Speciál: Průvodce kvalitouSpeciál: Hubněte s námiTestování

Moringa aneb Zelený diamant: Posiluje paměť, pomáhá se stresem, upravuje metabolismus

Moringa aneb Zelený diamant: Posiluje paměť, pomáhá se stresem, upravuje metabolismus
Zdroj: Pinterest
+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

V zahraničí je tato rostlina považována za poklad, proto se jí přezdívá Zelený diamant. V Čechách ji ještě moc lidí nezná, ale brzy se pro své léčebné účinky rozhodně stane hitem i u nás.

Petra Járková 18. září 2019

Původ moringy

Moringa olejodárná je výživový přeborník nabitý více než 90 živinami a 46 antioxidanty. Pochází z Indie, z oblasti kolem Himálají, před 5000 lety už byl zaznamenán v starověkých spisech Hindů. Strom moringy olejodárné vyroste 30 cm za měsíc a dorůstá do výšky deseti metrů, produkuje až 2 cm dlouhé, jasně zelené oválné listy a lusky.

Zpomaluje proces stárnutí

Moringa olejodárna s více než 40 antioxidanty dodává tělu volné elektrony, díky tomu zpomaluje proces stárnutí a chrání tělo před srdečními příhodami.

Pomáhá ulevit namáhaným očím

Lidé pracující v kancelářích tráví většinu svého času před obrazovkami počítačů. Touto prací jsou oči mnohem víc zatěžovány a vyžadují také zvýšené množství živin nezbytných pro dobrý zrak. Moringa je bohatá na vitamín A, má dvakrát více betakarotenu než mrkev, toto složení je skvělé pro správnou funkci vašich očí.

Živiny při kojení

Při kojení ženy potřebují mnohem víc živin než obyčejný člověk, listy a lusky stromu moringy olejodárné dodávají drtivou většinu nezbytně nutných živin. Jsou to vitamíny, minerály, proteiny, karotenoidy a sacharidy. Moringa obsahuje 14× více vápníku než mléko, proto při užívání moringy matka poskytuje svému dítěti jen to nejlepší. Neobyčejně vysoký obsah železa a betakarotenu zvyšuje obsah hemoglobinu v krvi.

Jak detoxikovat orgány, abyste nebyli nemocní ani unavení?
Mohlo by Vás zajímat:

Jak detoxikovat orgány, abyste nebyli nemocní ani unavení?

Doplňování vápníku

Lidské tělo potřebuje vápník k běžné existenci, nicméně po 50 letech života se vápník vstřebává hůře a při nedostatku vápníku v denní stravě jej tělo odebírá z kostí a zubů. Při užívání moringy dodáváte tělu mnoho vápníku a snadno se vyhnete tomuto  onemocnění.

Posílení imunity

S věkem se lidská imunita oslabuje, tělo je pak náchylnější k různým onemocněním a je mnohem těžší vyléčit i obyčejnou chřipku. Moringa obsahuje neobvykle vysoké množství železa a betakarotenu, které zvyšují hladinu hemoglobinu, což vede k posílení lidské imunity.

NA RECEPTY S MORINGOU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články