy. Dejte si slib a několikrát do týdne zajděte do obchodu nakoupit potraviny. Ušetříte, naučíte se vařit a budete se cítit líp.

24. Chodit podruhé na rande s člověkem, i když se vám nechce

Chodit ven s někým, jen aby se necítil jako nula, se nevyplatí. Ani vám, ani jemu – vy zažijete nepříjemné chvíle a on se pak s verdiktem bude vypořádávat daleko hůř. Pokud jste necítily jiskru nebo si nejste stoprocentně jisté, zkuste to ještě jednou. Najdete odpověď.

25. Ignorovat lékařské prohlídky

Jste zdravé a basta (i když vás delší dobu píchá v podbřišku). Nemažte si med kolem pusy – včasné podchycení neduhu urychlí jeho odstranění. Zůstaňte v kontaktu se svým zubařem, obvodním lékařem i gynekologem.

26. Opíjet se do němoty

Ve věku, kdy se mnozí z nás usazují a okolí o nás ví prakticky všechno, není radno pít alkohol do ztráty vědomí. Každý opilecký přešlap se s nástupem třicítky trestá tvrději než v době adolescence. V tomto věku už vás nikdo neomluví poznámkou „ta ještě nemá rozum“.

BuzzFeed.com

27. Hašteřit se se sourozenci kvůli prkotinám

Na to jste měly skutečně času dost. Je načase hledat důvody, proč si sourozenců vážit – a budovat pouto. Právě oni vám budou podporou, až tu rodiče nebudou.

28. Ignorovat ostatní

Následovat vlastní intuici je správné, nezapomínejte však ani na ostatní. Získáte širší perspektivu a uvědomíte si, že vaše stížnosti na život jsou malicherné.

29. Čekat na to, až život nabere obrátky

Kdo čeká na spasení, proteče mu část života mezi prsty. Ne vždycky totiž přijde, kdy si ho přejeme. Vezměte blok a tužku, vyrazte ven na klidné místo a nechte mysl pátrat. Při čem zažíváte euforii jaké představy o životě vás vzrušují? Zapište je a udělejte ještě dnes třeba i malinký krůček směrem k jejich realizaci. Také poslouchejte své srdce a nechte rozum, ať si na chvíli odpočine.

Nepřežívejte. Žijte!

Zdroj: Greatist

Podobné články

Zavří­t reklamu