Dvanáct znamení cikánského horoskopu: Jste Podkova, Dýka nebo Kolo u vozu?

Cikánský horoskop a dvanáct znamení: Jste Podkova, Dýka nebo Kolo u vozu?
Zdroj: Freepik
DÝKA (21. 3. – 20. 4.): Pro Dýky je specifická odvaha a vášnivost. Dalo by se říci, že nemají z ničeho strach. Občas mají problémy s ovládáním, do všeho se vrhají rovnou po hlavě a nemyslí na následky. Nepřipouštějí si, že by se jim něco nevydařilo. Dýky jsou aktivní, milují sport.KORUNA (21. 4 – 21. 5.): Zrozenci Koruny se těžko přizpůsobují novým poznatkům. Jsou konzervativní, vytrvalí a přemýšliví. V životě potřebují rovnováhu a řád. Jejich opatrnost je až zarážející. Často bývají majetnickými a žárlivými partnery. Vztahy navazují s velkou pečlivostí.SVÍČKA (25. 5. – 21. 6.): Pro Svíčky je typická společnost, komunikace, učenlivost i zábava. Svíčky umí pobavit okolí. Rozpustilost a hravost jim nechybí ani v pokročilém věku. Občas potřebují rozjímat o životě, aby nabraly novou energii. Nejraději by byly na více místech najednou.KOLO U VOZU (22. 6. – 22. 7.): Kolo u vozu je navenek drsné a nepřístupné, uvnitř ale citlivé a něžné. Nedá za žádných okolností dopustit na svou rodinu. Lidem moc nedůvěřuje, má strach z opovržení, ponížení a nejisté budoucnosti. Když se zamiluje, dokáže vytvořit pro své milované ideální rodinné zázemí.+ 8 fotek+ 9 fotek

Jestli jste Beran, Vodnář nebo Rak, to už jistě víte a své znamení máte dopodrobna nastudováno. Slyšeli jste už ale o cikánském horoskopu? Údajně je nejpřesnější a nejlépe vystihuje naše povahové vlastnosti.

Jana Jánská
Jana Jánská 26. 04. 2022 06:00

Co kultura, to jiná symbolika znamení. Cikánský horoskop vznikl ve středověku, když tento národ pojmenoval dvanáct povah těmi předměty, se kterými se potkával na svých cestách. Existuje tedy těchto dvanáct znamení.

Dýka (21. 3. – 20. 4.)

Pro Dýky je specifická odvaha a vášnivost. Dalo by se říci, že nemají z ničeho strach. Občas mají problémy s ovládáním, do všeho se vrhají rovnou po hlavě a nemyslí na následky. Nepřipouštějí si, že by se jim něco nevydařilo. Dýky jsou aktivní, milují sport.

Koruna (21. 4 – 21. 5.)

Zrozenci Koruny se těžko přizpůsobují novým poznatkům. Jsou konzervativní, vytrvalí a přemýšliví. V životě potřebují rovnováhu a řád. Jejich opatrnost je až zarážející. Často bývají majetnickými a žárlivými partnery. Vztahy navazují s velkou pečlivostí.

Svíčka (25. 5. – 21. 6.)

Pro Svíčky je typická společnost, komunikace, učenlivost i zábava. Svíčky umí pobavit okolí. Rozpustilost a hravost jim nechybí ani v pokročilém věku. Občas potřebují rozjímat o životě, aby nabraly novou energii. Nejraději by byly na více místech najednou.

Kolo u vozu (22. 6. – 22. 7.)

Kolo u vozu je navenek drsné a nepřístupné, uvnitř ale citlivé a něžné. Nedá za žádných okolností dopustit na svou rodinu. Lidem moc nedůvěřuje, má strach z opovržení, ponížení a nejisté budoucnosti. Když se zamiluje, dokáže vytvořit pro své milované ideální rodinné zázemí.

Hvězda (23. 7. – 22. 8.)

Jak už sám název napovídá, jedná se o lidi, kteří prahnou po uznání a chvále. Hvězdy bývají sebevědomé, charismatické, cílevědomé, ale i žárlivé. V životě touží po nejvyšších hodnotách a uplatnění. Nespokojí se s druhořadostí, to by zešílely.

Zvon (23. 8. - 22. 9.)

Zrozenci ve Zvonu na sobě neustále pracují. To, co si řeknou, také splní. Korigují svůj život podle sebe a jsou spolehliví. Úklid, renovace, plánování i vzdělání jim nejsou cizí. V citech si dávají na čas. Prospěla by jim zábava a uvolněnější komunikace.

Mince (23. 9. – 23. 10.)

Mince v sobě skrývá optimismus, energii, ale i zášť a krutost. Tito lidé si dokáží poradit s jakýmkoliv problémem, ale někdy bývají až moc důvěřiví. Mince potřebuje v životě rovnováhu. Je častým účastníkem večírků, koncertů. Sedět doma ji nebaví.

Meč (24. 10. – 22. 11.)

Lidé narození ve znamení Meče hledají v životě vyšší smysl. Silné osobnosti nepostrádají eleganci a nadhled. Když dojde na křivdu, dokážou se dobře pohádat a většinou jsou vítězi. Je smutné, že zůstávají v životě nakonec častokrát sami.

Sekyra (23. 11. – 21. 12.)

Sekyrám nechybí optimismus, nezávislost, otevřenost, ale i ponurá nálada a poživačnost. Sekyry jsou netrpělivé a milerády se pohybují v okruhu vlivných lidí. Někdy bývají prostořeké, což ubližuje. Nepohrdnou dobrodružstvím a sportovními aktivitami.

Podkova (22. 12. – 20. 1.)

Když spatříte Podkovu, ucítíte chlad, vážnost, ale i odhodlání a ambice. Podkova se obává jen své budoucnosti, proto na ní pilně pracuje. Nesnese být mezi posledními. Kde chybí talent, vyhraje píle. V lásce je to běh na dlouhou trať a potřebuje vytrvalost.

Kalich (21. 1. – 20. 2.)

Inteligence, nápaditost ve spojení s umíněností a přátelskostí, to je dokonalá kombinace Kalichu. Většinou bývají tito lidé populární mezi druhými, ale bratříčkovat se moc nechtějí. Kalich prahne po věrnosti, pevné lásce a bezpečném rodinném zázemí.

Kaple (21. 2. – 20. 3.)

Pro Kapli je typická citlivost, vnímavost a schopnost vcítit se do srdcí druhých. Zrozenci Kaple se potýkají s nestabilitou, protože si v sobě neumí udělat pořádek. Bez životní opory to půjde jen stěží. Může se zdát, že žijí ve svém vlastním světě.

Další horoskopy ➔

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články