Reklama

Že miniaturní bydlení nestojí za nic? Inspirujte se designéry, kteří proměnili kabinku Londýnského oka v nádherný domov

7. Června 2017
Redakce Lifee.cz
I do toho nejmenšího prostoru se vejde manželská postel. Chce to chytře dekorovat.
Zdroj Inhabitat.com
Probudit se v deštném pralese 135 m nad hladinou Temže. Nesmysl? Kdo ví, že Temže protéká Londýnem, kde existence původního deštného pralesa je nemožná, neuvěří. Společnosti TripAdvisor Rentals a Wayfair ale zdánlivý oxymóron zrealizovaly.
Reklama

Jednu z 32 kabinek Londýnského oka proměnili designéři v učiněný prales. Ale takový, v němž nechybí pohodlná postel ani komfort bytu.

Kapsle je vegetací doslova prošpikovaná. Rostliny prorůstají zavěšenými ptačími klecemi a derou se ven ze zásuvek toaletního stolku. Rostliny se popínají i po stropě, i když jen pomyslně, prostřednictvím tapety.

Tvůrci svým experimentem připomínají, že není proč se bát bydlení v miniaturních prostorách. Je třeba jen u jejich zařizování trochu přemýšlet. Pak se vám do nich vejde třeba i manželská postel jako případě této „prorostlé“ kapsle.

Designéři šetřili s nábytkem, aby opticky neubrali prostor.
Inhabitat.com

Základem je volba vzdušných, světlých materiálů a snaha o zachování prostornosti. Dřevěná postel s prodyšným čelem je prakticky jediným velkým kusem nábytku v kabince. Vzdušnost a světelnost podpořili designéři volbou lehkých proutěných doplňků a stolků na trojnožce.

V interiéru nenajdeme jediný kus z masivu či těžkého kovu. Namísto nich místnost prozařuje nadčasová měď.

V takové zelenající se kapsli největšího vyhlídkového kola v Evropě není nouze o kontakt s přírodou. Tedy ani o projevy akrofobie, strachu z výšek...

Pokud jím však netrpíte, užijete si dechberoucí, 360stupňový výhled na Londýn.

Jen pozor na vycházení ven. To je třeba správně načasovat!

Prohlédněte si tuto životem prodchnutou kabinku Londýnského oka kousek po kousku. A inspirujte se při zařizování vašeho bytu. Pokračujte v galerii.

Zdroj: Inhabitat

Diskuze

Reklama