Vyznejte se v cibuli: Která se hodí do guláše, která do salátu a jak ji mohou jíst žlučníkáři

cibule
Zdroj: Freepik.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Nekorunovanou královnou české kuchyně je nepochybně cibule. Těší se takové oblibě, že jí spotřebujeme v průměru deset kilogramů na osobu ročně. A to se do statistiky započítávají i kojenci a dietáři, kteří se bez její chuti musí obejít.

Jana Šulcová
Jana Šulcová 8. října 2020

Cibule má prastarou historii, již za krále Hérodota čteme, že dělníci při stavbě Chufuovy pyramidy jedli velké množství cibule. A cibule byla běžnou zeleninou i Židů, Římanů i Řeků, odtud se přes Balkánský poloostrov šířila dál, do Ruska, Polska i zemí Koruny české. Používání cibule, jako významné kořeninové zeleniny, je dnes rozšířeno prakticky po celém světě a pěstuje se v mnoha kulturních odrůdách.

soda
Mohlo by Vás zajímat:

Kouzelnice soda: Poklad z kuchyně umyje vlasy, čistí i pleť

Chutná i zdravá

Kromě toho, že skvěle dochutí každý masitý i zeleninový pokrm, ceníme si cibuli pro její posilující účinky na náš organismus. Podle některých výzkumů se v krajinách, kde je obvyklé denně pojídat syrovou cibuli, podstatně méně vyskytují nádorová onemocnění. Za chřipkové epidemie v roce 1918 začal vojenský lékař Lagret předepisovat cibulovou šťávu, a prý s ní byl úspěšný. Cibule je ale opravdu vynikajícím preventivním prostředkem proti infekčním zánětlivým onemocněním, je účinná proti kašli i zahlenění.

Konzumace cibule v syrovém stavu nemusí být vždy příjemná pro zažívání, způsobuje totiž plynatost, říhání a reflux (navalování obsahu žaludku zpět do jícnu). Vařením se tyhle nepříjemnosti částečně odstraní, ale i tak, pokud máte předepsanou žlučníkovou dietu, měli byste konzumaci cibule výrazně omezit. Jestliže se vám bude stýskat, zkuste opatrně cibuli bílou.

brambory
Mohlo by Vás zajímat:

Tajemství dokonale připravených brambor: Jak na šťouchané, gratinované a pečené

V kuchyni nepostradatelná

Říká se, a my s tím souhlasíme, že spíš uvaříte bez ohně než bez cibule. Cibule je navíc laciná, k dostání byla i v době největší nouze, jelikož se snadno pěstuje a dobře skladuje.

Cibuli si můžete vypěstovat i sami na svém záhonku ze semínek či sazečky (z ní budete mít větší výnos a krásné velké hlavy). Sklizenou cibuli nechte vyvěšenou v suchu ve svazku nebo z ní můžete splést dekorativní cop a zavěsit v kuchyni. Když vybíráte cibuli v obchodě, kontrolujte ji pohmatem.  Na omak by měla být dokonale pevná a tvrdá.

Baculka dýně: Skvěle chutná pečená, vařená i na sladkém koláči
Mohlo by Vás zajímat:

Baculka dýně: Skvěle chutná pečená, vařená i na sladkém koláči

Kterou si dáte

Nejchutnější a v kuchyni nejpoužívanější je žlutá cibule. Bez ní byste poctivý guláš ani českou svíčkovou nikdy neudělali. Své místo má ale i ve studené kuchyni – najemno pokrájená dochutí pomazánky i tlačenku. Chuťově je nejvyváženější, ale poměrně dost štiplavá. Jestli ji chcete použít například do bramborového salátu, doporučujeme jemně pokrájet, spařit horkou vodou a ihned zchladit vodou studenou.

Bílá cibule vypadá luxusně a také tak chutná. Má tenčí slupku a je také méně štiplavá. Tato odrůda se používá nejčastěji ve studené kuchyni, kde pro svoji delikátní chuť nahrazuje svoji žlutou sestru.

Hodně oblíbená je červená cibule, jež má příjemnou a hodně sladkou chuť i výraznou barvu. Používá se syrová, kdy skvěle ochutí i dobarví například saláty, může se ale používat i do masitých pokrmů, protože omáčku báječně zbarví.

Jemná jarní cibulka není nic jiného než předčasně sklizená mladá žlutá cibule. Konzumuje se celá, tedy i se zelenou natí.

sušené ovoce
Mohlo by Vás zajímat:

Mlsání, po kterém nepřiberete: Sušit se dají nejen jablíčka a houby

A nakonec jsme si nechali exkluzivní šalotku. Není to přímo cibule, ale je její blízká příbuzná s méně palčivou chutí. Běžně se používá ve francouzské a středomořské kuchyni, u nás je to spíš stále cenově dost nedostupná lahůdka. Přidává se do omáček a podtrhuje chuť ryb, má ostřejší, pikantní chuť.

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články